Нямам стаж за майчинство. Какво да правя?

  • 1 657
  • 2
Осми месец съм, а не съм се записала към никаква фирма за майчинство, нямам никакъв стаж. Дали е прекалено късно да се опитам да направя нещо, за да взимам майчинство?

Цитат
Osmi meces sam,a ne sam sa zapisala kam nikakva firma za maichenstvo,nqmam nikakav staj dali e prekaleno kasno da se opitam da napravq neshto za da vzemam maichenstvo?



----------------------------------
Моля, пишете на кирилица!
Виж целия пост
# 1
Малко късничко е,но можеш да поразпиташ да започнеш да се осигуряваш към някоя фирма.Трябва да имаш 6 месеца трудов стаж (може да не е непосредствено преди раждането).Ако нямаш и започнеш да се осигуряваш сега,просто ще трябва да си плащаш 6 месеца и през този период няма да получаваш майчинство.След като изтекат 6 месеца ще си получаваш нормално парите.Въпроса е,че губиш няколко месеца в началото.
Консултирай се все пак с някой счетоводител,но аз съм ги проверявала нещата в НОИ.
Успех!!!
Виж целия пост
# 2
Osmi meces sam,a ne sam sa zapisala kam nikakva firma za maichenstvo,nqmam nikakav staj dali e prekaleno kasno da se opitam da napravq neshto za da vzemam maichenstvo?
Ако имаш някакъв трудов стаж независимо кога и колко трябва възможно най-бързо трябва да се зачислиш на трудов договор към някаква фирма. Важно е в момента на раждането да си в трудово- правни отношения с някакъв работодател. Това ще ти даде възможност да взимаш 2 години минималната работна заплата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия