Напикаване

  • 516
  • 9
Здравейте мамита. Дъщеря ми не използва дневни памперси от 6 месеца и досега не сме имали инциденти. Казваше си когато и се ходи, сама си взимаше гърнето, събуваше се и т.н. От пет дни отказва да ходи, стиска до изпотяване и така докато се напишка. Аз я наблюдавам и като видя "знаците" присвиване на крака, подскачане и др. я водя и си свършва работата. Наблюдавам я и докато пишка не прави някакви физиономии и др., т.е. не я боли. В яслата обаче лелите не я карат "насила" и се напишква по 3-4 пъти. Днес даже ми се обадиха да я взема, защото не била добре. Оказа се, че пак се е напишкала 2 пъти. Детето си е здраво, жизнено и хиперактивно - бяхме на лекар преди няколко дни. Според мен нещо протестира, незнам. Ако сте имали или имате подобни проблеми очаквам вашите съвети и коментари. Благодаря предварително.
_______
Виж целия пост
# 1
От колко време ходи на ясли?
Виж целия пост
# 2
От два месеца.
Виж целия пост
# 3
А свикна ли вече? Според мен го преживява по свой начин и е напълно възможно да е протест. Thinking
Виж целия пост
# 4
...според мен може да е протест,а можи и да се притеснява.Ако се "драматизира" от учителките вместо да я предразположат да и обяснят какво трябва да направи,да намерят начин ще продължи да го прави...според мен не й показвай,че това те притеснява,като между другото й обясни че така правят бебетата които не могат да говорят или нещо подобно.
Виж целия пост
# 5
Ами знам ли. Не сме имали никакви проблеми досега. Първият ден проплака малко и това беше. Казват, че била много послушна и не им създавала никакви грижи. Да не казвам голяма дума, но се развива бързо за възрастта си, и физически - вече сме 100 см. високи и психически - говори много, разбира почти всичко, което и се говори. Ходиме на театри всяка събота и неделя и т.н. В яслата помага на лелите за по-малките деца, гушка ги, пее им песнички да не плачат... Сега ми идва наум да не би пък като гледа по-малките деца и да иска да е като тях, защото има доста по-малки от нея и естествено не ходят на гърне. Нормално е на по-малките да се обръща повече внимание от лелките и може би така търси внимание. Сещам се, че и допреди време се сърдеше като някой и каже, че е бебе и това беше кръвна обида, а сега от време на време ми вика мамо аз нали съм твойто бебе.
Виж целия пост
# 6
 не е хубаво да е сред по-малки,няма ли на нейната възраст.Не бива лелките да я ангажират с "обслужване"на малките,тя как ще се развива при положение,че на тази възраст често копират разни поведения.Интересно ми е мнението на нейните възпитатели и препоръките.
Виж целия пост
# 7
За съжаление няма. В градината ги взимат от 3 г. Относно препоръките- въобще не им беше минало през ум, че може да протестира или копира, а направо ме пратиха да се консултирам с педиатърката ни и евентуално да направиме изследване на стерилна урина. То не бяха цистити, настинки и т.н., докато не им обърнах внимание за протестите. Утре като я заведа пак ще говоря с тях.
Виж целия пост
# 8
 нямам думи,на кого да разчитаме майките...те са длъжни първи да подадът "ръка"на детето,а и тамошната сестра за какво е...започвам да се възмущавам...къде са педагозите и възпитателите,детските психолози в градините,но трябва да се има нещо в сърцето ...
Виж целия пост
# 9
И аз мисля,че е ясленски проблема. Моя син протестира по друг начин-не иска да си спи в леглото. При всяко дете е различно.Но почти винаги има някаква реакция след започване на яслата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия