Какво се слага на кис. зеле за да се пресече ферментацията?

  • 84 721
  • 11
Ами това е въпроса, зелето ни втаса и не искаме да става по кисело вече, как да го съхраним? Чувала съм за натриев бензоат- безопасен ли е и колко се слага?
Виж целия пост
# 1
Да, натриев бензоат се слага, ама незнам колко... Rolling Eyes
Виж целия пост
# 2
Много го мразя този натриев бензоат,едно време татко пресичаше гроздов сок с него за да остане сок,а не вино.Ама винаги ми стягаше нещо на гърлото като пиех от тези сокове....
По темата...на самата опаковка трябва да има описание по колко се слага.......
Виж целия пост
# 3
Да не се променя вкуса от натриевия бензоат???
Виж целия пост
# 4
Да не се променя вкуса от натриевия бензоат???
Да ти кажа честно вече не си спомням,ама имаше май такова нещо,въпреки,че не би трябвало....Най-ми беше неприятен заради "стягането" в гърлото....Нека да каже някой дето го ползва сега.Може аз да съм чувствителна към него....
Виж целия пост
# 5
1 гр на 1 литър  - приблизително на 17-18 ден след приготвянето на зелето
Виж целия пост
# 6
И аз слагам натриев бензоат, не се променя вкуса. На 30 л бидонче сложих 1 с.л. така ми казаха.
Виж целия пост
# 7
Никога не се е налагало да пресичаме кисело зеле.Нито майка ми, нито баба ми го пресичат.
Виж целия пост
# 8
Никога не се е налагало да пресичаме кисело зеле.Нито майка ми, нито баба ми го пресичат.

Абе и у нас никога не сме го пресичали... newsm78 ,ама явно на хората им е станало раничко и не искат да им се развали.....
Виж целия пост
# 9
Ми то и нашето вече стана, ама пак няма да го пресичаме.Просто като стане и започваме да го ядем. Laughing
Виж целия пост
# 10
Ми то и нашето вече стана, ама пак няма да го пресичаме.Просто като стане и започваме да го ядем. Laughing
И ние така...
Виж целия пост
# 11
Да ама нашето е в гаража на топло и ако не го пресечем ще трябва да го изкисваме после , а не искаме! А и времето е доста топло! И още един въпрос - после претака ли се?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия