Merry Xmas and Happy New Year-United Kingdom of Great Britain and N Ireland-12th

  • 18 174
  • 293
                                     
         
       

Ето я и 12тата поредна тема на момичетата живеещи в Кралството на Кралица Елизабет II.

Тема, в която да обсъждаме вълнуващите ни неща, в която да се хванем за косите сладко и невинно, ако не успеем да проявим разбирателство и търпимост  Mr. Green.
Тема, в която да  вдигнем една вирутална наздравица за Рождество Христово и честитим Новата 2008 Година.

                                               
Весели Празници на всички ви през настъпващия месец Декември!!!




Времето: http://www.bbc.co.uk/weather/

Как е кралицата днес: http://www.royal.gov.uk/output/Page1.asp

Полезни връзки:
Българско посолство, Лондон: http://www.bulgarianembassy-london.org/
Местни нужди: http://www.upmystreet.com/
Страница за българи във Великобритания: http://www.bghelp.co.uk/

Обучение:
http://www.childcarelink.gov.uk/index.asp
http://www.ofsted.gov.uk/

Детски имунизационен календар: http://www.immunisation.nhs.uk/

Предишните ни теми:
до мамите в Англия
Бъдещи и настоящи мамчета във UK
Бъдещи и настоящи мамчета в UK
Little Britain - тема ента
Little Britain - тема 5
Пижо и Пенда на гости в Кралството-тема 6
Козунаци и яйца се правят на Англйска земя-тема 7
Англйска тема-8
Родители в UK - 9
Родители във Великобритания, 10-та тема
ВеликоБритания, 11-та празнична 


Виж целия пост
# 1
Мира, добре че си пуснала темичка! Аз се чудя, защо такова затишие стана в нашата тема, а тя била заключена  ooooh!
По темата, кола със скорости или автоматик, научете се да карате със скорости, а от скорости към автоматик лесно се преминава, въпреки, че и затова тябва време и практика Wink
Аз лично, ако сега трябва да карам курсовете, не виждам как бих могла да го направя в България, колкото по-евтино и лесно да е там.
И имам въпрос към каращите автоматик, когато сте спрели за по-дълго време в задръстване или на светофар, какво правите, превключвате на паркинг или натискате постоянно спирачката?
ПП Ave, аз онази ваксина още не мога да я проумея  Embarassed чувствам се ужасно тъпа ...
Виж целия пост
# 2
Здравейте на всички,
От доста време чета форума, но не сам писала в никоя тема, сега направо се включвам при вас, с надеждата че ще ми бъдете полезни с хиляди неща.От скоро сам в Лондон със семейството си.Имаме дъщеря на 10 години . Живеем в Teddington югозападен Лондон ако има някой на близо ще се радвам да се обади.Доста време нямах достъп до нет,  а имах нужда от вашата помощ но вече ще мога да кореспондирам. Hug Hug
Виж целия пост
# 3
В момента нямам автоматик,но когато имах на светофар или задръстване съм си натискала спирачката постояно,не съм превключвала на паркинг.Аз изкарах първо курсовете в БГ и в последствие ги изкарах и тук.Пробвах да карам 2-3 пъти от Добрич до село или от аерогарата до Добрич обаче не нестава много ми беше терсене и се отказах.
Виж целия пост
# 4
Честита нова темичка!
Малко остана до любимите ни празници, дано си помогнем да повдигнем  коледният дух!Това ще  ми бъде  първата Коледа далеч от България и немога все още да и се настроя.Много ще ми липсва снегът и останалата голяма част от семейството ми (може би и якото хапване на всяка трапеза).Но ще дам всичко от себе си да бъде уютно и весело....И сърмички ще нправя и каквото още трябва....
Бръмки, добре дошла!Сигурна съм, че тук ще намериш отговори на своите въпроси.Всички мами са отзивчиви и споделят опита си! Hug
Но аз имам едно въпросче към теб!?Предстои ни преместване съвсем скоро и смятаме този weeked да огледаме кварталите около твоя.Би ли препоръчала къде да разглеждаме?Възнамерявам да е в близост до Richmond , а виждам, че ти си наблизо.Търсим нещо по спокойно, зелено и не много пренаселено.И по възможност да има по- малко пакита.... #Crazy
Виж целия пост
# 5
И имам въпрос към каращите автоматик, когато сте спрели за по-дълго време в задръстване или на светофар, какво правите, превключвате на паркинг или натискате постоянно спирачката?
Превключвам на неутрална (N).
Виж целия пост
# 6
Мира, добре че си пуснала темичка! Аз се чудя, защо такова затишие стана в нашата тема, а тя била заключена  ooooh!
По темата, кола със скорости или автоматик, научете се да карате със скорости, а от скорости към автоматик лесно се преминава, въпреки, че и затова тябва време и практика Wink
Аз лично, ако сега трябва да карам курсовете, не виждам как бих могла да го направя в България, колкото по-евтино и лесно да е там.
И имам въпрос към каращите автоматик, когато сте спрели за по-дълго време в задръстване или на светофар, какво правите, превключвате на паркинг или натискате постоянно спирачката?
ПП Ave, аз онази ваксина още не мога да я проумея  Embarassed чувствам се ужасно тъпа ...


за ваксината ако искаш ще си говорим после....но да ти дам малко повече светлина - доколкото знам има поне 20-ина вида менингит и тази ваксина е за една от тях...
За автоматика, - отначало като почнах да карам превключвах на Neutral,сега само натискам спирачката.....не съм се замисляла дали това оказва влияние на разхода на петрол обаче...
Виж целия пост
# 7
Дивиана,
Благодаря ти за редакцията  bouquet  bouquet  bouquet Снощи нямах време да се занимавам с вкарване на линкове. Тайно се надявах, някой друг да си направи труда да ги добави отдолу.  Flutter

Бръмки, ние живеехме в Теддингтон до преди 4 години и нещо. Много си го обичам и се  все още се чувствам у дома си, когато съм в района. Буши парк е стахотен (нас ни деляха 50тина метра от него).От другата страна на парка е Хамптон Корт Палас, чиито градини са прекрасно място за разходки. А пък разходката покрай Тедингтон лок също е прекрасна, стига до Ричмънд. Много е красиво. Горещо го препоръчвам и на Пумпалка. Той е по- тих квартал, Туикенам и Ричманд са по - оживени, както и нощния живот.

По- късно ще се включа, че сега съм много пушд за тайм.
Виж целия пост
# 8
Пумпалка,както miravmbd  е обеснила квартала е доста спокоен поне според мен,ние го предпочетохме именно за това и също ,че на съпруга ми работата е в този район,няма живо паки повечето са англичани и много млади семейства с деца, в на дъщеря ми училището има сигурно 5-6 деца които не са анличани, няма да е лошо ако хвърлите един поглед на околността, аз все още не съм запозната с всичко наоколо но не е никак лошо.
Виж целия пост
# 9
Здрасти на всички. Да се включа в седянката.

Игнис ли беше питала за пързалката на Sommerset House. Днес през обедната почивка отидох да я видя- нямаше много хора (както бях излъгала), явно тълпите са вечер и през уикенда. Та се поправям де.

За автоматика: не карам такваз, защото по отношение на карането съм малко като вица- дето блондинките не трябвало да имат повече от 30 мин обедна почивка, за да не се налага след това пак да ги обучаваш. Та си карам с лостове, ръчки и подобни. Мъжот гледам превключва обаче.

Каква ваксина за менингит? 3 са основните типа менингит (май). Срещу първият има ваксина, а третият се срещал предимно в Африка. В училището на Кали едно дете почина внезапно от менингит миналият месец, та си опресних малко информацията. Ама не слушайте мен. Ето:

Advice and support
National Meningitis Trust
24-hour helpline: 0800 028 1828
Email: info@meningitis-trust.org
Website: www.meningitis-trust.org.uk


Meningitis Research Foundation
24-hour helpline: 0808 800 3344
Website: www.meningitis.org


Meningitis UK
Helpline: 0117 373 373
Website: www.meningitisuk.org

Виж целия пост
# 10
Ето ме и мен  Simple Smile Браво за новата тема; с пълното заглавие, както си му е реда.

Аз като си взимах опреснителния курс, инструктора ме караше да включвам ръчна спирачка, ако сме се задръстили на кръстовище - не го правя докато карам из града  Flutter, ама за изпита било важно.
Виж целия пост
# 11
Ех, много ме зарадвахте Party!Ще разгледаме през weekenda и ще се разпишем в агенциите.Дано имаме късмет, че на 9.01 най-късно трябва да сме се изнесли...
Алиса, днес се видяхме с IGNIS (изкарахме си доста добре  Grinning).Каза, че утре ще ходят на пързалката на Queensway.Дано наистина да отидат и да разказва другата седмица, като се прибере в БГ.
Виж целия пост
# 12
Диорела, сега друго се сещам, че шофьорските курсове на автоматик са по- скъпи от обикновените. Но колко по- скъпи, това някой в Лондон би могъл да ти каже.

Пумпалка, сега ти препрочетох поста отново и си мисля, че Тедингтън, Туикенам много биха ти харесали. Все са покрай реката.
Кew ,където Macoball живее също е прекрасно място. Кю Гардънс са страхотни. И е на метрото. В Chisick също е много хубаво. Гледайте да ви е удобно за работа. В Тедингтън и Туикенам има влак и автобуси, но ако ще ви се налага да сменяте и пътувате доста не си заслужава. Може да ви излезе през носа пътуването.

Момичета, вие кога ще слагате Коледната украса? Аз вече от една седмица гледам къщи с коледните светлини и елхите блещукат вътре Crazy Много рано бре!!! Ние мислим на 15ти да извадим елхата.
Виж целия пост
# 13
Горе долу и аз така си мислех да мятам украсата след около 2 седмици.Не съм украсявала от 3 год.нали все сме си в БГ за Коледа.Тази обаче ще се налага да изкарвамве елхата защото ще си имаме гости от БГ и се надявам кучето ми да не изгрезе кабелите на ламичките и да не метне пак играчките на елхата Peace
Виж целия пост
# 14
Диорела, по-трудно се намират уроци на автоматична кола, това е проблемът.

Мери, дата не съм определила, ама сигурно след 15 ще накичим, Калина тогава излиза във ваканция. Уф, не съм купила адвент календар тази година (щото не ща със шоколад, а от плат, с джобчета. Откъде обаче?) Лампички отвън на къщата не слагам.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия