Вкусна супа с лапад

  • 11 351
  • 8
Мами, ето една икономична и приятна пролетна идея:

две шепи лапад се почистват,нарязват и задушават с масло. Долива се бульон-аз използвах от сварено за друга гозба  свинско месо, слага се щипка червен пипер, щипка сол, фиде/аз сложих натрошени спагети от най-тънките/. След като супата достигне готовност идва интересната част - трошите в нея две яйца. Белтъците потъмняват от лапада, а жълтъците се обвиват в було от белтъци. Много е вкусно!
Виж целия пост
# 1
Супер, тъкмо имам лапад и се чудех освен миш-маш какво друго да го правя !!!

А някой знае ли какви полезни вещества има в лапада, въобще има ли нещо в него?
Виж целия пост
# 2
Я го обясни пак това трошене - чупя две сурови яйца и бъркам? Така ли.
(Интересното е, че снощи сварих същата супа до етап "застройка" и я оставих за тази вечер. Иначе я застройвам с яйце и кисело мляко, но това звучи любопитно)
Виж целия пост
# 3
Предлагам още едно ястие с лапад - баница с лапад. Прави се, както обикновената баница със сирене, или по-скоро като  разновидността й - баница с праз: яйца, сирене, кисело мляко, малко сода бикарбонат, и задушения в малко олио и вода лапад, нарязан после на ситно /почти пюриран/ - за плънка на баницата. Аз я правя с готови кори.
Виж целия пост
# 4
Цитат на: sladka hapka
Я го обясни пак това трошене - чупя две сурови яйца и бъркам? Така ли.
quote]

Чупиш едното яйце и съвсем леко разбъркваш врящата все още супа, при мен голяма част от белтъка се отдели, а малко белтък и жълтъка останаха - за около 2 минути се свариха и след това повторих и с другото. Яйцата не се разтварят като застройка, а дъщеря ми помисли,че белтъците са парчета пилешко месо. Доколкото знам така във вряща подсолена вода се приготвят яйца по панагюрски преди да се сервират. Не го обясних добре ooooh!
Виж целия пост
# 5
Ей супер тази супа без фидето ще пасне идеално на НВД, която спазвам в момента.
Задължително ще пробвам
Виж целия пост
# 6
Цитат на: Bobka

А някой знае ли какви полезни вещества има в лапада, въобще има ли нещо в него?

Мисля, че желязо съдържа Embarassed  Grinning
Виж целия пост
# 7
И аз знам за желязо - има го в копривата, лапада и спанака
Виж целия пост
# 8
Аз правя  лапад - каша newsm64
задушавам лапада в масло и малко сол
В тиган запържвам брашно с малко масло,доливам прясно мляко и бъркам да стане като бешамел.Сипвам и водичка на тънка струйка.Като стане хубава каша ,чуквам 2-3 яйца и разбърквам
Смесвам лапада със млечната каша,дърпам от котлона и добавям чаша кисело мляко,връзка нарязан магданоз,черен пипер и сервирам след като се охлади,поръсено със счукани орехи. Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия