как се приготвя кисел

  • 14 759
  • 34
здравейте!за първи път ви пиша!и имам един въпрос,ние сме на 5месеца и половина и трябва да ядем кисел!само,че готовите кисели не ги харесваме !приготвих един с царевично нишесте и мляко на прах и готово плодово пюре!правилно ли е?вие как го приготвяте!   
Виж целия пост
# 1
Нишестето (натурално, царевично) се вари във вода. След като се охлади, към него се добавя АМ. Към тоиз крем може да добавиш плодово пюре или пресен пасиран плод.
Така го приготвях аз. Готови "кисели" никога не съм купувала.
Но ми се струва, че на възрастта на товето бебе е по-добре първо да му предложиш други храни. Аз дадох кисел месец след като бях въвела кашите, а преди това бях дала зеленчуково и плодово пюре. Кисела редувах с каша.
Виж целия пост
# 2
Аз също на 5м давах киселче, но с АМ.
Правила съм и с готово пюре, но по принцип предпочитам пресните плодове.
В малко водичка запарвам плода до омекване.Слагам мъничко захар (някой плодове са по-кисели, така че захарта е по преценка).След това слагам нишестето, оставям да изстине и прибавям АМ.
Виж целия пост
# 3
Варп на пара плодовете,след това пасирам.Готовото пюре слагам отново на огъня и добавям царевично нишесте.Оставям няколко мин да поври.Като го махна прибавя АМ или кърма.
Виж целия пост
# 4
Къде пише,че трябва да ядете кисел?И ние сме на вашата възраст и ядем следобед каша+пл.пюре,някой ми каза,че и това се води кисел,но във всеки случай е мн. по-добро от киселите в пакетче,който са си чисто нешисте според мен.не те упреквам-предлагам ти алтернатива Peace
Виж целия пост
# 5
Здравейте на всички мами! Simple Smile
Това е първата ми публикация и то по тема, която ме вълнува. Синът ми е на 6 месеца и 1/2. Захранен е с оризова каша, зеленчуково и месно пюре. Прочетох за това как се приготвя кисела, тъй като смятам да го редувам през ден с кашата. Не ми стана ясно количеството АМ, което слагате. Моля за по-подробна информация.
 Rolling Eyes
Виж целия пост
# 6
някой ми каза,че и това се води кисел,но във всеки случай е мн. по-добро от киселите в пакетче,който са си чисто нешисте според мен.[color=green
Каша+плод не е кисел.
Нито пък готовите "кисели" в пакетчета, които нямат нищо общо с истинския кисел.
 
Виж целия пост
# 7
Количеството кърма или мляко е 30 мл.
Виж целия пост
# 8
Зависи колко кисел искаш да приготвиш. На 1 мерителна лъжичка от АМ нишесте аз слагах толкова сухо АМ, колкото са достатъчни за приготвяне на 100мл АМ за пиене. Вече съм забравила колко беше точно.
Виж целия пост
# 9
аз го правя така:100мл.вода завира, в 40мл разтварям около10гр.(приблизително 2 мер лъжички АМ)царевично нишесте и го прибавям към заврялата вода до сгъстяване. Към така получената смес прибавям половин бурканче(125гр)плодово пюре и готово.Това е по рецепта на наш'та педиатърка и бих казала че дребо го харесва. Давам му го 4-5 дни в седмицата за следобедно хранене а през др. дни му давам каша.
Виж целия пост
# 10
Мерси за отговорите! Hug
За себе си реших - ще го правя по рецептата на ronita55.
Да се надяваме, че синчето ще го хареса... Rolling Eyes
Виж целия пост
# 11
успех  PeaceИво в началото не го хареса но мисля че е защото го правих по рядко, попрепълних малко лъжичките и работата стана Heart EyesПробвай докато мууцелиш вкуса а съшо и плодовете се важни колкото са по сладки толкова повече харесва кисела напр.кайсия, праскова и в момента не се сещам за други
Виж целия пост
# 12
Без малко да забравя - с какво нишесте го правиш? Марка, вид? Има ли значение?
 newsm78
Виж целия пост
# 13
ami obiknoweno - vanilia, to e naturalno bez aromatizatori i ocvetiteli Heart Eyes
Виж целия пост
# 14
Щом е "ванилия", значи има аромати.  Simple Smile
Натуралното нишесте си е натурално. Така си пише и на опаковката.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия