БХС-риск1:49, предстои ми амниоцентеза

  • 8 676
  • 23
Здравейте, мили момичета! След 7 години опити да имам второ дете / вече се бях примирила, че няма да стане / , съм бременна в 16 г.с.  На 37 год. съм.В 4г.с. прокървих и тъкмо малко се отърсих от този ужас, дойде ново изпитание-висок риск1:49 от БХС.....Взех решение да ходя на амниоцентеза, но ужасно се страхувам от опасността да стане нещо с бебето....Страхувам се и от самата манипулация, от това, че съм Rh-...Моля тези от Вас, които са минали през тези изпитания да споделят опита си.
Виж целия пост
# 1
Естествено ли стана забременяването?
Виж целия пост
# 2
Отиди първо на Фетална морфология, дори при няколко специалисти и се консултирай с тях. БХС дава понякога фалшив резултат.
Заради отрицателния резус фактор ще се наложи да ти сложат инжекция с Анти гама глобулин.
Стискам ти палци тревогите да са напразни!
Виж целия пост
# 3
edna не се притеснявай , не е толкова страшно.
Аз забременях на 40 /след доста години борба  Rolling Eyes и изобщо не съм мислила за вариант БХС - правих амниоцентеза. При БХС колкото са повече годините  Sick показва по - голям  риска.
Аз също страшно се притеснявах - от физическа болка, от риск за детето и какво ли не. Физическата болка е като от инжекция /дори по слаба/ - а за риска - да има риск, но иначе риска е по-голям. Кой от двата си готова да поемеш . . .
Моя съвет е да си намериш добър доктор за амниоцентеза. Аз лично ти препоръчвам д-р Димитрова от МД.
Успех миличка  Hug
И не се колебай - направи я, ще си спестиш много терзания. spoko

Виж целия пост
# 4
Edna, и аз съм в същото положение, дори при мен резултата от БХС е по-лош - 1:36. На 35 години съм с първа бременност и ние решихме да правя амниоцентеза, планирана е за понеделник. Доста се порових в Интернет и малко притесненията ми относно самата процедура се разсеяха. Относно отрицателното Rh, четох, че се взима под внимание, когато има предна плацента и се налага иглата да мине през плацентата. Тогава задължително се слага анти гама глобулин след процедурата. Дано се включи някой с реален опит от такава процедура.

Относно феталната морфология аз ходих, всичко си му е наред на бебето, т.е. липсват най-важните маркери за синдром на Даун, но за съжаление нухалната транслуценция е само ориентир и много здрави бебета имат по-голяма от нормалната, както и някои със Даун са в нормата. Другия маркер е наличието на назална кост. Назална кост обаче има и при 15 % от бебетата със синдром на Даун. Добрите резултати от феталната морфология, ме успокоиха, но все пак реших да правя амниоцентеза. Ако не си ходила на фетална непременно отиди.
Виж целия пост
# 5
аз също имах висок риск, но не направих амниоцинтеза.
И аз като теб чаках бебето си повече от 5 години. Само мисълта, че мога да го загубя ме смазваше.
Консултирай се с проф. Кременски, той ще ти даде напътствия.
Нашето бебе е от инвитро и се оказа, че при инвитро се използват други маркери, които ги няма в БГ.
Много е важна и феталаната морфология.
Препоръчвам - Д-р. Марков и Д-р. Мазнейкова.
а за фетална ехография доц. Томова.
Успех и кураж! Hug
Виж целия пост
# 6
аз забременях на 39 години, след 2 спонтанни аборта. БХС-то ми беше отлично, правила съм изследване за нюхална транслуценция за Даун, правила съм фетална морфология - всичко беше наред. някои лекари смятаха, че няма нужда от амнио, други твърдяха, че поради възрастта е наложително.

знаех, че има известен риск от спонтанен аборт - средностатистически за света около 0,5%. знаех, че може да не успея да забременея повече. въпреки това се подложих на амниоцентеза.
решихме с мъжа ми, че по-добре да живеем без деца, отколкото с увредено дете.
всеки си има приоритети в живота. решението не беше никак лесно, но го взех.

самата процедура мина много лесно и бързо. направи ми я д-р Виолета Димитрова от Майчин дом, която горещо препоръчвам за тази цел.

апропо - фетална ехография и фетална морфология не са различни изследвания. ехографията е метод за изследване. фетална означава - на плода. морфология означава оглед на органите.

доц.Томова е специалист по ехография на сърце.
Виж целия пост
# 7
Аз също имах висок риск и реших да направя амниоцентеза. С RH- съм. За резус фактора не се притеснявай - ще ти бият гама глобулин. Самата процедура не боли въобще, по-скоро е неприятно като усещане. Бързо минава. След това трябва да лежиш повече, хубаво е поне 2-3 дена да си почиваш.

Не знам къде живееш, но ако ще правиш амниоцентезата в София те съветвам да отидеш в Майчин дом. С направление ще ти излезе безплатно, само иглата трябва да си купиш май и ще ти сложат и гама глобулина от там, включват се и 3 дена болничен престой. Аз отидох при Велев в Шейново с направление, взеха ми 150 лв. за процедурата и 30 лв. за един ден болничен престой при положение, че само по коридорите съм висяла да чакам и след процедурата нямаше и къде да седна даже, докато изчакам мъжът ми да дойде да ме вземе  #Cussing out . Освен това там ще получиш резултати само от съкратения тест за 4 болести, а ако отидеш в Майчин дом може да поискаш и пълния. Да спомена и друго за Велев - заедно с мен той направи амниоцентеза на още 3 момичета. По-късно разбрах, че в резултатите на 2 от тях има кръв на майката и не може да се изследват. И още нещо се сетих - при Велев трябваше сама да си осигуря и анти Д-то. Точно тогава не се произвеждаше българската ваксина и беше изчерпана, нямаше внос и на вносната.  ooooh! Голям кошмар беше намирането на ваксината като добавим и притеснението от предстоящата амниоцентезата.... Confused

Пожелвам ти успех! Стискам палци всичко да бъде наред!  Praynig
Виж целия пост
# 8

апропо - фетална ехография и фетална морфология не са различни изследвания. ехографията е метод за изследване. фетална означава - на плода. морфология означава оглед на органите.

доц.Томова е специалист по ехография на сърце.

Да, не са различни изследявния, но единствено Доц. Томова набляга много на ехографията на бебето.
Прави го по много различен начин от всички останали.
Виж целия пост
# 9
Аз правих амнио и на двете бебета
За протокола: на 28 години сам,естествено забременяване след 3 месеца опити.С това искам да кажа единствено,че няма значение на колко си години или други подобно фактори-никoй не е застрахован от такива неща.
БХС според мен е напълно излишен-единствено всява паника или още по-лошо-не индикира евентуален проблем.Ако имам трето дете директно ще пристъпя към амнио.
Аз я направих късно според мен/21-22 г.с./,но такива бяха обстоятелствата.Самата процедура е напълно безболезнена и краткотрайна,трима лекари бяха над мен и единия не прекъсното ме караше да гледам на екарана  как иглата не докосва бебетата и че всичко е наред.

Желая ти успех от сърце  bouquet
 
Виж целия пост
# 10
За генетичната консултация-излишна според мен и ще кажа защо.
Не е изследване и най-важното не е диагностична.
Направих такава в една от най-добрите болници в САЩ/където и родих/.Вярно е ,че попаднах на идиот,но какво ми каза: ами не попадам в рискова възрастова група,нямаме заболявания и в двете семейства,здрави сме с мажа ми,но какво от това,това не значи,че "на мен не може да ми се случи".След това ми изкара всички възможни аномалии от дебелите книги/които могат да се случат на всяка жена независими от възрастта и,резултати от БХС и т.н./ и че той не би рискувал живота бебе,ако другото така и така ще умре или ще страда цял живот.... #Crazy
Излизайки от кабинета си направих час за амнио.

Виж целия пост
# 11

апропо - фетална ехография и фетална морфология не са различни изследвания. ехографията е метод за изследване. фетална означава - на плода. морфология означава оглед на органите.

доц.Томова е специалист по ехография на сърце.

Да, не са различни изследявния, но единствено Доц. Томова набляга много на ехографията на бебето.
Прави го по много различен начин от всички останали.

нищо подобно не прави. била съм на фетална морфология и при Томова и при Димитрова. правят едно и също.
Димитрова е по-добра за обща морфология и нюхална транслуценция, Томова е по-добра конкретно за сърце.
Виж целия пост
# 12
jam, вероятно Диана има предвид фетална ехокардиография. В противен случай се получава, че става дума за едно и също нещо.
Феталната морфология е именно ехография на бебето.
Виж целия пост
# 13
jam, вероятно Диана има предвид фетална ехокардиография. В противен случай се получава, че става дума за едно и също нещо.
Феталната морфология е именно ехография на бебето.
Да, Сигнус. Права си!
Грешката е моя. За фетална фетална ехокардиография. Embarassed

Аз също съм на мнение, че когато си решил да правиш амниоцинтеза, то БХС е напълно излишен.
Джам и определно прегледа е различен, аз също съм ходила при Марков, Мазнейкова и Георгиев и Томова, та разлика в прегледа има и то съществена.
виж при Димитрова не съм била и нея не мога да я сравнявам.




Виж целия пост
# 14
Благодаря на всички, които ми писаха за информацията, подкрепата и окуражителните думи! Вече почти съм убедена, че манипулацията не боли. Единствено ме терзае мисълта да не загубя бебето от амниоцентезата....Защото съм невероятен карък.....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия