От другата страна...

  • 2 300
  • 29
Мили мами, всички които смятат, че само на нас - жените се случва.....

За първи път виждам клиничен случай на мъж зарязан от жена и някак си не ми го побира ума. Не че мъжете не страдат, но някак  си не съм си мислила, че може всичко да е толкова опустошително. Вярно е че любовтта не подбира жертвите си но... абе на кратко ми стана интересно и искам да псоделя с вас  Grinning

Преди време чоека се влюбва в някаква си която го зарязва. От тогава насам той прави всичко единствено и само с цел да си отмъсти на момичето. Малката подробност е, че те дори не потдържат връзка и това което той прави, според мен, е голям грях понеже подлага невинни хора на мъчения за да видели как той се бил чувствал, да ги боляло така както него го боли. Сърцето му е пусто, душата опожарена и опустошена! Станал е буквално женомелачка - без чувства и интерес към никоя жена. Сам си признава че е разбил стотици сърца и много жени страдат заради него (че ги е зарязал) и много жени го молят да е с тях но той просто не може да обича... Вече толкова е заслепен от болката че даже му доставя удоволствие когато някоя жена страда по него или заради него. Точно за това казвам и че е клиничен с лучай  Mr. Green

Преди 2 дена си говорихме с него с часове. Той ми разказва а аз не мога да асимилирам всичко това... прекалено е! Доста сериозно се замислих над ефекта който може да има една жена над мъж. Сега когато надникнах от другата страна и ... някак си гледам различно.
Е, разбира се, опитах се да му обясня някои неща. Ужасно е обаче да гледаш безпомошния поглед на човек желаещ да се промени и съжеляващ за действията си но нямащ силата и волята да го направи. Очите му ме молеха за помощ... усещах празнотата в сърцето и душата му, мъката му...  Той е много богат и каза че дори и парите, лукса, всичко което има не го правят щастлив, нищо не може да накара сърцето му да трепне. Всичките тези жени около него, целя свят за него са празно и безсмислено преживяване. И всичко това заради една жена!!! Казах му че тя не заслужава толкова много жертви, тя може дори да не го помни и да е щастлива някъде с някой друг. Той не заслужава да живее така и да трупа толкова много грехове за своя сметка.... Много си говорихме с него... Какво мога още да му кажа.... Казах му че всичко зависи от него и няма кой да му помогне....

За тези от вас които са срещали такъв човек или са минали през подобно нещо: има ли надежда? винаги ли ще е така или има начин да се променят нещата?

Аз тогава, когато говорих с него се замислих над своите чувства и това как стоят нещата с мен и моето сърце.... За съжеление откривам някакви прилики с него  Sad но за щастие не съм чак такава патология  Mr. Green
Виж целия пост
# 1
Е, Киара, мен ако питаш това е много масово явление.
Ако жена е зарязана - тя обръща яда и гнева си навътре в себе си: "Грозна съм, глупава съм, никой не ме харесва ..."
Ако мъжът е зарязан - той обръща яда и гнева си навън: "Жените са лоши, жените са курви, неблагодарни..."

Аз почти не познавам мъж, който да не е изстрадал голяма любов, връщайки си на всички жени след ЖЕНАТА поне за известно време.

Има надежда за твоя приятел, който щом е клиничен, най-вероятно като срещне друга жена, която да му завладее така сърцето и която той да задуши с внимание и тя да го напусне... Или пък да заживее с някое добро момиче, което да го обожава, а той да пренебрегва въздишайки за ЖЕНАТА. Виждала съм и двата случая Wink
Виж целия пост
# 2
Аз почти не познавам мъж, който да не е изстрадал голяма любов, връщайки си на всички жени след ЖЕНАТА поне за известно време.

Има надежда за твоя приятел, който щом е клиничен, най-вероятно като срещне друга жена, която да му завладее така сърцето и която той да задуши с внимание и тя да го напусне... Или пък да заживее с някое добро момиче, което да го обожава, а той да пренебрегва въздишайки за ЖЕНАТА. Виждала съм и двата случая Wink

 Иса,уцели в десятката Peace Все едно,че аз съм го писала.
ЕРД,който беше свързан с мен има абсэлютно същото мислене и предполагам последващото го поведение. Не са толкова за оплаквоне,горкичките Naughty Добри момичета,по техни критерии,абсолютно да го гледа с обожание-с лопата да ги ринеш.

А,като е толкова страхотен,защо го е изоставило гаджето му newsm78
От хубавото кой бяга newsm78
освен аз,де,по думите на ЕРД
Виж целия пост
# 3
А,като е толкова страхотен,защо го е изоставило гаджето му newsm78
От хубавото кой бяга newsm78
освен аз,де,по думите на ЕРД

Ами тя го е изоставила заради недоразумение и от ревност   Joy  Как си се разхождат някаква негова бивша се мята на врата му и разпитва кога пак ще се видят. Той казва че е сериозно обвързан и няма  намерене да се вижда с която и да е повече и че всъщност ще се жени и това до него е бъдещата жена. Въпросната мадама казва: "ей сега идвам, вие си поговорете" и повече не се вясва  Mr. Green Той я открива в тях но майка и ли, баба и ли, казват какъв е случая и че тя не иска да го вижда повече. Човека без вина виновен. А за нея е дал всичко, продал си е всичко което има за да се премести при нея - друга държава.


Цитат на: Isa lin,k=topic=244972.msg5728153#msg5728153 date=1196359070
Е, Киара, мен ако питаш това е много масово явление.
Ако жена е зарязана - тя обръща яда и гнева си навътре в себе си: "Грозна съм, глупава съм, никой не ме харесва ..."
Ако мъжът е зарязан - той обръща яда и гнева си навън: "Жените са лоши, жените са курви, неблагодарни..."

Аз почти не познавам мъж, който да не е изстрадал голяма любов, връщайки си на всички жени след ЖЕНАТА поне за известно време.

Има надежда за твоя приятел, който щом е клиничен, най-вероятно като срещне друга жена, която да му завладее така сърцето и която той да задуши с внимание и тя да го напусне... Или пък да заживее с някое добро момиче, което да го обожава, а той да пренебрегва въздишайки за ЖЕНАТА. Виждала съм и двата случая Wink

Ами да ти кажа за мен това не е толкова масово явление. Може би аз не съм попадала на такива хора  newsm78

За извесно време да, но при тоя човек продължава с години - много години И, едно е да си мислиш колко са лоши жените, друго е да ги караш да се влюбят в теб (все пак има и властта на парите) а после да ги оставиш да си ближат раните докато ти се подмотаваш със следващата. За мен е много жестоко да лъжеш хората че видиш ли си влюбен, искаш сериозна връзка, моногамна, брак, деца.. да даваш надежди и в един момент всичко да рухва като пясъчен замък.
О, забравих да спомена че той дори има дете. По същия начин безчувствен и безразличен към майката. Детето е последствие на нейното желание, не на неговото и тя сама си го гледа.

Иначе, и аз това му казах. Има 2 пътя. Да продължава по същия начин и да живее пуст живот или да си намери майстора, но тогава има опасност да се наложи да отмъщава и за друга изпусната любов (ако не се усети на време) като този път вината ще е изцяло негова  Mr. Green и така кръга се затваря

Ами добре де Иса, да не искаш да кажеш че след голямата любов повечето мъже са безчувствени същества  newsm78 и че не стават за нищо друго освен секс  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 4
Ами добре де Иса, да не искаш да кажеш че след голямата любов повечето мъже са безчувствени същества  newsm78 и че не стават за нищо друго освен секс  Rolling Eyes

Не, не казвам това разбира се...
За някои обаче това е така, както и за някои жени /но те и секс и мъже не искат/.

Нормално е известно време да отмъщаваш на жените или да мразиш мъжете... Но е проблем /според мен/ ако това продължава с години.

Моят колега е ходил с една девойка 5 год. Тя го оставя и той загърбва всичко: прекратява си образованието в чужбина, връща се в България и вече 8 год. страда по нея до степен много хора да ми казват, че не се интересува от жени... Самият той ми казва как никоя жена, с която е бил не го е вълнувала...

За мен това се случва на емоционално незрелите хора. newsm78
Виж целия пост
# 5
Оправданието е като задника - всеки си го има.
Виж целия пост
# 6
Оправданието е като задника - всеки си го има.

Я поясни за какво оправдания говориш?

Isa, ама и тоя твой познат бил от патологиите  Joy Само дето той е бил с жената 5 години. А моя по знат.... де да го знам колко но едва ли е било дълго - едва ли е повече от година, даже и в това се съмнявам.

И, какво казва твоя познат? Има ли надежда или....?

Емоционално незряли казваш... Ами човек трябва да има волята и силата да узрее, да се развие, да продължи на пред а не да цикли на едно място години на ред...

 Joy а за това че не се интересувал вече от жени, аз на моя познат му каза че щом е така да си намери мъж, може пък с него да му е по-интересно и да получи това от което има нужда. Ако знаеш само какъв поглед ми хвърли  при този мой брилянтен съвет ... Joy
Виж целия пост
# 7
... Ами човек трябва да има волята и силата да узрее, да се развие, да продължи на пред а не да цикли на едно място години на ред...

Мда... Peace
Много по-лесно е да се предадеш или да отмъщаваш на целия свят за нараненото си сърце Tired
Виж целия пост
# 8
Според мен е заел отбранителна позиция:Да не би да ми се случи пак?
Нека си отвори сърцето и душата за любовта.
Сещам се и за друго(може малко налудничаво да звучи,но все пак...)
Да опита  в мислите си да обрисува идеалната партньорка за себе си,може да не е точно визуално,
а качества,характер и т.н. Ако мисли за нея достатъчно силно,някой ден,ще я срещне и ще му се размрази сърцето. Wink
Виж целия пост
# 9
Според мен е заел отбранителна позиция:Да не би да ми се случи пак?
Нека си отвори сърцето и душата за любовта.
Сещам се и за друго(може малко налудничаво да звучи,но все пак...)
Да опита  в мислите си да обрисува идеалната партньорка за себе си,може да не е точно визуално,
а качества,характер и т.н. Ако мисли за нея достатъчно силно,някой ден,ще я срещне и ще му се размрази сърцето. Wink

Интересна теза  Thinking  Rolling Eyes

Вярно че хората са казали страх лозе пази ....

Ама чак пък  години на ред да се инатят и моя познат и този на Иса. Толккова ли е страшно да обичаш и да изстрадаш това което следва .... нали то си е един цикъл  Rolling Eyes
Ей, сетих се нещо. Що не вземем (ние с Иса) да покажем на хубавците тази тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=242881.0
Дали това важи и за мъжете?
Виж целия пост
# 10
Къде ги срещате тези чувствителни мъже? Thinking
Аз такива не познавам. Всички около мен бързо се окопитват от раздялата. Или е поза?
Всъщност на мъжете им е вменено, че не може да страдат, плачат и мрънкат.
Може и да го приемат вътрешно, част от тях.
Виж целия пост
# 11
Аз съм от патологичните случаи Rolling Eyes.
По същия начин се държах с мъжете, с които съм имала връзка, докато не беше ясно с любимия ще ни бъде ли или няма.

С едно уточнение само - чак такива неща:
За мен е много жестоко да лъжеш хората че видиш ли си влюбен, искаш сериозна връзка, моногамна, брак, деца.. да даваш надежди и в един момент всичко да рухва като пясъчен замък.
не съм правила, напразни надежди не съм давала.
По-скоро действах като обвързана жена, която търси разнообразие, нещо повече от чисто сексуална връзка не съм обещавала. Даже изрично с такава уговорка подхождах.
Което пък от своя страна предизвикваше у отсрещната страна разни напъни за доказване Sick - то логично, ама кой да мисли - как да реагира мъж, ако му кажеш директно в очите, че става само за секс baby_neutral.
И в крайна сметка се получаваше същата боза Stop.
Хич не искам да си спомням за тоя период, но може да се окаже полезно както за мен, така и за някой друг, затова и пиша.
Не го пробвайте това в домашни условия - освен ако не сте сигурни, че когато се обърнете, ще забравите всичко и нищо няма да ви трепне в душата.
И да се правиш на безчувствен не е лесна работа. Отделно ако изпуснеш контрола върху нещата хората отсреща съвсем реално си страдат.
Виж целия пост
# 12
Аз съм от патологичните случаи Rolling Eyes........
........Отделно ако изпуснеш контрола върху нещата хората отсреща съвсем реално си страдат.

За това говорим мила, хората си страдат....

А, за тебе как се промениха нещата? Какво те накара да се промениш ти самата?
Не си мъж, но поне имаш сходни "симптоми"  Mr. Green
Виж целия пост
# 13
Киара мила, прочетох само първия ти пост и...
я си плюй на петите и бегай далече от тазжена-мъж.
Май си си паднала по него ....
Не ти трябва такова чудо да те обърква от пътя и да е причина за подтискане на усмивките на момичетата. Те с авече големи и нямат нужда от лош пример (един им стига, не знам дали са се оттърсили все още).
А до теб аз виждам силен, стабилен и истински мъж коиро заслужаваш, а не тоз по горе описан.
Поздрави и умната, постигна толкова сама бъди егоист не го споделяй с...
Виж целия пост
# 14
Киара мила, прочетох само първия ти пост и...
я си плюй на петите и бегай далече от тазжена-мъж.
Май си си паднала по него ....
Не ти трябва такова чудо да те обърква от пътя и да е причина за подтискане на усмивките на момичетата. Те с авече големи и нямат нужда от лош пример (един им стига, не знам дали са се оттърсили все още).
А до теб аз виждам силен, стабилен и истински мъж коиро заслужаваш, а не тоз по горе описан.
Поздрави и умната, постигна толкова сама бъди егоист не го споделяй с...

Мила, много ти благодаря за добрите и окуражителни думи  Hug

Описания човек е мой познат и за сега няма шансове да стане нещо по-сериозно. Не че той не се опитва, но здравия разум и миналото ми са доста показателни и трябва да съм луда за да се влюбя в него ( да не казвам голяма дума че знае ли се...). Нали грешките били за това - за да се учим от тях  Mr. Green
Някак си не ми се иска да имам до себе си човек с пуста душа че и пълен егоист, да не говорим за съобразяване с деца и подобни такива... Е, не мога да мисля за нещо много сериозно с него  Wink ама не пречи да сме си приятели/познати.
Не мога да уважавам мъж който не уважава мен или поне не е готов да се пребори с несгодите, човек който се отказва при най-малките проблеми.... Този въпросен на пример ми каза че негова бивша приятелка ще идва да е с него (тя е луда по него а той в нея не). Обяснението е, че понеже не може да бъде с мен щото си имам работа и децата и почти не ми остава време да излизам на вън камо ли да съм с него а той е сам и иска да излиза, да се забавлява и т.н. та какво друго можел да нправи. Ако видиш ли аз съм могла да съм с него и ги нямало децата можело да е различно  Crazy Стана му ясно че заради мъж няма да си зарежа децата, както и му казах че не искам да чувам повече глупави и детски оправдания - ако някой иска нещо го постига! Живота си е негов, не мога да му казвам какво да прави и щом иска да е с нея да си я доведе и да не губи моето време.

Мила, толкова много ми е минало през главата, че съм станала много жестока и коравосърдечна, но предпочитам така и да си знам интересите отколкото да страдам, а покрай мен и децата. На въпросния човек казах, че никога не мога да зарежа децата си и кучето си, но виж мъж с лека ръка и без много много да го мисля... Joy
 
Та, така.... само познати сме си. А темата я пуснах защото ми е интересно да разбера за какво става на въпрос, ей така за теорията. Не съм попадала на такъв индивид до сега и ме заинтригува.

малко off: Пела, днес разбрах че от прокуратурата е открита сметка на името на децата в която баща им превежда всеки месец пари като сумата е дължимата за месеца + за заден период и така докато  не се балансира и изплати дължимото. Той беше много възмутен че моя адвокат е задвижил нещата и сега се налада да плаща  Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия