какъв мислите,че ще е изходът от делото по случая в "тина киркова"?

  • 2 333
  • 47
здравейте, отново!поводът този път е предстоящото дело по случая със заразените със "серация" дечица в "тина киркова".насрочено е за 04.12. т.г.а ищци са родителите на дариан,който си отиде след дълга борба със заразата.как мислите,че ще се развие процесът и какъв ще е изходът от него?подкрепяте ли родителите в решението им да си търсят правата или мислите,че е загубена кауза?бихте ли постъпили като тях или ще се примирите,като си кажете "така ми било писано"?
Виж целия пост
# 1
Мисля, че лекарите се подкрепят и покриват взаимно, и едва ли делото ще бъде в полза на дечицата, за съжаление. В тази държава, по презумция те не са облагодетелствани. Във всички смисли. Sad
Виж целия пост
# 2
Не съм чула за този случай, но съм 99,9% сигурна, че делото няма да е в полза на родителите. Лекарски грешки много трудно се доказват, да не говориме, че е невъзможно/ у нас/. Да има осъден лекар????? Аз лично не помня. Е, помня колко пребити има.....горките......по новините винаги ги искарват невинни. Не е цивилизовано, но .......явно такава е системата у нас.
Дано господ да пози децата!
Виж целия пост
# 3
това значи ли,че не бихте си търсили правата?дори ако загубите най-ценното си заради нечия немарливост?
Виж целия пост
# 4
Мисля, че лекарите се подкрепят и покриват взаимно, и едва ли делото ще бъде в полза на дечицата, за съжаление. В тази държава, по презумция те не са облагодетелствани. Във всички смисли. Sad
Подкрепям това мнение. Но аз бих съдила лекарите и болницата. Но може да се подиграват с живота на децата ни. Стискам палци на пострадалите родители.
Виж целия пост
# 5
ще увъртат до като отшуми-Индиго,Лим...........сетихте ли се Cry
Виж целия пост
# 6
А ако родителите спечелят делото, то какво .... болницата ще бъде осъдена да им даде друго в замяна, да им върне обратно старото или ....
Ако аз съм претърпяла такава загуба, не бих се занимавала с това да съдя болницата. Защото няма конкретен виновник за смъртта на детето.
Не виждам смисъл да се измъчват допълнително с ходене по съдилища и непрестанно припомняне на ужаса, който веднъж са преживели.
Тази инфекция в болницата не е от вчера - от години е. Както и в повечето болнични заведения.
Не знам, надявам се да не звуча цинично, защото не бих могла дори да си представя какво им е на тези хора /родителите/, но ми се струва безсмислена борбата им.
Виж целия пост
# 7
така е,гарван гарвану око не вади!комисията,която ще разглежда случая е от лекари.дано не си затворят очите пред фактите и гледат делото обективно. Praynig Praynig Praynig а за "лим" и "индиго" наистина много жалко,но спомнете си и случая на онкоболната жена,която успя да осъди държавата.
Виж целия пост
# 8
А ако родителите спечелят делото, то какво .... болницата ще бъде осъдена да им даде друго в замяна, да им върне обратно старото или ....
разбира се,че никой и нищо не е в състояние да им го върне.нито него,нито разбитите нерви, безсънните нощи или вярата в бъдещето...и те не го правят, за да си върнат всичко това,а за да помогнат на всички настоящи и бъдещи родители,застрашени от подобна съдба.ако пострадалите от лекарски грешки имат смелостта да си търсят правата,  болниците  и лекарите няма да се чувстват  недосегаеми и да бъдат толкова безотговорно спокойни.мисля,че хората го правят не от нежелание,а от незнание.
Виж целия пост
# 9
Според мен виновни няма да има. Делото ще се протака, а родителите ще страдат заради "прекрасната ни съдебна система". Вярно е че няма да върнат детенцето, но ако има виновни, редно е да понесат последствията. Ако сме нормална държава болницата ще застане зад лекарите, ще изплати обезщетение на пострадалите, пък после ще си се оправят с виновните лекари. Ама не сме нормална държава. На запад не е рядко срещано да се съди лекар за небрежност. А ние тук хем им плащаме, хем после носим последствията. Не казвам че аз ако съм на мястото на това семейство ще имам сили да съдя болницата, но заради тях се надявам че изхода от делото ще е в тяхна полза. Дано не си остана само с надеждите.
Виж целия пост
# 10
И да спечелят и да загубят - все едно - душичките винаги ще са им болни от тази нелепа загуба - факт е - бебето го няма - болката е голяма!Бог да си съди виновните!ДАНО СПЕЧЕЛЯТ ДЕЛОТО,но това едва ли ще успокои душите им
Виж целия пост
# 11
Според мен сега нищо няма да се реши..., ще мине време , ще се търсят доказателства .Но да Ви каза честно мисля, че този път този случай няма да остане потулен (като повечето)... така ги усещам нещата, защото има неоспорими факти - бактерията, заразените деца и най-лошото едно ангелче Cry Всички знаем, че няма да си върнат детенцето , но хубавото е , че не се оставят просто ей така... По този начин те се опитват да предотвартят едно евентуално - бъдещо немърливо отношение, което да доведе до трагичен край. Всички ние трябва да си търсим правата . Само искам да кажа на родителите да се въоръжат със сили и търпение, със тях сме и нека има справедливост! Пожелавам им едно прекрасно детенце в близко бъдеще, да не се предават! Praynig Praynig Praynig
Виж целия пост
# 12
Всичко зависи от адвокати, доказателства, представяне на обстоятелствата, довели до фаталния край.

При това дело - печеливши няма да има, независимо дали ще осъдят някой лекар или не. Може би единственото на което можем да се надяваме е да няма бъдещи подобни случаи!

Пожелавам на родителите на малкия Дариан скоро да бъдат възнаградени с още една бременност и много здраво бебенце.
Виж целия пост
# 13
Ще се отлага като повечето дела в България.Ако има виновни трябва да се накажат. Това е можело да се избегне по някакъв начин. Справедливостта трябва да излезе на светло,за да няма други нещастни майки и бащи.На родителите на Дариан сили да се преборят и скоро да си имат детенце да им пълни душата и къщата и след него още...
Виж целия пост
# 14
Изходът няма да е в полза на родителите! Това не е държава...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия