Агресия в следствие на яслата или ....

  • 902
  • 10
Здравейте

Дъщеря ми е на 1 годинка и 9 месеца и от 2 месеца ходи на ясла. От 1 месеца насам едната от лелите се оплаква от Емка че бие децата. Интересно е, че тази леля най-често е била с гръб и никога не е видяла цялата ситуация, но все вижда че детето ми удря другото. Проблемите с „агресията” на Емка е през ден – когато е на смяна тази леля все се случва нещо – когато е другата – оплакване няма. Въпросната леля се държи нападателно към детето и твърди че е много разглезена. Другата леля не казва нищо подобно. Когато попитам Емка за лелите в яслата, тя все  казва – Йейа бие и следва удар по главата.
Постоянно говорим в къщи че добрите деца не бият другите, че не се карат за играчки и т.н. но за сега няма резултат.
Има ли и други дечица, които са станали по-агресивни в следствие на посещение на ясла? Дали проблемът е в мен? Вече не мога да реша как да действам – да продължавам ли да говоря на детето, да се скарам или какво?  Емка не е лошо дете. Никога не е посягала на децата на детската площадка, или на децата на приятелите ни.
Как да разбера дали наистина лелята в яслата бие децата? Ако попитам директно естествено ще отрекат.
Моля ви, посъветвайте ме
Виж целия пост
# 1
Според мен не ти е виновно детето.Как става така, че само при тази леля има проблеми , а при другата не.С какво право лелята ще удря децата по главата?Според мен трябва да поговориш с лелите, никой няма право да ти удря детето.
Виж целия пост
# 2
Според мен не ти е виновно детето.Как става така, че само при тази леля има проблеми , а при другата не.С какво право лелята ще удря децата по главата?Според мен трябва да поговориш с лелите, никой няма право да ти удря детето.

и аз мисля така!
Виж целия пост
# 3
Попитай я как така детето е разглезено и агресивно през ден?3ащото тя не им обръща достатъчно внимание и децата си правят каквото си искат,което от своя страна пък нея я дразни и я избива на агресия?За жалост такива лелки и мед.сестри има навсякъде.Прати мъжът ти да и обясни,че следващият пък,когато детето каже,че е ударено от нея,тя ще получи същото.И това с много мил и благ тон.Последно време,от нас майките нямат никакъв респект и трябва да им се пообясняват нещата по твърдо.
Виж целия пост
# 4
Точно днес в ЦДГ имахме лекция за агресията.Тя е поведение,което се научава.Агресивното поведение зависи от 2 основни фактора-личност и ситуация.Още 3 месечно бебе може да различи гневното поведение.Агресията от 3до 6години е възрастова норма,която би следвало да отшуми.Съвременното дете страда от остър дефицит на внимание.То не е номер1 в семейството.На първо место са парите,след това кариерата и най-накрая на трето -детето.Учителят също е модел на агресивно поведение.Компютърните игри,анимационните филмчета,климата ако щеш-всичко оказва влияние.Та от всичките тези неща налице е глобален проблем-агресията се увеличава и ако не я прекъснем своевременно,с всеобщи усилия,,то тя ще се задълбочава.
Виж целия пост
# 5
c-mira, Емка къде ходи на ясла, в Плевен или в София?
Виж целия пост
# 6
Относно агресията искам и аз да попитам нещо.Синът мие на1г.и 9м.и от 2 месеца е на ясла/ от тях 15 дни реално до обяд/.Много съм притеснена, понеже не само че плаче като го оставяме, но и после в къщи така крещи милия.Просто все едно не е моето дете.Около 1 час след като се приберем изпада в нещо като истерия или агресия.Плаче, ама направо се дере, хвърля, удря си главата, пищи и с нищо не мога да го успокоя.Най-накрая изтощен заспива и като се събуди е весел и доволен.В яслата госпожите ми казват, 4е след като малко си попла4е, се успокоявал и все искал да му пеят и говорят.Там не иска да яде и да спи.Сякаш пред мен си излива нервното напрежение от яслата.Но ве4е незнам какво да правя.Дали ще се успокои?Някоя мама има ли опит при подобен слу4ай?
Виж целия пост
# 7
.Сякаш пред мен си излива нервното напрежение от яслата.Но ве4е незнам какво да правя.Дали ще се успокои?Някоя мама има ли опит при подобен слу4ай?
Ами ти си отговаряш сама Simple SmileЩе се оправи след като премине периода на адаптаця,според мен е по-притеснително ако детето таи всичко в себе си,отколкото ако буйства.
Друг е въпросът за твоите нерви.
Виж целия пост
# 8
Iva722, мисля че просто детето си излива емоцията. При нас е същото -  след ясла малката е превъзбудена и много често реагира като сина ти - крещи, много често тича из къщи, става по-буйна. А в събота и неделя когато сме си всички в къщи няма и следа от подобно поведение.

Но смятам че всичко ще премине щом се адаптират децата. Не могат да слушат и в яслата и в къщи - много ще им дойде  Mr. Green А и и ние сме хората пред които трябва да могат да си излеят всичко.  Heart Eyes

c-mira, Емка къде ходи на ясла, в Плевен или в София?

В София е на ясла Емка
Виж целия пост
# 9
Много ви благодаря за бързите отговори!Днес пак се бях приготвила за гневните изблици, но... за моя радост всичко мина благополучно.Може би Ники разбра, че на яслата не е толкова лошо и не сме го изоставили.Незнам, но всичко беше прекрасно.Вашата съпричастност  много ми помогна.
Виж целия пост
# 10
c-mira, Лелята не трябва да бие децата, каквото и да правят. Но не мисля, че трябва да оставиш въпроса така с твоето дете. Щом системно бие децата значи има нещо, върху което трябва да поработиш. Ако твоето дете е потърпевшото от боя? Не е много приятно нали. Затова ако не става с приказки вземи други мерки. Ако трябва го накажи за да разбере, че това, което прави е нередно. Но не оставяй така нещата, защото е възможно децата да започнат да го отбягват т.к. бие. Това ти го казвам не да те засегна, а защото нещо подобно се случи с дете от групата на дъщеря ми-биеше децата. Сега никой не иска да играе с него и то много страда.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия