Така модерното 3 в 1

  • 868
  • 11
Когато една жена забременее чисто по женски си задава въпроса "Как ли ще изглеждам като реодя? Колко кг. ще стена? Ще успея ли да ги сваля?" След раждането малко ни домързява и най редовното ни управдание е "Покрай малкия/малката намам време. или пък...От утре."Зпочнете днес заедно с малкия човек. Какъв по голям стимол от сладката му физиономийка. 3в1 защото....пестим време, потдържаме фигура и се забавляваме с малките ни слънчица.
P.S. Потърсих ги  дали някой вече не ги е публикувал, но не ги намерих. Не пускам линк защото не успях да намеря от къде съм ги свалила. Успех.
Виж целия пост
# 1
Вятър ме вее на бял кон. Малката ми е в ръцете и пуснах темата без най важното  Laughing

Етио ги:
Упражнения за майки с бебчета
 
Вместо да се чудите как да откраднете малко време от напрегнатото си ежедневие покрай малкото човече, аз ви предлагам да включите бебчето си във вашата няколко-минутна тренировка. Така ще се забавлявате заедно, а и вие ще направите нещо добро за тялото и самочувствието си.
Каквито и упражнения да правите, бебето трябва да стои стабилно или да е хванато здраво. В никакъв случай не рискувайте сигурността на детето си.
Ето и моите предложения. Сигурна съм, че вие сами можете да измислите още упражнения, в които да включите малкото си слънчице:

Загряване
В показаната по-горе позиция, докато придържате бебето върху краката си, вдишайте дълбоко няколко пъти, завъртете главата си в двете посоки, завъртете и раменете назад и напред, повдигнете няколко пъти предната част на стъпалата от пода; отново вдишайте и издишайте.







Коремни преси
 
Изходно положение: легнете на пода по гръб, придържайте бебето в свивката на тазобедрената става; краката са свити, а стъпалата са придърпани към тялото.
Действие: повдигнете от пода главата, раменете и горната част на гърба в тази последователност, погледнете бебчето, след това отново се отпуснете на пода.
Повторения: 8-10
 
Стягане на седалището
 
Изходно положение: същото като предишното упражнение.
Действие: повдигнете и стегнете седалището, при отпускането не допирайте до пода.
Повторения: 10-15
 
Коремни преси 2
 
Изходно положение: легнете на пода по гръб, придържайте бебето за ръцете легнало върху предната част на подбедриците (пищяла), стъпалата са вдигнати от пода.
Действие: повдигнете от пода главата, раменете и горната част на гърба в тази последователност, повдигнете и стъпалата; погледнете бебчето; след това отново се отпуснете на пода, отпуснете и стъпалата.
Повторения: 8-10
Коремни преси 3
 

Изходно положение: легнете на пода по гръб, бебето лежи на стъпалата ви, като го придържите за ръчичките.
Действие: повдигнете от пода главата, раменете и горната част на гърба в тази последователност, повдигнете и леко краката нагоре; след това отново се отпуснете на пода, пуснете и краката.
Повторения: 8-10
 


Стягане на ръцете и раменете
 
Изходно положение: седнете с кръстосани крака (или изпънати напред), гърбът е изправен; хванете бебето през гърдите и за глезенчетата и го дръжте близо до гърдите.
Действие: изпънете ръце напред, без да изправяте лактите докрай.
Повторения: 8-10
 
Укрепване на кръста
 
 
Изходно положение: застанете прави, краката са леко разтворени, гърбът е изправен, кръстът е стегнат, коремът е прибран, хванете бебчето под едната мишничка и за глезенчетата, поставете го на едното рамо.
Действие: Наведете се напред, като държите гърба прав, стягате корема и кръста. Движението се прави бавно.
Повторения: 6-8
Бедра
 
 
Изходно положение: застанете прави, краката са леко разтворени, гърбът е изправен, кръстът е стегнат, коремът е прибран, хванете бебчето под мишничките пред вас, ръцете са свити.
Действие: бавно приклекнете без да отлепяте петите от пода, след това също така бавно се изправете до изходно положение.
Повторения: 8-10
Напад
             
 Изходно положение: застанете прави, стъпълата са едно до друго, гърбът е изправен, кръстът е стегнат, коремът е прибран; прегърнете бебчето плътно до вас.
Действие: единият крак стъпва напред, като подбедрицата му е точно перпендикулярна на пода (коляно точно над стъпало), коляното и на задния крак е свито; приберете крака до изходно положение. Редувайте краката.
Повторения: 8 с всеки крак
Статично натоварване на раменете и ръцете
 
 Изходно положение: същото като в предното упражнение.
Действие: залюлейте бебето напред - назад.
Повторения: колкото можете да направите или колкото е приятно за детето.
Накрая разтегнете и разпуснете добре.
Виж целия пост
# 2
Има и снимки но не успях да ги вмъкна, ако някой ми помогне ще го направя.
Виж целия пост
# 3
Ето го адреса. Embarassed
http://www.letsgym.com/2007/03/13/maiki-s-bebcheta/
Виж целия пост
# 4
Що не пусна направо линка? newsm78
Виж целия пост
# 5
Jancho,това е страшно мило,много е хубаво,обаче моето бебче вече е на 8г Hugдано се намерят майки да си пишете в темичката  bouquet
 линка http://www.letsgym.com/2007/03/13/maiki-s-bebcheta
ПС махнах снимките  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 6
Ха, това съм аз и моята Ева като бебе Simple Smile
Много хубаво, че искаш да споделиш нещо, което си открила в нет-а, но не беше ли по-лесно просто да пуснеш линк към моята статия, вместо да копираш първо статията, после снимките?
Освен това снимките не са свалени, а всеки път се теглят от моя сайт. Ще помоля jedira да махне снимките. Мисля, че линка е достатъчен.

Виж целия пост
# 7
Хе хеее... Полин много сте сладки  Grinning Сега колко е голямо бебето?
Виж целия пост
# 8
Благодаря Simple Smile Ева сега е на 1 година и почти 3 месеца, току що проходи и тежи около 11 кг. Вече и аз не мога да ги правя тези упражнения:-)
Виж целия пост
# 9
Момичета още първия път в P.S.-то съм писала защо не пускам линк. polinbg наистина сте много сладки и именно затова не се здържах. Надявам се не ми се сърдиш че ги споделих. Hug
Виж целия пост
# 10
Да се сърдя? Няма такова нещо. Помолих само за снимките, за да н е се прави трафик всеки път, когато се извикват снимките от моя сайт. Още повече, че вече линка беше известен.
А когато информацията може да бъде полезна, естествено, че ще я споделиш. Дано наистина помогнем на майките и техните бебчета да се забавляват заедно. А ако междувременно мамите свалят някое и други килце - още по-добре Simple Smile
Виж целия пост
# 11
А аз тъкмо влязох за да пусна подобна тема и добре,че заглавието ме заинтригува  Grinning

Обаче и на мен ми трябват упражнения с по-голямо дете.Моето е почти на 3  и не ме оставя да правя упражнения,хвърля се отгоре ми.
Някакви предложения,картинки  Thinking
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия