Абе,много глупави песни учат 1група в градината ,споделете....

  • 3 327
  • 20
В нашата градина ни карат, нас родителите да си преписваме песните и да учим децата в къщи.
А,аз тези песни изобщо не съм ги чувала,така  че ,от нас се искало да учим само текст. Е добре,ама в този текст също няма смисъл/....снежинките падат дружно.../ той сняг не е виждал.  Tакива са им всичките песни- глупави песни ми е думата.до сега за три месеца на градина нито една песен не му харесва,а явно че и на повечето деца.Правя сравнение с яслата,там за 5месеца 5песнички научи,но никога не съм учила с него,каквото е научил го е научил сам.Хайде споделете,как е на други места?
Виж целия пост
# 1
Не разбрах, кои са глупавите песнички, които не ви харесват?За да не предложа случайно същите...И в яслата и в старата градина и в новата се движат по план учебен.Оплаквания детето няма, аз също.
Виж целия пост
# 2
Дай примери все пак, аз поне не виждам нищо тъпо в "Снежинките падат дружно"  newsm78

Аз не мога да взема отношение, защото всички песнички, които синът ми е учил (в яслата, първа и сега във втора група) са били ... нормални детски песнички. Факт е, че има доста нови, които не съм знаела до този момент, та даже и из мрежата съм търсила текстове, за да съм "в час", но на "тъпа" със сигурност не съм попадала.
Виж целия пост
# 3
При нас нищо не ги карат да учат вкъщи. Каквото трябва го учат в градината, но нашите учителки са на мнение, че 1 група е основно за игра, ученето е м/у другото, затова не вярвам да ни дадат някога "домашно".

Песничките са от рода на "Мама ми купи днес ...", "Зеленчуци, който не яде ..." и подобни, не мисля, че са глупави.
Виж целия пост
# 4
И това, че детето не е виждало сняг не би трябвало да е причина песнички за сняг да са тъпи.Нали е хубаво да знае, че съществува сняг...странен критерий за "тъпота" newsm78
Виж целия пост
# 5
При нас нищо не ги карат да учат вкъщи.

Само да уточня, че и нашите не ги карат; аз си се карам сама, обичам да споделям нещата, които детето ми знае, затова като запее нещо ново, гледам да го науча, за да си пеем заедно. А понякога се случва след време да забрави нещо и тогава ме пита "Мамо, как беше песничката за..."
Виж целия пост
# 6
А ти какви песни предпочиташ? Thinking
Виж целия пост
# 7
... Само да уточня, че и нашите не ги карат; аз си се карам сама, обичам да споделям нещата, които детето ми знае, затова като запее нещо ново, гледам да го науча, за да си пеем заедно. А понякога се случва след време да забрави нещо и тогава ме пита "Мамо, как беше песничката за..."

Блазе ти  Tired ние се прибираме след 19 ч. и докато хапне, изкъпе се и се гушнем за 5 мин., не остава време за нищо  Confused
Виж целия пост
# 8
В градината на дъщеря ми също не им дават "домашно". Simple Smile Научават си ги там и току ми каже вечер нещо ново...
Смея да твърдя, че спрямо яслата, тук учат много повече песнички и стихчета. В никакъв случай не са глупави и както по горе BirdsFlu писа, са нови за мен и аз също се ровя из нета да ги търся и да си пеем заедно. Heart Eyes
Виж целия пост
# 9
Нямам оплаквания от градината!Песните ,които учат са детски,някои,от които доста по-сложни,от това,което си представям за детски песни,но ми харесват,вечер,когато се прибере от градина(дори още по пътя)започва да пее,виждам,че му прави удоволствие!От както е тръгнал на градина е научил много песни,стихчета...направо се чудя как успяват госпожите ,защото май заслугата  децата да научат нещо е и тяхна!!! Peace  bouquet
Виж целия пост
# 10
Аз пък страхотно се кефя на песничките, които е научил Ники. Аз самата не съм посещавала детско заведение и всички тези неща са ми непознати. Сега, като ги чувам от него, ми става много мило и хубаво. Любимата ми е за "кърпичко чистичка бяла" Laughing, дето накрая я грабнало "мишлето, та да си бърше нослето" Laughing Heart Eyes
Виж целия пост
# 11
Особено готин е момента, когато песничката е съпроводена и с показване с ръчички какво се случва Grinning
ени, дали на Силвестърчо няма да му станат интересни песничките именно ако вкъщи пеете заедно, а не ти с досада да констатираш колко са глупави песните? newsm78
Виж целия пост
# 12
И в нашата градина каквото учат, си го научават там. Нямат домашни. Децата знаят както песнички от моето детство, така и нови, непознати за мен. Важното е да учат.
Виж целия пост
# 13
Никак не са глупави. И при нас нямат домашни. Едниствено за първото им тържество в началото на пролетта имаха да учат вкъщи стихче от четири реда. Бяха големи сладури на "представлението".  Laughing
Виж целия пост
# 14
Добре...под глупави имах впредвид,че не предизвикват интерес,както "Червените ботушки" или "Детство мое" например.В интернет не намерих нищо за:

 "Ръкавички"
 Падайте снежинки бели
 нека сняг навред се стели
 имаме си всички топли ръкавички

Пр..../пляскане

Как се учи без мелодия бе хора?

Благодаря на всички за бързите отговори!Нито една от Вас няма домашни,това  беше много важно също да се разбере!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия