Страх при малко дете!

  • 516
  • 12
Момичета споделете опит. Вчерашното празнуване на първият РД на сина ми с кумците беше пълен провал. Митко не спря два часа да мрънка, а когато тяхната дъщеричка на 8 м. викнеше от радост и го закачаше толкова сладко моят син ревваше с глас. Ужас  Mr. GreenИначе беше толкова радостен през целия ден, а като видя украсата, която му бях направила с надписи и балони толкова се зарадва само викаше"а-а-о-о" и пипаше балоните и смях, смях, а като дойдоха те незнам какво му стана. Дори не се загледа и в играчката, която му подариха. Направо така се притесних все едно е хванат от гората и не е виждал хора, а от Никол (малката) просто си го беше страх. Определено това че напоследък е по цял ден само с мен и не вижда дечица откакто сме в Люлин (преместихме се преди почти 1 м.) си оказва влияние и спешно трябва да му намеря приятелчета ама в това студено време как да се запозная с майки тук незнам newsm78Усмихна се и стана същият чак като си тръгнаха. Имам чувството, че тези 2 часа му бяха мъчение. Направо не ми се мисли как ще понесе голямото събиране в неделя с родата Thinking И въобще напоследък е станал голям бъзльо - плаши се от центрофугата на пералнята, от душчето за къпане. Вече не обича да се къпе той, който умираше за това и в банята беше най-голямата игра сега седи като изтукан и иска по-бързо да свърши. Определено започнах да се притеснявам от тези неща особено като го видях снощи. Дано е нещо временно Praynig  Направо си го е страх от чужди хора и се вкопчва в мен. Дори и баща си не признава тогава. Чак като си тръгнаха се успокои. Какво е това чудо newsm78Споделете случвало ли ви се е такова нещо!
Виж целия пост
# 1
Не се притеснявай. Съвсем нормално е да го е страх от хора, които вижда много рядко. Детенце е и непознатото го плаши.
За банята - ние имахме същия проблем, оказа се, че когато я даваме на баба и, те я къпят с много силна струя и топла вода. Направих забележка. Купихме надуваем басейн (ние сме с душ кабина), казваме и да си избере играчки, с които да се къпе или имат нужда от къпане и да влиза. От тогава продължи позната, даже и по-голяма веселба по време на къпане.
Просто не се паникьосвай, когато той се изплаши. Стела, когато изпитва страх я гушкам и започвам да и говоря спокойно и успокоително и двете правим това, от което я е страх. Не забравяй никога на сила. Ако не иска, значи прекъсваме и точка.
Всичко ще е наред  Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Имали сме такива моменти и ние.Дори и в банята все още е на моменти.На рожденния си ден с роднините беше направо кошмар,а на другия ден с приятелите беше съвсем друго дете.
Виж целия пост
# 3
Казваш, че наскоро сте сменили жилището. Може детето да е притеснено от промяната.
Виж целия пост
# 4
baibibi честно казано не мисля, че е от това. Аз даже се притеснявах как ще понесе промяната, но за моя радост нямаше никакъв проблем с адаптацията. А и вече сме тук почти 1 м. и определено си е свикнал. Незнам по-скоро си мисля, че причината е, че по цял ден е само с мен и напрактика не се среща с дечица. Знам ли. Nadia ще взема да пробвам това с басейнчето. Иначе и ние слагаме играчки в коритото да ги къпеме, но не помага. Въобще не им обръща внимание. Даже, за да не реве спряхме да използваме душа и сега го поливаме като малко бебе.
Виж целия пост
# 5
Сетих се още нещо. Защо не влезеш да се изкъпеш с него 1-2 пъти, т.е. ти да го изкъпеш но и ти да си поддуша. Може и таткото да се справи с това. Развеселете го, измисляйки глупости, че дъжда Ви мокри, сега сте под водопада. Нещо дето да го впечатли.
Виж целия пост
# 6
миличка,аз съм имала същия проблем с дъщеря си.Тя обаче плачеше от деца(много неприятно беше)Това продължи няколко месеца.Аз също като теб си мислих че причината е че рядко я събирах с деца.Така започнах да и търся повече приятелчета и паралелно с това да се опитвам да открия причината за страха й.След много мъчителни срещи с дечица и неистов рев от нейна страна нещата си дойдоха на място.Не съм спирала да й говоря през цялото време.Постоянно й повтарях че децата са добрички и искат да си играят с нея....и така вече нямаме проблем
съветвам те ако имаш възможност да го събираш с кумците си и бебето им,като преди това му обясниш че те са доброжелатилни.не спирай да му говориш-въпреки възрастта всичко разбира Laughing

разбира се няма да е лошо да сприятелите с някое детенце за да има повече контакти с връстници
пожелавам ви мноооооого успехи
 Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 7
  Това е някакъв период явно - след годинката и при дъщеря ми стана така. Започна да се плаши от прахосмукачката, а преди това си играеше безстрашно с нея. Това мина за около 2-3 месеца. Къпането - същата работа - обичаше, после не ....и днес само с мен.

  За хората - има нещо като превъзбуждане преди да дойдат, празничната обстановка, чака ги с нетърпение и изпадане в странно настроение, когато моментът на чакане и идване приключи. С по-познати хора се отпуска по-лесно, с такива, които рядко вижда - по-трудно, обикновено накрая. През целия ден е с деца, така че не е от това.

  Както виждаш е нормално, забелязвам, че има подобрение ако не й говоря надълго и нашироко какво ще правим, кой ще очакваме и т.н. Като е изненадващо всичко, някак е по-адекватна  Crazy
Виж целия пост
# 8
Дано наистина е някакъв период, който по-бързо да отмине Praynig
Виж целия пост
# 9
Ох, явно са периоди.
При нас пък е обратното - дойдат ли хора у дома, дъщеря ми става най- засмяното, послушно и прекрасно ангелче на света.
Затова всички познати са убедени, че имаме най-кроткото дете на света. Което честно казано не е точно така.
Виж целия пост
# 10
Като всяка майка е нормално да се притесняваш, но аз си мисля че детенцето е малко...всяко едно дете е различно и по различно време и в различна степен развива социалните си умения.  Peace
Виж целия пост
# 11
Не се притеснявай. Съвсем нормално е да го е страх от хора, които вижда много рядко. Детенце е и непознатото го плаши.
За банята - ние имахме същия проблем, оказа се, че когато я даваме на баба и, те я къпят с много силна струя и топла вода. Направих забележка. Купихме надуваем басейн (ние сме с душ кабина), казваме и да си избере играчки, с които да се къпе или имат нужда от къпане и да влиза. От тогава продължи позната, даже и по-голяма веселба по време на къпане.
Просто не се паникьосвай, когато той се изплаши. Стела, когато изпитва страх я гушкам и започвам да и говоря спокойно и успокоително и двете правим това, от което я е страх. Не забравяй никога на сила. Ако не иска, значи прекъсваме и точка.
Всичко ще е наред  Simple Smile
smile3501колко добре си го написала!
Виж целия пост
# 12
Казваш, че наскоро сте сменили жилището. Може детето да е притеснено от промяната.
със сигурност това е оказало влияние ...съдя по дъщеря ми и момичетата са ти казали.Гушкай го , говори му , успокоявай го просто му давай цялата си положителна енергия , която можеш.
Аз те  Hug и вярвам че всичко ще бъде наред! Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия