откога мандарини?

  • 675
  • 9
здравейте зная че цитрусите се въвеждат след 1 година но моя син ще стане на една годинка след 10 дена дали има значение това и какво би дало като реакция ако му дам  newsm78
Виж целия пост
# 1
Нищо няма да му стане, най-много да не ги хареса, защото понякога леко киселеят.
Виж целия пост
# 2
ако ще прави алергия, най- вероятно ще се изприщи.
няма как да разбереш, без да му дадеш. изцеди малко сок  и му дай 1 лъжичка. ако до следващия ден няма обриви, можеш да продължиш.
Виж целия пост
# 3
Аз,дадох след годинката,но понеже дъщеря ми сок не пие,всички плодове и зеленчуци се предлагат на парчета Peace
Давай смело,той,ако направи реакция ще я направи и на две години.
Виж целия пост
# 4
Ние скоро опитахме мандарина,нищо и не стана на беба,но не ги хареса въобще
Виж целия пост
# 5
От оня ден му давам по една мандаринка след обяда му (почти на 11 месеца е).

А грейпфрут и портокал му давам още от деветия му месец, т.е. от месец и нещо. Само лимона в чист вид не съм давала, само в супа или в сокче с нещо друго.
Виж целия пост
# 6
...син ще стане на една годинка след 10 дена дали има значение това и какво би дало като реакция ако му дам  newsm78

Няма значение. Аз давам и цитрусови плодове от 7-8 навършени месеца, като съм захранвала с тях постепенно, както с останалите храни и чаках за реакция. Нямаше такава, поради което и сметнах, че няма смисъл да лишавам децата от ползите и приятният им вкус. Освен това поддържам едно от мненията на педиатрите- че по- ранното приучаване към разнообразни вкусове се отразява за в бъдеще на хратилените навици на децата, дори и когато вече станат възрастни. Не казвам, че аз съм права, но за себе си и децата си считам, че съм постъпила правилно.
10 дни разлика в плюс или минус към годинката- това просто е без значение.
Виж целия пост
# 7
Може да дадеш, разбира се, няколко дни не са от значение.  Simple Smile
Виж целия пост
# 8
благодаря ви още днес ще пробвам  Hug
а как е по добре да му дам сок или само да махна ципите и така да дам парче
Виж целия пост
# 9
И двата варианта става.Аз бих предложила парченце,почистено от ципите.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия