Проблем с акането

  • 783
  • 6
Здравейте!Искам да споделя проблема,който имам с моето дете.Работата е там че не може да ходи до тоалетна редовно Cry и трябва да му слагам свещички,а когато това става той много плаче и на мен ми е много мъчно.Пие едни прахчета Импортал обаче ми се струва че и те вече не помагат.Два три месеца всичко е наред,после пак запек и така... Sad Ако сте имали същия проблем и сте го решили по някъкав начи споделете.Водили сме го и на доктор ама пак се подобрява и пак се влошава.
Виж целия пост
# 1
Може би, трябва да смениш хранителния режим.Увеличи количеството на течностите.Включвай по- често сокчета от киви, круша, праскова, ябълка и бяло грозде.Спанакът също разхлабва.Има и едно гранулирано чайче-Blevit L.На дъщеря ми много и помогна.
Виж целия пост
# 2
Съгласна съм с Ел. Освен описаното, давай повече овесени ядки, повече супи и по-малко сухоежбина.
ПП.Местя темата.
Виж целия пост
# 3
освен горните съвети-без сладко,хляба може да е черен,по едно две кивита на ден,сутрин на гладно топла вода с мед,овесени ядки накиснати в кис.мляко/може и  по една активия с мюсли за известно време/сурови зеленчуци-зеле напр.и така...трябва да коригираш хранителния режим на детето.в краен случай-дуфалак
Виж целия пост
# 4
Много ви благодаря за съветите.Всяка вечер яде по една активия,ябълки,супи постояно яде.Точно там е проблема,че спазвам всичко това и пак има запек.Но веднага ще взема от тези чайчета да ги пробваме.Пак благодаря!
Виж целия пост
# 5
Можеш да пробваш отвреме на време да правиш масаж на коремчето на детето по часовниковата стрелка и след това да свиваш крачетата нагоре за няколко секунди. После повтаряш няколко пъти. Това раздвижва перисталтиката и спомага детето да се изака. Пробвала съм го на дъщеря ми /по съвет на педиатърката/. И дуфалак. Ако е над 1 г, може да даваш лъжица мед на гладно сутрин и после млекце. При нас действа безотказно.
Виж целия пост
# 6
Не става ясно детето колко е голямо. newsm78 Но според мен е време да посетите гастроентериолог (ако не сте). Peace Вероятните причини за запека може да са най-различни. Успех! Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия