Появи се проблем със заспиването вечер...

  • 594
  • 10
Здравейте!
Имам дете, което доста обича да си поспива (на майка си се е метнал  Wink).
Досега не сме имали проблеми със заспиването нито вечер, нито през деня - е, изключвам периодите, в които е бил болен или са му никнели зъбки, разбира се.
От година вече спи сам в собствената си стая (преди живеехме на тясно и нямаше къде да го отделим). Очаквах, че ще имаме проблеми тогава, защото не беше свикнал да спи отделен от нас - ама нищо подобно! Още от първата вечер ми каза "Айде, мамо, лека нощ и затвори вратата, аз вече съм голям!"  Heart Eyes Супер.
Но преди около 2 седмици се започнаха едни безкрайни пазарлъци и то не за да си легне, а след това - измиваме зъбите, прочитаме приказка, гушкаме се и си пожелаваме лека нощ. Досега винаги така е заспивал - в рамките на 5-10 мин. след като изляза от стаята.
Обаче сега се започна - известно време, след като вече мислим, че е заспал, ни вика - не по някаква причина, а примерно да ме пита коя госпожа ще е утре в детската или за да ми разкаже нещо.
И така - по 10 пъти на вечер - вика ту мен, ту баща си. Накрая се изпокарваме яко, часът вече минава 22 30 (а е легнал в 21 - 21 30) и на другата сутрин едвам го вдигам за градината.
Хрумна ми, че го слагаме да спи рано и още не му се е доспало - ама не, личи си, че е уморен, започва да се спъва като ходи и да нервничи ако го оставим до по-късно. Значи - спи му се.
Свършили сме всички ритуали по лягането, както винаги през миналите 1-2 години, нищо различно не правим.
Просто не мога да си обясня каква е причината...
Съвети?
Виж целия пост
# 1
И при нас е същото положение, само дето Крис е малко по-малък. Обяснявам си го с това, че моето дете иска цялото ни внимание, дори когато е пред заспиване. Също така явно малко се страхува от тъмното. Често оставям лампата на приглушена светлина, за да спи на светло и преди да си легна я гася. Много помагат и разни фосфоресциращи неща (звезди, топчета, лепенки). Те го разсейват и докато ги съзерцава заспива.  Peace
Виж целия пост
# 2
Ох, ние от тъмното не се боим. Опитвала съм се да му оставя нещо светещо в някой ъгъл - иска веднага да то загасим. И щорите иска да са му пуснати додолу, нищо, че през нощта няма как слънце да му блесне... Sunglasses
Фосфоресциращи звездички имаме и по тавана и по стената - той сам си ги залепи, така че и този вариант отпада.
Не знам вече...
Но най ми е мъчно, че така всяка вечер си лягаме скарани  Cry Представям си как заспива това дете след като 5 минути за н-ти път съм крещяла по него... Sad
И защо? Не проумявам. Вместо от гушкането, приказките и нежните моменти да му се доспива повече, той като че ли се разсънва.
Виж целия пост
# 3
Свекърва ми на нашия му прилага един номер - пуска телевизора на Мецо, да му свии нещо и го програмира да спре след няколко минути. Не че съм фен на тази тактика, даже напротив, но можеш да опиташ да настройваш уретбата с някоя приказка. Аз като бях към първи-втори клас само така заспивах, защото за разлика от четенето, това е по-монотонно и ме приспиваше.
Виж целия пост
# 4
При нас проблемът в повечето случаи се решава с подреждане в леглото да спят с него толкова плюшени играчки и фигурки на Костенурки Нинджа, че почти няма място за него hahaha Обаче някой път това не помага и аз постъпвам много недисциплиниращо - лягам си за малко до него. Знам, че много от майките ще ми кажат, че не бива така, обаче вместо да се карам с него, след като цял ден сме били разделени, предпочитам за малко да си легна при него и да се гушнем - след 5 мин. той обикновено вече спи. Понякога това малко ме изнервя, защото ми се гледа нещо по телевизията или ми се говори с мъжа ми, обаче си казвам, че след 10-15 години ще си гледам колкото искам телевизия, а пък той ще си ляго до някоя друга Joy Joy и гледам да се насладя максимално на времето, което имам с него.
Виж целия пост
# 5
mamaGabi,

право в сърцето ме уцели! Да, наистина след някоя е друга година няма да го приспивам аз, точно затова ми е и ужасното чувство, като го оставя вечер след като сме се скарали... Cry
Пък и как се заспива ядосан и огорчен... Cry

П.П. А играчки в леглото и ние отглеждаме..., слагаме първо тях "да спят"и после гледаме да им "пазим тишина" - това доскоро действаше...
Виж целия пост
# 6
Не знам, но аз не го намирам за проблем. Ако е по-спокоен като види, че щом ни повика идваме, съм ОК.
Уви, обаче и аз понякога си изтървам нервите, особено ако ме вдигне, след като съм заспала вече. Тогава го целувам, извинявам се, гушваме се за последно и обяснявам, че съм безкрайно уморена и много ми се спи и за това така съм реагирала. Обикновено след това заспива.
Виж целия пост
# 7
Аз пуснах скоро темичката за следобедното спане,защото то ни беше големия зор!А за вечерта-и ние си имаме ритуал-само дето книжките трябва да са 5(щото броим годинките!!!)Четенето ми излиза ми през носа -близо30мин. Laughing,ама аз така си го научих и честно казано не съжалявам!Споменах ,че масово децата на мои приятелки заспиват с и пред телевизора!Аз естествено съм против,макар че всеки избира свой вариант за решаване на проблема:)Откакто само почиваме следобяд-без спане,нещата се случват доста по-лесно и естествено!Но да добавя,че допреди 1 година близо,аз бях забравила какво е това телевизия или филм вечерта!След всички салтанати,мама си взимаше книжка,лягаше си на отделно легло,но в стаята и просто чаках диването да заспи!Без да говоря,без нищо...Сега вече е друга работа,но пак на моменти ни гони шашавото и точно-вместо да се успокоява след книжки,песни и милувки,зверчето в него пропълзява и започва купон+вода,чоплене на нокти,повторно пишкане и всякакви хрумки,които може да роди детската главица-само и само да няма мира за любимото мами! Laughing smile3511
Виж целия пост
# 8
ansam, вашето човече поне ви редува - ту теб, ту таткото, а при нас вечер е само "МАМИИИИИ". Обаче, да ти кажа, като се мушна до него и като ме гушне с тия малки ръчички и си подпъхва едната ми ръка под бузата си - и всичко ми се разтапя и другото остава на заден план. А пък аз, да ти призная, съм по-мека, защото си имам някакъв синдром за вина, че така и не излязох по майчинство с него, а на 8 месеца взех жена да го гледа и затова вечер гледам да компенсирам и да му отделям максимално време. Толкова е дълъг цял един ден в градината - от 8.30 като ги оставя, та чак в18.30 се виждаме (баща му го взема, защото свършва работа по-рано) и сигурно и на тях им домъчнява за нас и имат нужда от внимание. Но той бързичко заспива, де, не знам, ако трябваше да лежа 1 час при него, дали щях да съм навита. JoyГолемият майтап е, че в много случаи и аз заспивам с него и мъжът ми ме чааака в хола hahaha
Виж целия пост
# 9
Имахме такъв период. На второто повикване казвах, че това  е за последно и няма да влизам повече, защото си лягам и аз да спя, след това влизах в банята. За няколко седмици премина.
Виж целия пост
# 10
Ох, и на десетото "повече няма да влизам тук, заспивай, това беше за последно" пак не мирясва.
Ако не отидем крещи до пръсване, а под нас има малко бебенце и ми е неудобно да шумим, всичко се чува  Close.
Снощи се разминахме само с 1 влизане  1countingsheep , да видим довечера...
smile3524
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия