Био сирене

  • 3 072
  • 16
Онзи ден бях приятно изненадана, че вече има и био сирене /на същата фирма, която произвежда и био киселото мляко/. Купих веднага да го пробвам и трябва да ви кажа, че много ми хареса, отдавна не бях попадала на сирене с такъв вкус и консистенция. Само се надявам наистина да е истинско био сирене, защото и цената му е впечатляваща  Simple Smile

А като сме на тема "био" бихте ли споделили какви други био храни сте виждали? Био прясно мляко например има ли?
Виж целия пост
# 1
А на коя фирма е?
Виж целия пост
# 2
Ами не знам точно, същата която произвежда и био киселото мляко. Аз го взех от Била, беше сложено до млякото. Имаше краве и овче, зелен етикет с голям бял надпис.
Виж целия пост
# 3
Има БИО пюрета на Little Bee, специално произведени за Кауфланд.
Колко са БИО е друг въпрос - мен ме обнадеждава факта, че пише произход Германия.
А иначе в БГ се спекулира с тази дума - био от биологичен, ами то всичко е на биологична основа, а дали е екологично чист продукт е съвсем друг въпрос.
Виж целия пост
# 4
Има доста био- неща вече. Например в Пикадили. Ние сме купували био краставици и домати, с немски сертификат за био-произход. За дъщеря ми купувам био-АМ (Лактана Био), пак немско, а за малкия купих скоро био-каша (на милупа). На Хипп пюретата също са био. Можеш тук http://bio.gorichka.bg/index.php?p=92&l=1 да видиш био продукти, които са с проверен произход и гарантиран сертификат. Защото е вярно, че има и доста ментета, естествено.
Виж целия пост
# 5
Благодаря за линка, ще пробвам и био зехтина.

А иначе в БГ се спекулира с тази дума - био от биологичен, ами то всичко е на биологична основа, а дали е екологично чист продукт е съвсем друг въпрос.

Аз лично не съм срещала това наименование кой знае колко често. А иначе тези храни си имат специален сертификат и знак, който трябва да е поставен на продукта.
Виж целия пост
# 6
Био сиренето не е произведено от същата фирма, която произвежда киселото мляко. Не се заблуждавай по приликата в етикетите. Но пък е сертифицирано от същите сертифициращи органи.
Аз лично мисля, че продуктите са много добри и купувам само такива.
Виж целия пост
# 7
Ами не знам точно, същата която произвежда и био киселото мляко. Аз го взех от Била, беше сложено до млякото. Имаше краве и овче, зелен етикет с голям бял надпис.
Има ли БИО овче сирене?
Виж целия пост
# 8
Ами не знам точно, същата която произвежда и био киселото мляко. Аз го взех от Била, беше сложено до млякото. Имаше краве и овче, зелен етикет с голям бял надпис.
Има ли БИО овче сирене?

да: http://bio.gorichka.bg/index.php?p=94&l=1&id=81
Виж целия пост
# 9
А като сме на тема "био" бихте ли споделили какви други био храни сте виждали?
Био зехтин, био ориз (дългозърнест) - в "Елемаг".
Виж целия пост
# 10
скандалът в Германия преди години за отрови (Nitrofen) в био пуешко и яйца:
http://foodwatch.de/kampagnen__themen/nitrofen_skandal/index_ger.html
Nitrofen предизвиква малформации на плода.

http://www.zeit.de/2002/24/200224_oeko-skandal_xml?page=1

наскоро пак имаше скандал за био плодовете и зеленчуците в нормалните супермаркети:
http://www.welt.de/wirtschaft/article1155837/Warum_Bio-Apfel_nic … io-Apfel_ist.html
някои от тях бяха отровни,но не помня какви вещества бяха открити.някои био се произвеждат в Русия и Китай и се контролират там,тоест не се знае колко се контролират.особено в Китай,където замърсяването на околната среда е голямо.

въпреки това купувам винаги био за малката.мисля си ,че все ще е по -добро от пълните с пестициди плодове и зеленчуци в супермаркета.
продукти с печат demeter и Naturland са с по-строг контрол.
Виж целия пост
# 11
А иначе в БГ се спекулира с тази дума - био от биологичен, ами то всичко е на биологична основа, а дали е екологично чист продукт е съвсем друг въпрос.
Бях писала и преди в тема за БИО-то, че всъщност БИО-, ЕКО-, Екологичен и ОРГАНИЧЕН продукт са синоними и на практика означават екологично чист продукт. В различните държави ги наричат по различен начин.
Иначе дали наистина е БИО се доказва единствено със сертификат, защото тук не съм запозната как става точно, но в западните страни, за да ти дадат такъв сертификат, ти правят хиляди вътрешни проверки и изследвания върху производството и продукта и то от независими инстанции. Това го знам от човек, който работи в тази сфера с храни. Така че аз поне щом видя западен продукт с БИО-знак наистина се доверявам.
Видях, че в сайта на bio.gorichka са изброени знаците върху опаковката и сертифициращите органи. Надявам се и в България да става по този начин...       
Виж целия пост
# 12
Преди месец имаше репортаж, че продуктите в България, които се продават като Био, въобще не са такива. Аз лично не вярвам на БГ контрола. Тук с повечко пари можеш да си набавиш каквито пожелаеш сертификати, поне на този етап. За бъдеще се надявам ситуацията да се промени.
Виж целия пост
# 13
Здравейте, вчера разбрах, че в магазини ХИТ има био картофи и днес бях приятно изненадата след като намерих доста други био продукти в магазина им в Младост. Ето какво и на каква цена купих днес от там: Био Картофи от Холандия 2кг- 5,99 лв; Био тиквички от Испания 0,5кг- 3,99лв; Био Моркови  от Холандия 1кг- 3,49; Био Круши от Холандия- не помня цената..освен това имаше био: целина- стебла; броколи; карфиол; домати; краставици; чесън; и др..исках да си купя тиква..нямаше...имаше и щанд с био ориз, леща боб(последните ги има и в Пикадили)...възможно е да са предлагали и био млечни продукти и месо, но нямах много време...имаше охладени пилета Duk..те  май не се водят био, но се славят да са добри...Цените наистина са доста височки, но никъде другаде не сам виждала такова разнообразие на био плодове и зеленчуци...до сега в Пикадили, Елемаг и Био магазина на пл. Журналист бях засичала само био домати и краставици.. но как от тях да сготвиш на дребосите...освен да ги захраниш с шопска салата  Grinning..следващия път се надявам да имам повечко време и да разгледам по- подробно..ако надуша още нещо с био сертификат ще пиша...  chef
Виж целия пост
# 14
Не съм давала тези продукти
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия