Сбъркахме при избора на кумове!

  • 19 648
  • 103
При нас се получи така,че поканихме най-близките ни приятели за кумове.Те бяха двойка,не бяха женени,ни си имат детенце.И така покрай потготовките за сватбата започнах да забелязвам едни много странни отношения между двамата.Караха се постоянно,ако пък не се караха въобще не си говореха.Питам аз сигурни ли са,че искат да ни кумуват,защото това си е свързване за цял живот едва ли не и двамата категорични,че искат.Викам му на мъжо,че нещо май ще се разтурят,той ме обвини,че съм свръх изнервена и,че си внушавам.Както и да е,мина сватбата и хоп те се разделиха,не им вървяли нещата.Еми хубаво де ама,защо тогава поеха ангажимент към нас,нали те трябва така да се каже да са ни духовни наставници.Живот и здраве детенце ще имаме,кой трябва да поканя за кръстник от тях.За мене постъпката им е безотговорна,едни сериозни и отговорни хора не биха постъпили така.Не искам да виждам нито единя,нито другия #Cussing outПрекалено строго ли ги съдя?
Виж целия пост
# 1
1. кръстникът е 1 - т.е. ти ще избереш кой да поканиш и не е задължително да са кумовете;
2. това, че са ви били кумове не ги задължава да са ви и родители, нито пък раздялата им означава, че и вие ще се разделите или подобни глупости;
3. какво безотговорно виждаш, че 2-ма души,  които не са щастливи заедно, си търсят щастието поотделно - безотговорно е да искаш да се жертват в името на вашето семейство - пак казвам: не са ви нито родители, нито настойници;

Май грешката, че са приели да ви кумуват е тяхна.
Разсъждаваш доста тесногръдо.
Виж целия пост
# 2
Прекалено строго ли ги съдя?

Прекалено  Grinning.
Не се вживявай, ще поканиш за кръстници на детето си някой близък- приятел, приятелка, пък и роднина.

Моите дъщери имат различни кръстници.
Голямата е кръстена от кумовете ни, впоследствие се разведоха, така че и ние нямаме кумове.
А когато се роди малката и по точно когато решихме да я кръстим -поканихме приятели и така детето пак си има кръстница  Grinning.
Виж целия пост
# 3


Май грешката, че са приели да ви кумуват е тяхна.
Разсъждаваш доста тесногръдо.
[/quote]


 smile3501 smile3501 smile3501
Виж целия пост
# 4
Тези неща с кумовете че били сме се свързали за цял живот, малко остаряло звучи но може ти да спазваш и да вярваш на тези традиции, при мен кумовете бяха избрани не бяха двойка даже не се познаваха, всеки от тях си имаше половинка след свадтбата всеки си пое пътя така се случи, не  си добаднахме с половинките им и спряхме да се виждаме има ги тези неща в живота, гледай си семейството ,а те така са решили така са направили големи хора са. smile3521
Виж целия пост
# 5
Може наистина да разсъждавам тесногръдо,както твърдите.Но ме е яд точно,за това,че се съгласиха да ни кумуват при това им положение.А пък съм далече от мисълта,че някой трябва да страда в името на моето семейство.
Виж целия пост
# 6
А защо, по-конкретно, държиш кумовете да са (идеално) семейство?
Виж целия пост
# 7
А защо държиш да са заедно, някакво суеверие ли има? И не е задължително кумът да е кръстник. Ние като се женихме ни казаха, че кумовете, т.е. свидетелите може да са 2 мъже или 2 жени и дори, че не е нужно да се познават. Някъде  пък има обичай децата на кумовете на свекъра да кумуват и на сина, едва ли не се унаследяват.
Виж целия пост
# 8
Аз не съм съгласна, че някой трябва да съобрази личния си живот с това, че ти си се омъжила и ти е кумувал.Извинявай, но може би и те не са имали идея след сватбата да се разделят.Това, че са ви кумове значи ли че трябва сега и те да се оженят, за да си спокойна  Naughty
Виж целия пост
# 9
Ама дали ще са заедно или не си е тяхна работа. Те са показали уважение към вас и са ви кумували, а семейните им проблеми са си тяхна работа. И какво сега, като са разделени и няма да поддържате отношения с тях ли? Те пак са ви кумове, а това че не са семейство не е твоя работа.Кумовете не е задължително да са двойка.
Виж целия пост
# 10
Кумовете се избират с цел да бъдат наставници, добър пример за семейството.
Обикновено и традиционно е кумовете да не са ви 'набори', поради специфичната им роля.
Тоест, вие сте сбъркали още в първия момент, избирайки млада при това несемейна двойка.
Избират се хора с дълъг стабилен брак, добри отношения и пр.
В крайна сметка нищо кой знае какво не е станало - случват се такива работи.
Бъди по-внимателна, когато избираш кръстник, ако искаш той да няма само протоколна роля за детето ти.
Виж целия пост
# 11
Първо казваш че те са ви най-близките ви  приятели и затова сте ги поканили за кумове,след това казваш,че са безотговорни и несериозни хора понеже видиш ли са се разделили .Нали не си мислиш че за твоя угода те трябва да останат заедно????
За да се разделят и то когато има дете от връзката,надали го правят ей така за разнообразие.По добре се опитай да им влезеш в положението,на тях им е по зле отколкото на теб повярвай ми.
Виж целия пост
# 12
Не държа да са идеално семейство въобще.Не мога да го изисквам от никой,просто грешката е моя,че съм си създала погрешни впечатления за отношенията с кумовете.Моите родители до ден днешен се виждат с техните,коити са мои кръстници.И за това така се получи,очаквах и при нас да е така.
Виж целия пост
# 13
Според мен ги съдиш прекалено сурово. Вероятно до последно са се надявали да си спасят връзката. Във всички случаи на тях сега им е по-трудно, отколкото на теб. Нито си първата, нито последната с разведени/разделени кумове. Е, не е приятно, но чак пък да не искаш да ги виждаш и чуваш... И то точно в момент, когато имат нужда от приятелско рамо. Наистина е малко егоистично.
Виж целия пост
# 14
Да, мисля, че прекалено строго ги съдиш. Чак пък да не искаш да ги виждаш, щом са ви били най-дорите приятели... Имали са хората проблеми - разделили са се. Не мога да разбера какво те притеснява, едва ли е суеверие някакво, защото тогава щеше да държиш кумовете ви да имат брак...
Не е задължително кръстникът на детето да ви е бил кум, може да поканите дру човек.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия