Кak да накарам детето да ме слуша?

  • 2 671
  • 24
Моля, кажете ми как може едно дете на 1година и 8м да се научи да слуша в градинката .В цялата градинка се чува само моят  глас,не мога да и ангажирам вниманието за повече от 5минути,търчи във всички посоки и няма страх от никой и от нищо.
Виж целия пост
# 1
От краткото описание на поведението на детето не виждам нищо ненормално за тази възраст. Confused
Виж целия пост
# 2
Май нищо не можеш да направиш. Въпрос на характер. Може пък като порасне малко да се промени Grinning
Виж целия пост
# 3
Ами май няма начин - ти повтаряй, пък току виж детето взело, че те разбрало - търпение трябва, както и като забраняваш нещо да му паказваш какво то трябва да направи.
Таня вече почти е усвоила значението на думата Не - като съм и казала, че някъде не се пипа и тя по някое време отива до мястото, сочи с пръстче и казва Не и е доволна Simple Smile Съответно аз веднага си я прегръщам и целувам, защото според мен и поощрение му трябва на детенце - да разбере, че точно така трябва да прави.
Виж целия пост
# 4
Е, нали сте излезли да търчи. В градинката е, не е на улицата. Пък и дете е, не пенсионер. Ще търчи, ще се цапа, ще се катери, то друга работа си няма. Пък твоята работа не е да й викаш, а да я пазиш от опасности и да я забавляваш.

Леко встрани от темата. Моята дъщеря вчера, докато се прибирахме, пред всяка локва ме питаше "Мамо а в тази може ли да стъпя"Simple Smile И наистина изпълняваше.
Днес пък, като отивахме, колкото и да намилах, че закъсняваме и бързаме, това не й попречи се спира на всяка крачка и да разглежда детайлно всичко, попаднало й пред пътя. Нито пък виковете ми "Нее, там е кално" я спряха да се нашопи в най-голямата кал, да излезе с по 3 см платформи от кал на обувките и после да размаже всичкото по панталона, докато тичаше към мен.
Едно и също ми е детенцето, не са ми го сменили през нощта. Единия ден само иска да ме слуша, другия пък все едно аз не съществувам.
И още нещо, абе ние какво искаме абсолютно послушание от децата. Ние да не би да сме били послушни:) А сега пък да не би да чуваме съветите на родителите:)
Виж целия пост
# 5
хихи, Тинк, ти описваш Ането... ситуацията с локвите е едно към едно.
Виж целия пост
# 6
Moже и аз да не съм я описала много точно,тя няма ден в който да слуша,крещи и мрънка за всичко,ако и забраня нещо го прави на пук или почва да реве в истерия.Хората в градинката ме съветват да я заведа на детска консултация.
Виж целия пост
# 7
Стига бе, детска консултация.
Детето ти е съвсем нормално.
Една приятелка ме съветваше аз да отида на консултация и като излизахме заедно ме молеше поне по-тихо да крещя.
Взех думите й сериозно и вече не крещя, е не че ме слуша , но поне съм по- спокойна.
Виж целия пост
# 8
Цитат на: Anonymous
....Хората в градинката ме съветват да я заведа на детска консултация.

Кажи на хората в градинката да си гледат работата #2gunfire
Подкрепям всичко казано от мамите по-горе - дете, а не робот подчиняващ се на команди Sign Exclamation
Виж целия пост
# 9
Аз също мисля,че хората трябва да си гледат работата, но ако ти самата смяташ, че поведението й излиза от рамките, който ти намираш за нормални,нищо не ти пречи да я заведеш на такава консултация.Това не е рисков преглед, нито болезнен, не виждам причина ако това ще те успокои , да не я заведеш.Поне ще чуеш от спецеалист, че детенцето ти е по-буно и ти ще мирнеш.Не се колебай , ако ще се почувстваш по-добре.
Виж целия пост
# 10
а ти защо викаш по нея през цялото време? ако забраняваш всичко децата започват да те игнорират. а и тя наистина си играе там, нали? не чупи и не удря други деца например?
хората да си възпитават техните деца, да не ти бъркат на теб!
Виж целия пост
# 11
Аз взех да ставам английска майка  Mr. Green Не викам, не крещя, спокойно - сяда по земята, въргаля се, само го държа под око. Намесвам се при опасност или ако стане детски скандал  Grinning

Грешката е в твоя телевизор ми се струва  Grinning
А хора да дават акъли винаги ще има
Виж целия пост
# 12
Цитат на: Anonymous
Moже и аз да не съм я описала много точно,тя няма ден в който да слуша,крещи и мрънка за всичко,ако и забраня нещо го прави на пук или почва да реве в истерия.Хората в градинката ме съветват да я заведа на детска консултация.


И ние сме точно така... истерии, чудеса... но да ти кажа честно не бих я водила за такова нещо на консултация. Смятам, че детето ми е по-импулсивно. от характера й си идва. тя е на 2 г. и си е под влияние на т.нар. детски пубертет. Аз лично не се притеснявам от нейното поведение, притеснявам се от безсилието си на моменти... Ето и сега.. с температура е, не искаше да яде. Сложих я да спи, а тя не ляга... в момента се разкарва боса отатък. Нищо не е в състояние да я накара да легне ако тя не иска. Яд ме е, че щапурка боса, но не мога да се преборя...
Виж целия пост
# 13
Цитат на: iv100yanova
Аз взех да ставам английска майка  Mr. Green Не викам, не крещя, спокойно - сяда по земята, въргаля се, само го държа под око. Намесвам се при опасност или ако стане детски скандал  Grinning

Грешката е в твоя телевизор ми се струва  Grinning
А хора да дават акъли винаги ще има


Ами аз точно така правя.. оставям я да се въргаля в локвите, но това не значи, че веднага след като види, че няма да стане нейната не пробва пак... напротив, става и хуква към улицата... Е как да не крещиш!
Виж целия пост
# 14
Който открие начина по който може да бъде накарано едно дете да слуша, ще трябва да го патентова и опсле от разпространението на метода ще може добре да приприпечели.
И аз съм доста често в същата ситуация. Викам подир госпожицата по улиците и площадките за радост на околните.
В последно време се опитвам да се контролирам и да викам по-малко, а да си затварям очите повече и да отминавам разните по-дребни провинения и да се намесвам само в краен случай - например като награби някой огромен кол с който да иска да играе или когато с нечия друго слънчице се пробват да се заринат едно друго с пепел или пясък.
Тогава следва бърза реакция, като изхвърляне на клона на далеч, разделяне на воюващите и отмъкване на моето съкровище на по-далечно от битката място.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия