Напишва се всеки ден в ДГ

  • 2 721
  • 60
Синът ми е на 3 г. и 2 м. Махнахме памперсите преди почти година. Нощем се случваше да се напиша не повече от два-три пъти месечно.
От септември ходи на ДГ. И от тогава се напишква всеки ден там - по време на обедният сън. Той рядко спи, но си лежи в леглото за да не пречи на другите деца. Според него / а и според другите деца/ не е разрешено да се ходи до тоалетна по време на обедният сън. Вечер също започна да не ме буди. Ако сестра му вече е заспала не става, защото щял да я събуди #Crazy. Обяснявам, че е нормално като ти се пиша да пишаш в тоалетната. Но отговорът е : " Госпожата не дава"

Говорихме няколко пъти с госпожите. Резултат няма.
Ето разговора от снощи: Баща му: Защо се напиша?
Той: Госпожата не дава.
Госпожата: Ти защо не ми каза?
Той : Ти ми каза тихо.
Госпожата: / към другите деца / Деца, може ли да ставате да пишате по време на обедният сън?
Децата : Неее.    Crazy
В началото си мислех че си измисля, но щом и другите деца казват така, значи проблема не е само в моето дете.

Децата му викат пикльо.  Cry

Приемам всякакви предложения как да го убедя / а и госпожите /, че трябва да стане и да пиша когато му се пиша, независимо че децата спят. Страх ме е че с времето ще свикне да си пиша в гащите и няма да става въобще. Познавам такова дете.
Виж целия пост
# 1
Направо съм без думи. Тази особа заслужава да бъде наказана без право на тоалетна, когато има нужда и да я питам как ще се чувства! Тя и такива като нея са пълни ненормалници и нямат право да се наричат нито госпожи, нито учителки. 
На моя братовчедка детето три-четири пъти се нааква в легълцето в детската градина. Не му разрешават да става по време на обедния сън, а неговият ритъм е след обяда, да се изхожда.
Братовчедка ми реши проблема, като започна да го взема от детска градина  веднага след обяда. Пропуска следобедния сън и занятието след това, но поне не се стресира.
Аз обаче не бих оставила нещата така. Скандал жесток, с голям отзвук и настояване за дисциплинарна мярка спрямо учителката. Иначе те никога няма да се научат, че работят с деца, а не с роботи!
Но не се притеснявай за детето, то просто е под стрес и затова се държи така. Като се успокои, ще се оправи. На братовчедка ми детето никога не се е изпускало в къщи, никога, само в детската градина.
Виж целия пост
# 2
не ти препоръчвам скандал, а разговор с директорката, и с госпжата, но спокоен, да се наблегне на това че децата са малки, че са 1 група и за пръв път в детската, че трябва да формират режим, но и да не се напишкват, че тя е педагого и не искаш в никакъв случай да се конфронтираш с нея и т н в тоя дух
и при двете госпожи ли става така?
Виж целия пост
# 3
Настоявай пред госпожите, а ако няма резултат, се обърни към директорката.
Калина не се е напишквала откакто махнаме памперса, но в градината се случи 2 пъти, единият от които докато спи следобяда.
Те сами ходят до тоалетната да пишкат и аз поговорих с нея на всяка цена да се изпишква преди да си легне.
Подсещай го същото, така вероятността да му се допишка отново, докато спи е по-малка.
Виж целия пост
# 4
Сигурно е някаква реакция от ходенето на градина. И моят го направи на няколко пъти, защото го било срам да си каже, а като ги водят под строй не пиша. Помолих госпожите от време на време да го водят до тоалетната.
Виж целия пост
# 5
не ти препоръчвам скандал, а разговор с директорката, и с госпжата, но спокоен, да се наблегне на това че децата са малки, че са 1 група и за пръв път в детската, че трябва да формират режим, но и да не се напишкват, че тя е педагого и не искаш в никакъв случай да се конфронтираш с нея и т н в тоя дух
и при двете госпожи ли става така?
Ти явно си свестен, уравновесен човек, затова предлагаш миролюбиво разрешение на въпроса. Но няма да има ефект.  Конфронтацията е лошо нещо, скандалът трябва да се избягва във всеки един случей и да се учат децата правилно, че насилието не разрешава проблемите, а ги задълбочава. Но за съжаление, това е теоритична постановка. На практика едно любезно държание, конкретно в този случей няма да промени нищо, това е маниерът им на работа и то от години. С благост няма да ги променим. Peace
Виж целия пост
# 6
ами аз съм дъщеря на бивша детска учителка, и повярвай ми , със скандал е малко вероятно да се реши проблема
подход трябва и към учителките, защото след няколко години работа и те стават като децата- запъне ли се- край! и ако си мислиш че няма начини за тормоз над детето- има безброй начини да го тормозят след един скандал
директорката е там за да отговаря за всякакви случаи, така че няма нищо лошо да се говори и с нея, аз лично бих говорила с нея също
Виж целия пост
# 7
ами аз съм дъщеря на бивша детска учителка, и повярвай ми , със скандал е малко вероятно да се реши проблема
подход трябва и към учителките, защото след няколко години работа и те стават като децата- запъне ли се- край! и ако си мислиш че няма начини за тормоз над детето- има безброй начини да го тормозят след един скандал
директорката е там за да отговаря за всякакви случаи, така че няма нищо лошо да се говори и с нея, аз лично бих говорила с нея също
За първи път тук срещам някой да мисли като мен Simple Smile
Виж целия пост
# 8
Аз досега скандал не съм вдигала. Само съм  говорили с госпожите.
Днес са го вдигнали да пиша, но той вече се е бил напишал.
Ще говоря и с директорката.

Благодаря за подкрепата.
Виж целия пост
# 9
Аз досега скандал не съм вдигала. Само съм  говорили с госпожите.
Днес са го вдигнали да пиша, но той вече се е бил напишал.
Ще говоря и с директорката.
Благодаря за подкрепата.

Детето ти няма проблем, нередно е това да не му дават да ходи до тоалетната.
Дано нещата се оправят, пиши ни как се развива случаят!
Виж целия пост
# 10
не ти препоръчвам скандал, а разговор с директорката, и с госпжата, но спокоен, да се наблегне на това че децата са малки, че са 1 група и за пръв път в детската, че трябва да формират режим, но и да не се напишкват, че тя е педагого и не искаш в никакъв случай да се конфронтираш с нея и т н в тоя дух
и при двете госпожи ли става така?
Абсолютно съм съгласна! А освен това смятам, че въпросът дали се случва и при двете госпожи е много резонен. При нас беше същата работа - но само при едната госпожа (тази, дето не я долюбваме много Laughing) Аз постъпих точно така - говорих първо с госпожата, до директорката не ми се наложи да стигна, защото се разбрахме, че той ще излиза тихичко, ако му се пишка и няма да буди другите деца. С течение на времето проблемът отмина.
Виж целия пост
# 11
Може бе е един вид протест на твоето дете, че ходи на градина. Той с желание ли ходи, или не!
Помоли госпожите задължително да го изпишкват преди лягане и след като се събуди, а и му обличай по- плътни гащички да не би да му е студено.
Моят син също от повече от година е без памперс, но няколко пъти след сън се напишкваше в градината.Помолих госпожите след сън веднага да го водят до тоалетната и слава богу отдавна не е правил така.
Виж целия пост
# 12
Детето ти си е много добре и няма никакъв проблем  Naughty Проблем има тая учителка която заслужава да я удушиш  #Cussing out Поговори си сериозно с нея и ако няма резултат смени градината. Аз лично никога не бих си оставила детето в такова положение  Stop
Виж целия пост
# 13
_milena_, и моят Влади се напиша 2-3 пъти в градината, по време на следобедния сън и аз  се притесних, госпожите също ooooh!
Вкъщи не му се е случвало и аз неколкократно им казах, че съм озадачена.
Влади ми обясняваше,че нямало никой в стаята, докато спят и нямало на кого да каже Shocked, Обаче директорката казва, че винаги има човек при тях, докато спят Thinking
Той не е от децат,които си измислят Crossing Arms
Казала съм му да става сам и да отива да пиша(може сам да се справя).
Откакто изрично говорих с директоркита(2 са) и им обърнах внимание нямаме такива случаи  Hug
Говори с директорката и помоли за по-специално отношение и внимание! И аз съм за миролюбивия тон!
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               
Виж целия пост
# 14
е, сега, нека не ги душим учителките, защото по принцип децата могат да стават едно през друго, буквално през две минути да пишкат, да пият вода, да си вземат нещо и т н, пречат на другите и учителките по принцип затова не дават да се става по време не съня
ясно е обаче, че не всички дечица са способни да свикнат веднага, а и всеки си има физиологични особености, и след един нормален разговор е вероятно да се реши въпроса
ако ли не, директорката за това е там, за подобни проблеми
мисля че ще се реши проблема, не е нещо дето не се е случвало никога в детската градина
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия