Дали не прекалявам с плодовете?

  • 1 233
  • 23
Здравейте мами,
давам на Калоян всеки ден плодове пресни-всичките са домашно производство с изключение на банан и цитруси.
Ето какво давам:към12 като стане от предиобедния сън яде ябълка,круша,цял банан и киви като редувам и друг цитрус.
1 час след обедното пюре давам домашна тиква.
Четох,че в банана има хистамин,но не можах да намеря нищо за него.
И другото което ме притеснява е това,че като е ял в 8 сутринта ,в 12 яде само плодове.
Нямали така да му повредя стомахчето,все пак нали плодовете имат и киселини ,а аз ги давам на празен стомах.
Ще се радвам Блонди да се влючи да си даде мнението.
И други мами разбирасе. Peace  bouquet
Виж целия пост
# 1
Ето ме, но все пак знаеш, че това е мое мнение, а не правило  Hug
Бананът и кивито не са цитруси. Добре с цитрусите да изчакаш до годинката, но ако си дала, продължавай. Хистаминът се съдържа в банана и домата, затова се препоръчва бананът да се въведе суров след 6-ти месец, а доматът по принцип (пюре или суров) - след 8-ми. Мога да те посъветвам след обедното пюре да махнеш тиквата, давай я понякога за следобедна закуска. Плодовете са прекрасно нещо, но не са подходящи за обяд. Давай ги за закуска към 10 часа или следобяд. Няма проблем да са на гладно, не се притеснявай. Другото, което е хубаво да правиш е да даваш плод само от един вид, по-лесно и по-бързо се усвоява.
Виж целия пост
# 2
Благодаря Блонди,много си бърза. Hug
Попринцип плодовете не са за обед а ги давам в 12,а после в 13.30 давам обеда.
Просто така си направихме режима.
Защо мислиш,че тиквата не е подходяща,имах в предвид,че я давам като десерт,но след 1 час,той много я обича.
Банана въведох на навършени 7 месеца.
Значи хистамина сега е безпроблемен.
Виж целия пост
# 3
Тиквата все пак си става сама по себе си за обяд и след едно месно или зеленчуково пюре да дадеш тиква ми се вижда, че става много. Но щом си я яде, добре.  Simple Smile
Виж целия пост
# 4
Ами радвай се,че яде много плодове,добре ви е режима  Peace ,а какво да кажа за мойто като неще и неще банан,изобщо не го харесва и го плюе(а аз умирам за банани  Laughing )
Виж целия пост
# 5
А от тиквата яде максимум 100 гр.
Блонди благодаря за отговорите.
Чакам и други майчета с мнения.
Виж целия пост
# 6
Аз също давам плод по два пъти,но първия път е към 10,00 преди да легне и като стане обядва към 12,30-13,00,но не давам цитруси и смесвам по два плода най-много.Следващия  плод/суров/ ни е със следобедното хранене-напр.грис+круша,нишесте с ябълка,каша с плод/суров и овесени ядки.
Така съм решила,че е най-добре и така давам Peace
Виж целия пост
# 7
Аз давам на сина си пюре от пресни плодове всеки ден. При нас това е едно междинно ядене в 10:30-11 часа и  детето изяжда средно около 200гр.. Не мисля,че прекаляваш.
Виж целия пост
# 8
Дъщеря ми яде 2-3 пъти плодове. Преди сън към 10.00 ч. После към 14.00 ч.. Третия път е към 18.30.
Ако са разхлабващи плодовете ги смесвам ябълка, например сливите и крушата. От цитрусите яде само киви и то смесен с банан или ябълка иначе и е много кисел.
Не мисля, че с плод може да се прекали, стига да не замества хранене.
Виж целия пост
# 9
От цитрусите яде само киви

Киви не е цитрус.
Виж целия пост
# 10
Аз само бих се радвала ако сина ми яде толкова много плодове.

Не мисля,че плодовете могат да му повредят стомахчето,та това е най-ценнта и полезна храна за човека изобщо.
По принцип гледам до обяд да давам на детето само плодове.Следобед отново му предлагам,но той не винаги иска.
И опитвам да не ги смесвам,предпочитам да му давам от един вид само,мисля,че така се усвояват по-добре. Peace
Виж целия пост
# 11
И според мен не са много плодовете Peace
А и съм чувала,че преди ядене(както ти даваш преди обяд) витамините в плодовете се усвояват по-добре.
(Мама все ме караше да хапвам по една ябълка преди ядене,а на като десерт Heart Eyes)
Виж целия пост
# 12
Не мисля, че прекаляваш, това, че имаш възможност да даваш на детето си пресни плодове всеки ден и то домашни е страхотно. Все пак моя съвет е да даваш плодове между яденетата или като закуска. Или като добавка към закуската, или за десерт към обяда и вечерята. Комбинациите са много.

Сурови плодовете е хубаво да даваш отделно, а ако ги правиш на пюре, тогава може и по няколко, но ги подбирай така, че да си "отиват". Например слива с ананас според мен не е удачна комбинация, но ананас и ябълка, ананас и банан  е екстра!

Peace

Виж целия пост
# 13
Даже правиш много добре.Хубаво е от малко детето да ги "заобича".
Виж целия пост
# 14
Ами радвай се,че яде много плодове,добре ви е режима  Peace

Радвай се наистина Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия