Отпуск по майчинство, трудов или граждански договор

  • 605
  • 5
  Въпросът е мога ли да работя по трудов или граждански договор към друга организация, през времето в което съм в отпуск по майчинство от първата? Става въпрос за два месеца.

 П.С. На тези, които ще ми кажат да пусна търсачка вместо нова тема да им кажа, че не се справих блестящо, а и така ми е по-лесно. Peace
Виж целия пост
# 1
Няма пречка да работиш по граждански или по втори трудов договор по време на майчинството.
Виж целия пост
# 2
Бях изправена пред същия казус.Избрах граждански договор,защото ми бе обяснено ,че:
Ако подпиша втори трудов договор губя правото си на майчинство.
А ако подпиша граждански, мога да продължа да получавам майчинството си и едновременно с това доходи по гражданския договор.За доходите от него обаче  се подава данъчна декларация.
Виж целия пост
# 3
Няма пречка да работиш по граждански или по втори трудов договор по време на майчинството.

Точно така  Peace
Виж целия пост
# 4
Бях изправена пред същия казус.Избрах граждански договор,защото ми бе обяснено ,че:
Ако подпиша втори трудов договор губя правото си на майчинство.
А ако подпиша граждански, мога да продължа да получавам майчинството си и едновременно с това доходи по гражданския договор.За доходите от него обаче  се подава данъчна декларация.
Peace
Виж целия пост
# 5
Бях изправена пред същия казус.Избрах граждански договор,защото ми бе обяснено ,че:
Ако подпиша втори трудов договор губя правото си на майчинство.
А ако подпиша граждански, мога да продължа да получавам майчинството си и едновременно с това доходи по гражданския договор.За доходите от него обаче  се подава данъчна декларация.

Така е.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия