Как да разкарам кръчмата под балкона си?

  • 1 376
  • 15
Привет на всички! Казуса е следния: живея на 1-ия етаж в жилищен блок, входа от задната страна е преграден и беше даден под наем за МАГАЗИН, според първоначалния договор. Но с течение на времето наемателите (които са собственици на другия апартамент на 1-ия етаж) започнаха да стават много арогантни: започнаха да продават алкохол (и разливен и в бутилки), изнесоха маси и дори монтираха огромрн стационарен чадър  Twisted Evil.
Можете да си представите в какво се превърна "магазина".
Наскоро им поисках договора, за да прочета под какво се е подписал баща ми (той се занимаваше да ходи по събрания) и те ми заявиха, че стария договор е изтекъл и ми дадоха някакво менте (според мен)!
Смятам, че новия договор не е валиден, защото няма подписите на всички собственици на апартаменти от входа, а само на двама!!!! ( и то живееещите на 7 и 8 етаж  Close ), които зоват себе си Домоуправител и Секретар.
И както може да се досетите в "новия договор" ги няма и половината от клаузите които съществуваха в стария. А като за капак са се появили и няколко нови, като: "Описани имот се предава за ползване за професионални нужди на наемателя, като мазин за продажба на алкохол и наливен  Shocked алкохол за домашна консумация...."
Няма да описвам какви образи се събират под прозореца по цял ден, в стаята в която се оптваме да почиваме и приспивам децата...  #Cussing out
А стария договор отказаха да ми дадат, с думите " Ами нямам го  Shocked! Пък и той вече не е валиден!
Това е в кратце.
Ще се радвам ако някой ме светне как да действам за да ги разкарам възможно най-бързо!
Благодаря предварително!
P.S. Ако модераторите сметнат, че този пост не е за този подфорум моля да ме извинят  Wink, чудех се къде да го пусна...
Виж целия пост
# 1
Отиди в търговския отдел на общината ви. Там ще ти кажат какво да направиш. По закон само един човек да не е съгласен, няма право да извършва търговска дейност.
Виж целия пост
# 2
Не мога да ти дам линк към самия закон, но по правило договор за наем на помещение, което е собственост на целия вход е валиден само ако е одобрен  и гласуван от събрание на входа. Не съм сигурна дали не се приема и само с мнозинство ( в нашия вход никога не се събираме всички собственици на годишното събрание, но чинно си гласуваме и преподписваме договора за магазина всяка година). При твоето положение ако не е имало годишно събрание и не сте преглеждали нов договор той просто не е валиден. А т.нар. Домсъвет какъв е, в смисъл казваш, че са "се кръстили" управител и т.н., това значи ли, че не те са такива? Ако е така трябва домоуправителя да се заеме с нещата, да се разтърси и евентуално да подаде оплакване в съвета.
Виж целия пост
# 3
Домоуправителя и секретара са си такива  Wink, просто так ами се е изплъзнало  Peace, но те са комбина с наемателите.
Това което ме озадачава много е факта, че договора реално е сключен между тях и наемателите, защото други подписи няма! А аз никога не съм ги упълномощавала да се подписват от мое име...

Баба хулиганка, мерси! Точно това и възнамерявам да направя. Просто ми беше любопитно да разбера, дали някой не се изправял пред подобен проблем и как го е решил?!
Виж целия пост
# 4
Вместо да се занимаваш с общи събрания, инстанции и т.н., вземи пусни едно оплакване до РИОКОЗ (това е новото име на ХЕИ), един сигнал до НАП - да им направят по една проверка и данъчна ревизия. Едва ли отговарят на всички санитарно-хигиенни изисквания, а и продажбата на наливен алкохол май отдавна е забранена... Сигурна съм, че след това сами ще си затворят 'магазина'... Дали старият договор е валиден или не, може да каже само съд - ако има някакви промени, те обикновено се правят с анекс, нов договор се сключва само в краен случай...

Приемам априори, че ти си се опитала да се разбереш с тях човешки, нали? Трябва да се спазват законите в тая държава...
Виж целия пост
# 5
Можеш да звъннеш на данъчните и на ХЕИ-то, те само това и чакат - с кеф да да ощавят някого Mr. Green Всяка маса трябва да е обявена в данъчното, дори и да е само една единствена; за всяка една маса трябва да имат платена такса + разни разрешителни за алкохола + осигурена тоалетна с течаща вода ако продават и бира, а те продават със сигурност.
При нас имаше същия проблем, но един комшия извика данъчните. Те натресоха такава яка глоба на магазина, че импровизираната кръчма се разтури моментално Mr. Green
Виж целия пост
# 6
Аз имам такива съседи - шумни, не се съобразяват много с останалите. Просто се обаждам на полицията. Като им друснат 1-2 глоби, си коригират поведението.
Виж целия пост
# 7
Давайте идеи как да се справяме че грабвам #2gunfireАз съм на втория етаж.Отдолу имаме заведение и то какво...
През ден през два полицията е при нас заради пиянски свади.
Отделно от това в стаята на дъщеря ми можеш без пролем да познаеш менюто на заведението понеже мирише на чушки,пържени картофи най- различни манджи.
Отврат
Виж целия пост
# 8
Първото нещо което трябва да направиш за начало е да отидеш до ХЕЙ ,те ще ти спестят обикалянето по други истанции.За да функционира трябва да имат разрешително от ХЕЙ,а такова разрешително се дава при условие,че договора за който говориш е подписан от живущите.
Виж целия пост
# 9
Много ви благодаря за отговорите! Мисля да започвам да действам  Sunglasses
Пожелайте ми успех!
Виж целия пост
# 10
Успех!  bouquet
Виж целия пост
# 11
1.Прочети :Наредба - закон за етажната собственост
2.Провери има ли и други недоволни от кръчмето
3.Пиши в РИОКОС-/ХЕИ/
4.ЗАщита на потребителите няматправо да продават наливен алкохол

5.и всичко друго което се сетиш
  #2gunfire остави за последно , Twisted Evil
Виж целия пост
# 12
Една лимонка?!  #Crazy
Виж целия пост
# 13
Привет на всички! Казуса е следния: живея на 1-ия етаж в жилищен блок, входа от задната страна е преграден и беше даден под наем за МАГАЗИН, според първоначалния договор. Но с течение на времето наемателите (които са собственици на другия апартамент на 1-ия етаж) започнаха да стават много арогантни: започнаха да продават алкохол (и разливен и в бутилки), изнесоха маси и дори монтираха огромрн стационарен чадър  Twisted Evil.
Можете да си представите в какво се превърна "магазина".
Наскоро им поисках договора, за да прочета под какво се е подписал баща ми (той се занимаваше да ходи по събрания) и те ми заявиха, че стария договор е изтекъл и ми дадоха някакво менте (според мен)!
Смятам, че новия договор не е валиден, защото няма подписите на всички собственици на апартаменти от входа, а само на двама!!!! ( и то живееещите на 7 и 8 етаж  Close ), които зоват себе си Домоуправител и Секретар.
И както може да се досетите в "новия договор" ги няма и половината от клаузите които съществуваха в стария. А като за капак са се появили и няколко нови, като: "Описани имот се предава за ползване за професионални нужди на наемателя, като мазин за продажба на алкохол и наливен  Shocked алкохол за домашна консумация...."
Няма да описвам какви образи се събират под прозореца по цял ден, в стаята в която се оптваме да почиваме и приспивам децата...  #Cussing out
А стария договор отказаха да ми дадат, с думите " Ами нямам го  Shocked! Пък и той вече не е валиден!
Това е в кратце.
Ще се радвам ако някой ме светне как да действам за да ги разкарам възможно най-бързо!
Благодаря предварително!
P.S. Ако модераторите сметнат, че този пост не е за този подфорум моля да ме извинят  Wink, чудех се къде да го пусна...


Изпрати им даначна проверка  Mr. Green
хахахахах
да видят те
Виж целия пост
# 14
Първото нещо което трябва да направиш за начало е да отидеш до ХЕЙ ,те ще ти спестят обикалянето по други истанции.За да функционира трябва да имат разрешително от ХЕЙ,а такова разрешително се дава при условие,че договора за който говориш е подписан от живущите.
         
            Peace ХЕИ е достатъчно, за да им се стъжни  Mr. Green А пък и те другите инстанции предколедно бързо ще надушат от къде ще им "дойде", че да отчетат дейност и те
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия