Относно ваксинацията

  • 404
  • 9
Здравейте мами,

   Вчера на сина ми му биха втори прием на полио и ДТК. Като се прибрахме той заспиваше в ръцете ми, затова набързо му направих само компрес с риванол и го сложих да спи. Но като се събуди - майко мила. Настъпи един раздиращ сърцето ти плач, който продължи около два часа. Веднага му сложих свещичка Еферелган и му смених компреса. Мястото на убождането /гръбчето/ беше червено и надуто. Какво ли не правих, опитах се по всякакъв начин да го разсея, но уви, на ръце го взимах, пях му, само хоро дето не му играх, но нищо не помагаше, детето  продължи да пищи , а на мен тези два часа ми се сториха като цяла вечност.
  Кажете ми това нормално ли е. И дали е възможно това да се повтори и днес. Иначе за сега е добре, няма Т.
Предварително ви благодаря за отговорите.
Виж целия пост
# 1
Нормално е да е раздразнително и дори да вдигне Т .Следи за загуба на координация.На нас ни биха ваксината в ръчичката, а не в гръбчето
Виж целия пост
# 2
Най-вероятно е реакция от ваксината наистина.Само не ми е ясно тия педиатри защо не попрочитат по нещо след вземане на дипломата си?!Ваксинациите отдавна вече се поставят в крачето,където е доста по-безболезнено!
Ако искаш сменяй компресчето по-често,като освен риванол прибавиш и хладка дестилирана или преварена вода!
На твое място бих помолила педито вече да поставя ваксините в крачето,като ги редува(крачетата имам предвид)!
Дано бебчо скоро да се успокои! Hug
Виж целия пост
# 3
и при нас беше подобно  Crazy след ваксината беше видимо спокоен и си заспа обаче после ооооооооо маЙкоУ  Crazy  рев и безпокойство около 2-3 часа както ти си описала , та така че спокойно раекцията е била съвсем нормална и няма да се повтори днес (поне при нас беше така де )


п.п. и при нас нямаше температура  Peace
Виж целия пост
# 4
Прие много добре ваксината, ние сложихме Пентаксим. През деня беше кисела определено, ноне е плакала така. Според мен е нормално да плачка и да е сърдито бебчето, така че не се притеснявай ако все пак продължи да плаче много, звънни на педито.
Виж целия пост
# 5
Нормално е, ама защо в гръбчето ? newsm78
Виж целия пост
# 6
Нормално е след тези ваксини да вдигне температура, нормално е да има безпокойство и рев в рамките на 48 часа след поставянето им, нормално е да има известно зачервяване на мястото на убождането. Това, което не е нормално е да бъдат поставени в гърбът на бебето. Поставят се в горната част на бедрото.

Ако отокът стане по-голям или вдигне по-висока температура се консултирай с педиатърът на детето.
Виж целия пост
# 7
Нормално е!И аз направих грешката да сложат ДТК ваксината от ЗК и посъщия начин заспа, след това вдигна температура, целия гръб беше зачервен...УЖАС!!! След това смених с Пентаксим и нямаше никакви проблеми.Така че не си мъчи детенцето и си купи Пентаксим, посъветвай се с педиатъра.Няма да съжаляваш.
Виж целия пост
# 8
ДТК-то при нас беше поставяно в крачето.
Вие да не сте с ваксини по ЗК?
Купувахме му Инфанрикс а полиото слагаме от мъртвата ваксина.
Виж целия пост
# 9
Благодаря ви много, сега съм по-спокойна. А що се отнася до мястото на убождането, незнам защо е така, ние сме към ЗК. На първия прием също в гръбчето му я биха, но нямаше абсолютно никакви реакции. Може би за това се притесних толкова, но сега като знам че е нормално да реве от болка, съм спокойна.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия