Получих 6 коледни картички

  • 2 238
  • 30
Днес получихме 6 коледни картички с пликове и още 6 малки,много красиви. Пише че са рисувани с уста от хора със заболявания, които не могат да използват крайниците си. В първия момент реших, че са някакви мошенници, поредните реклами....Пише, че ако искаме да преведеме на фондацията на тези хора 9.50лв....замислих се.   Аз смятам да изпратя парите. Картичките наистина са красиви, а и хората така и така са ми ги пратили, те не ме задължават в нищо. Вие как бихте постъпили?
Виж целия пост
# 1
Проучи нещата, може да е трик или наистина да са рисувани с уста, но парите в крайна сметка да не стигнат до тях.
Не бих превеждала нищо, по-скоро на място бих ги дала на тях, ако реша.
Виж целия пост
# 2
Подател има ли? За адрес питам. Провери го и ако на този адрес има организация, фондация или нещо такова, пращай. Ако има само пощенска кутия и номер на банкова сметка аз не бих пратила.  Peace
Виж целия пост
# 3
Подател има ли? За адрес питам. Провери го и ако на този адрес има организация, фондация или нещо такова, пращай. Ако има само пощенска кутия и номер на банкова сметка аз не бих пратила.  Peace

да има даже два адреса в София и банкова сметка в Райфаизен, освен това снимки на много хора с историите им - от какво са пострадали, кога са почнали да рисуват и т.н.
Виж целия пост
# 4
И на работа ги получихме. Първоначално се навих, после нещо не ми допадна начинът...
Ми де да знам, така ти ги пращат, после дай пари, като ония, дето подхвърляха ножове  по кръстовищата-Аааа, не може, пипнал си го, плащай.
И не оставам с впечатление, че може да се плати с наложен платеж, а само предварително по банков път, ако искаш да поръчаш нещо друго.


И на последно място, гадно е и не съм права, ама тези картички са рисувани с крака, някаква особена асоциация ми създава и не мога да си представя размяна на картички на масата  Embarassed Embarassed
Виж целия пост
# 5
И аз ги получих преди няколко дни, и още се чудя как да постьпя  newsm78
Всички отговори тук ще бьдат много полезни и за мен, ще следя темата. Ама много ми е чудно как така от цялата кооперация само в нашата поща имаше такьв плик, с написани етажа и апартаментьт ни Thinking Не е като брошурите, които минават и ги пьхат на ред вьв всяка кутия, интересно ми е какьв е подборьт на получателите.
Виж целия пост
# 6
И аз получих.Пари трябва да се пратят ако са ти допаднали и искаш да поръчаш друг комплект картички.Те не искат пари за тези.Няма никакво изнудване.Това е като с мострите.Дават да пробваш-ако ти харесва си купуваш.
Виж целия пост
# 7
На мен ми е по-странно, че подателят, който е и титуляр на сметката, е "Издателство на художници рисуващи с крака и с уста" ЕООД, а не някое юридическо лице с нестопанска цел (сдружение или фондация). Търговско дружество (ЕООД, ООД, АД и т.н.) може да си регистрира всеки, който пожелае, и има свободата да го кръсти както иска (стига името да не се ползва от друго търговско дружество).
Рових из Гугъл за повече инфо за тази фирма, но нищо съществено не намерих... Сайтът им е Under construction  newsm78

Наистина, никой не е длъжен да праща пари за тези картички, ама хич не обичам и да ме лъжат...
Виж целия пост
# 8
Аз преведох пари вече. Картичките ми харесват, а и начинът не ме подразни. Живея в блок с 95 апартамента и масово сме получили.
Виж целия пост
# 9
И аз получих този плик. Освен картички, има и мини календарче.
Никой не задължава да им превеждаме пари или да си купуваме допълнително картички.
Те ако искаха да печелят само, нямаше да си напускат хиляди пликове с по 9 картички вътре безплатно.
Виж целия пост
# 10
върнах им ги с писмо защото:
1. Да се организира такава кампания са нужни мноооого пари. Ако ги имат защо не им помагат с тях.
2. Запознат съм с далавери с картички на червения кръст (поръчани 2000, отпечатани 10000 разликата в джоба на някои изроди)
3. посочено е ЕООД или ООД т.е. със стопанска цел, ако са безкористни щяха да са фондация

Баста !
Да лъжат някой друг. Има толкова много деца на които трябва да се помогне ....
Виж целия пост
# 11
Мошениците биха искали парите предварително  Simple Smile. Аз съм купувала картини рисувани от незрящи деца.
Виж целия пост
# 12
И аз получих този плик. Освен картички, има и мини календарче.
Никой не задължава да им превеждаме пари или да си купуваме допълнително картички.
Те ако искаха да печелят само, нямаше да си напускат хиляди пликове с по 9 картички вътре безплатно.

изпратени са повече от 200000 писма (ако не и повече) * 3 лв разход за всяко ..... смятай.
съмнителни са.
Виж целия пост
# 13
върнах им ги с писмо защото:
1. Да се организира такава кампания са нужни мноооого пари. Ако ги имат защо не им помагат с тях.
2. Запознат съм с далавери с картички на червения кръст (поръчани 2000, отпечатани 10000 разликата в джоба на някои изроди)
3. посочено е ЕООД или ООД т.е. със стопанска цел, ако са безкористни щяха да са фондация

Баста !
Да лъжат някой друг. Има толкова много деца на които трябва да се помогне ....

това им е предмета на дейност:
"ПРОДАЖБА НА СТОКИ И МАТЕРИАЛИ, ПОСРЕДНИЧЕСКА ДЕЙНОСТ, ОРГАНИЗАЦИЯ И ПРОВЕЖДАНЕ НА КУЛТУРНИ И ХУДОЖЕСТВЕНИ МЕРОПРИЯТИЯ, СЕМИНАРИ И КУРСОВЕ,
ИЗДАТЕЛСКА ДЕЙНОСТ, МАРКЕТИНГ, РЕКЛАМНА И ПРОПАГАНДНА ДЕЙНОСТ, КАКТО И ВСЯКА ДРУГА ДЕЙНОСТ, НЕЗАБРАНЕНА СЪС ЗАКОН. "

--- УЧАСТНИЦИ ВЪВ ФИРМАТА ------ АКТИВНИ ---

             ИМЕ: ЛИНДА КАСЗОНИ
ВПИСВАНЕ/РЕШЕНИЕ: 01 00001-06/08/07
          СТАТУС: ДEЙCTBAЩ
  НАСЕЛЕНО МЯСТО: СЛОВАШКА РЕПУБЛИКА
           ТИП: ЧУЖД.ФИЗ.ЛИЦЕ
             ВИД: УПРАВИТЕЛ
     СОБСТВЕНОСТ: НЕ Е СОБСТВЕНИК
ПРЕДСТАВИТЕЛНОСТ: ПРЕДСТАВЛЯВА ФИРМАТА

             ИМЕ: ФЛОРИАН СТЕГМАН
ВПИСВАНЕ/РЕШЕНИЕ: 01 00001-06/08/07
          СТАТУС: ДEЙCTBAЩ
  НАСЕЛЕНО МЯСТО: ГЕРМАНИЯ
            ТИП: ЧУЖД.ФИЗ.ЛИЦЕ
             ВИД: СОБСТВЕНИК
     СОБСТВЕНОСТ: ОГР.ОТГОВОРЕН
  ДЯЛОВО УЧАСТИЕ:        5000


печалбата си е за търговското дружество. Т.е. за едноличния му собственик.

Виж целия пост
# 14
Мошениците биха искали парите предварително  Simple Smile. Аз съм купувала картини рисувани от незрящи деца.

Защо? Ще изпратят 200 000 писма, със реална себестойност 2-3 лв. Половината да им изпратят парите - чиста работа. 

Много е възможно и да не съм права. Но логиката на Лабрадора е неоспорима.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия