Има ли във Варна?

  • 3 880
  • 9
Моля ви да ми помогнете.Много  четох,но се обърках вече .Незнам от къде да започна със изследванията ми,към кого да се обърна.Има ли във Варна добър специалист по стерилитет,който да е запознат и  със заболяванията на щитовидната жлеза.При мен този проблем е водещ.Вече няколко месеца имам цикли без овулация.Пия необходимите лекарства,но....Ходя отделно при Атанасов,Мехмедов в градска болница и Оля Сарджева,но ми се струва много разпокъсано.Един ми казва едно,друг друго.Иска ми се да има един лекар на който да разчитам напълно.ПОМОЩ #Crazy
Виж целия пост
# 1
Здравей tazi sashtata. Добре е да отидеш в един медицински център до АГ-то, нарича се Център за семейно планиране/ин-витро и нещо такова. Там има няколко специалиста - д-р Кателия Александров, д-р Стефка Каварджикова. Каварджикова е гинеколог-ендокринолог. Тя е малко груба, но ти не се стряскай. Когато ние отидохме, веднага ни прати на изследвания. За д-р Александров също знам, че е много добър. Него ни го препоръчаха като единствения във Варна, дето прави верни спермограми (квото и да означава това). Момичетата много го хвалят. Вероятно се държи и по-меко от Каварджикова. На този мед център телефона е 611234, може да се обадиш и да поразпиташ първо. Работят и по здравна каса. Ние лично първо вървяхме по касата и ходихме в Майчин дом, където видях само небрежност. На всичкото отгоре, още на първия ми преглед там, докторът каза: Къде сте тръгнали с тази Каса, никой няма да ви погледне! Така и направи. А ние смятахме само едно направление да ползваме - т.е. два прегледа, после мислехме да плащаме. Ноооо, нямаше после, защото след това отношение... моите уважения. Така че при Каварджикова, макар да работи по каса, отидохме на свободен прием. Така или иначе хормоналните изследвания и хламидиите, а и спермограмите се плащат, толкова и прегледите ще платите. По-добре да тръгнете с пари, а после по някое време ще видите как върви, и дали да не вземете и направление. Но като се плати, вероятно е друго отношението. Което е гадно и неправилно, но ... не искам да знам.

Дори да решиш да не ходиш там, недей да ходиш в Майчин Дом. Чета, че много момичета се оплакват от там. Имаме и едно приятелско семейство, които са сериозно пострадали от Майчин дом и една д-р Халачева, така че...

Желая ви успех    bouquet
Виж целия пост
# 2
Здравейте! Няма какво да се чудите, вземате изследванията, които имате направени до сега и направо при Д- р Кателия Александров. Малко е трудно да се вреди човек при него поради огромния поток от пациенти, но поне знаете, че отивате при истински лекар, а не при печалбар! Смея да говоря така от личен опит! Ще му бъда благодарна цял живот!
Виж целия пост
# 3
tazi sa6tata пишати, защо също като теб, но преди три години тръгнах да търся същия специалист в гр. Варна и нямаше кой да ми помогне със съвет. Е скъпа и до сега не съм го намерила този специалист във Варна, не си губи времето, няма такъв.
Мога да ти предложа два успешни варианта от многото изпитани от мен.
Първия, ако имаш пари и време отивай при д-р Владимиров в София - Център по репродуктивна медицина и оплождане. Докторът си е аджаба гинеколог-ендокринолог, много съм доволна от него.
Другият вариянт е д-р Александров или д-р Ковачев от Инвитро центъра в АГ - Варна и читав ендокринолог. Потърси такъв сред специалистите работещи в Университетската болница във Варна /Терапията/, като имена мога да ти посоча доц. Николова, гл.ас. Димитров сигурно има и други, но обезателно специалст работещ там. Другото е ала-бала.
Успех ти желая, не е лесен пътя, аз още се препъвам, но вярвам, че ще успея!
Виж целия пост
# 4
Благодяря ви много
Виж целия пост
# 5
tazi sa6tata, после кажи какво си решила и дали ти допада доктора, който избираш. успех  newsm10
Виж целия пост
# 6
Специалист ендокринолог при проблеми със стерилитет във Варна не мисля, че ще намериш. Аз съм със щитовидно заболяване повече от 5 години, стерилитет от 2 години, неуспешно инвитро. Др. Александров е специалист по стерилитет, но не и по ендокринологични заболявания.
През годините съм обиколила 7 ендокринолога във Варна, от никого не съм останала възхитена. Ходих на преглед и при др. Катя Тодорова, даде ми напътствия, но за сега нямам с какво да се похваля.
И аз съм с надеждата да открия специалист, който адекватно да ми помогне, но за сега не съм го намерила.
Виж целия пост
# 7
BinPin, защо все пак не пробваш и Каварджикова? или вече сте ходили?

Най-общо казано, мисля, че си има добри лекари и тук, но за жалост не е само до лекаря. Почти за всичко има създадени лекарства, но уви - не всеки организъм се повлиява. На опитните лекари това им е хубавото, че след години практика са направили изводи и могат да отсеят "най-успешната" схема, което не гарантира успех. Съжалявам, че звучи така песимистично.
Виж целия пост
# 8
BinPin, защо все пак не пробваш и Каварджикова? или вече сте ходили?

Най-общо казано, мисля, че си има добри лекари и тук, но за жалост не е само до лекаря. Почти за всичко има създадени лекарства, но уви - не всеки организъм се повлиява. На опитните лекари това им е хубавото, че след години практика са направили изводи и могат да отсеят "най-успешната" схема, което не гарантира успех. Съжалявам, че звучи така песимистично.

При който и да отида знам какво ще чуя - чупене на китки, умно кимане, да видим изследванията, оплаквания, ала бала... хормоните съм ги вкарала в норми, ову не знам със сигурност дали имам, да речем да, общо взето лекарствата които приемам знам как ми се отразяват.. бременност за сега нямам.
Виж целия пост
# 9
BinPin, защо все пак не пробваш и Каварджикова? или вече сте ходили?


При който и да отида знам какво ще чуя - чупене на китки, умно кимане, да видим изследванията, оплаквания, ала бала... хормоните съм ги вкарала в норми, ову не знам със сигурност дали имам, да речем да, общо взето лекарствата които приемам знам как ми се отразяват.. бременност за сега нямам.


ама моля те, не говори така.  Praynig отиди все пак. поне няма да навреди. така или иначе не сте се отказали да имате бебе, не пречи да пробваш отново. нали това ни дава надежда  Cry
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия