Неспокоен сън

  • 1 132
  • 18
Вече сме на 6 месеца и все още се буди през 3 часа да похапва а понякога и почесто става. Педиатърката каза да му давам вода обаче той неиска въобще да я пие можеби защото е на кърма. Чудя се кога ще започне да спинка спокойно през нощата. Сега ще започнат да никнат зъбки, а съм чувала че тогава бебчетата се будят често.Притеснявам се че ако продължаваме така когато поникнат зъбки ще ги развалим с това млекце през ноща. Това си е предпоставка за кариеси.
Виж целия пост
# 1
И ние сме на този хал.Ще следя темата.
Виж целия пост
# 2
А може ли пък да са почнали зъбките?На 6 месеца бебка се будеше само по веднъж на нощ....На седем  месеца като стана 1 седмица цокаше през 2 часа, реших че са зъби, но нищо не излезе....следващата седмица пак почна по веднъж...От 3 дена цока точно през три часа...не съм увеличила количеството твърда храна...не ми е намаляла и кърмата...но явно нещо ги тормози бебчетата...Вода не пие...та и не предлагам...а и определено като й предложа цица почва да си суче и тооо си суче като гладна...незнам на какво се дължи...но мисля да давам  да цока през ноща докато сама си реши да спре...за зъбките и аз съм се замислила...ама още си нямаме нито един...Simple Smile)Записвам се да следя, някоя по опитна мама с по имащо зъбки бебче да се включи..
Виж целия пост
# 3
или зъбки, или е гладно детенцето
Виж целия пост
# 4
Аз си кърмя, като ми се буди детето. Незнам кога ще се отучи, но все до първи клас ще спре Grinning
Виж целия пост
# 5
И ние сме така, но и давам да суче, колкото и пъти да те събуди през нощта. Може и да са зъбки. Немисля, че това е предпоставка за кариес и няма причина за тревога. Все пак това не е шише, с което да заспи.
Виж целия пост
# 6
Още продължаваме да се будим нощем - сега от зъби. Давам винаги да суче. Зъбите мия сутрин и вечер, а през деня изплаквам с вода след другата храна - така съм възприела от това, което знам. При правилно сучене млякото попада в гърлото направо, а не си плакне с него устата бебо, а моят син суче много лакомо нощем, силно издърпва и преглъща.
Виж целия пост
# 7
И моята принцеса още хапва през нощта.
При правилно сучене млякото попада в гърлото направо, а не си плакне с него устата бебо
точно така, за това няма как да предизвика кариес. Според мен тактиката да заместваш кърма с вода през нощта е погрешна. Замених нощното хранене на голямата с водичка като беше на 1 месец, продължи да се буди нощем да пие вода до поне две годишна. За мен файдата от заместване на кърмата с вода е нулева. По-удобно е сто пъти да дам да суче отколкото да ставам да търся водата да придържам шишето, абе даването на вода няма как да стане, докато съм в заспало състояние. Малката ми дъщеря се отказа на 1 месец от нощното кърмене. Спеше по цяла нощ. Постепенно си го върна около 6 месеца. Забелязала съм, че около пробиването на зъбче зачестяват сукванията нощно време.
Знам колко ти е трудно да вземеш решение, когато преди да родя малката дъщеря четях за нощното кърмене на бебетата и знаейки мнението на педиатърката ни по въпроса, ми беше странно това кърмене на по-големите бебоци нощем. Сега ми се вижда напълно естествено и многократно по-лесно. Винаги съм се наспала бебето ми също, съответно и голямата ми дъщеря и таткото разбира се.
Виж целия пост
# 8
едно бързо записче...
и ние сме на тази вълна сега...зъби или глад... ще видим  newsm12
Виж целия пост
# 9
Моята дъщеря беше на АМ и не пиеше нощем нищо, даже и вода, пък има вече 5 пломби в устата си, а е едва на 6 години. Зъбките ги чистехме от самото начало, като пробиха първите два, правихме и профилактика с флуор. Нищо не помогна. Cry
Виж целия пост
# 10
Дъщеря ми още няма нито един зъб, но вероятно я мъчат, защото когато и давам хомеопатичното Chamomila vulgaris 9CH спи спокойно, а като забравя за няколко дни, пак се буди често (и не е от глад, защото само дръпва два пъти и пак заспива, не суче истински). Може да пробвате, но трябва де се дава няколко дни поне, за да има ефект, то е с натрупване като всяко хомеопатично лекарство.
Виж целия пост
# 11
Моля те разкажи ни нещо повече за хомеопатичното лекарство струва ми се добро решение особено като станем по големи
Виж целия пост
# 12
това за хомеопати4ното лекарство е абсолютно погрешно!!!
първо дава се индивидуално лекарство след обстойно интервю и второ не трябва да има никакво натрупване,приема се 1 или 2 пъти и ако лекарството е правилно действа!
питате във подфорума за хомеопатия.
ина4е и моя син се буди много от 1месец и го кърмя легнала.
Виж целия пост
# 13
Ами на мен ми е предписано от педиатър, който наистина не е хомеопат, но е доста добър педиатър и съм склонна да му вярвам. Не желая да подхващам спор за хомеопатията, не се интересувам толкова, просто при нас лекарството действа и не е приготвено специално, и от други майки съм чувала, че го ползват и са доволни от ефекта. На Boiaron е и според мен и да не помага, поне е безвредно, но естествено, посъветвай се с лекар преди да го прилагаш.
Виж целия пост
# 14
ние сме в същата фаза в момента.Според мен са зъбки.Следя темата
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия