staphylococcus epidermidis ?

  • 9 120
  • 7
Някой сблъсквал ли се с тази бактерия?Опасна ли е?Може ли да се лекува без антибиотик?
Виж целия пост
# 1
Не се лекува таzи бактерия,тя е от нормалната човеШка флора.
Виж целия пост
# 2
Направих си изследване на еякулат и ми откриха наличие на тази бактерия(staphylococcus epidermidis ).Даже ми направиха антибиограма с изброени антибиотици,които мога да използвам.Личната лекарка ми предписа Doxycyclin но аз през живота си не съм взимал антибиотици и проучвам нещата за алтернативно лечение.Изчетох куп научна литература но изглежда ще взимам антибиотик Sad 
Виж целия пост
# 3
ЗаЩо Ще водиШ борба с таzи бактерия?Какво ти е сторила?
ИмаШ ли иzобЩо някакви симптоми?
Виж целия пост
# 4
Борба ще водя защото личната лекарка ми предписа антибиотки "Доксициклин" и каза,че трябвало да се боря срещу тази бактерия.Аз лично отидох при нея за да ми даде направление и да ме види лекар специалист(предполагам дерматолог). Иначе симптоми имам те са зачервяване и сърбеж по главичката на пениса.Все още не знам какво да направя.Засега антибиотик няма да взимам преди да съм напълно сигурен,че няма друг алтернативен вариант.
Eто ги резултатите от изследването:
Микробиология
Изследване:  Влагалищен секрет/еякулат
Материал:  еякулат
Микроскопски препарат:   
Резултат:  Изолира се St epidermidis
 
Антибиотик Интерпретация
Ampicillin R
Cefalotin S
Cefoxitin S
Ceftazidim S
Cefuroxime S
Chloramphenicol/Chlorocid S
Ciprofloxacin S
Doxycyclin/Vibramycin S
Dalacin C S
Eritromycin R
Oxacillin S
Penicillin R
Sulfametahoxazole/Trim.prim R
Rifampicillin/Tubocin S
Tetraciclyn S
Vancomicin S

Микробиология
Изследване:  Микоплазма
Материал:  еякулат
Микроскопски препарат:   
Резултат:  Mykoplasma /-/ отрицателен
 
Антибиотик Интерпретация

Микробиология
Изследване:  Изследване на стерилна урина с антибиограма
Материал:  урина
Микроскопски препарат:   
Резултат:  Липсва бактериален растеж
 
Антибиотик Интерпретация

Име на теста (изследване) Резултат   Единици Референтни стойности
Хламидия трахоматис IgG 1,6        0-9(отр.);9-11(гранич.);над 11(пол.)
 

Име на теста (изследване) Резултат   Единици Референтни стойности
Trichomonas vaginalis / - / отрицателен        (-)negative
 

Забележка: 
Внимание: лабораторните резултати не са диагноза, а основание за такава. Приемането на каквито и да било лекарствени средства без лекарско предписание, може да бъде опасно за вашето здраве. Обръщайте се за тълкуване на резултатите само към квалифициран лекар.
 

Виж целия пост
# 5
НиЩо ли друго не се иzолира?
Доксициклин се иzписва zа реzистенти урогенитални инфекции,(която е и таzи бактерия по принцип.)
Диабетик ли си?

Тоzи антибиотик има доста странични инфекции и рядко се иzписва.Направи си оЩе иzследвания,zа да не го вzимаШ поради греШна диагноzа.

Някакви проблеми с приятелка да си имал? Раzдяла,иzневяра?
Виж целия пост
# 6
Не съм диабетик и нямам проблеми с приятелката си Simple Smile Теста не показва нищо друго(по-горе съм го поставил).Спортист съм и последния месец съм тренирал много и това ме кара да мисля,че организма ми може да се е претоварил и тази бактерия да ме е ударила.Мисля да наблегна на здравосложно и витаминозно хранене и след 2 седмици да повторя теста в друга клиника и да видя резултата.Никак не ми се иска да взимам антибиотик
Виж целия пост
# 7
Не е лоШо реШението ти мисля.
Пьк ако няма полzа винаги можеШ да се подложиШ на АБ.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия