Конюктивит.

  • 886
  • 9
Снощи като взех от градината детето си, оченцето беше много зачервено и възпалено, болеше я. Купих  Тобрекс. За пръв път имаме конюктивит. Колко дни да слагам от капките? Промивам и с лайка оченцата.
Виж целия пост
# 1
Ами в упътването не пише ли? Но мисля,че до изчезване на симптомите е достатъчно и спираш с капките
Виж целия пост
# 2
Аз слагах 10 дни.

А сигурна ли си, че е конюнктивит?
Виж целия пост
# 3
Да обадих се на личната лекарка веднага. А сутинта оченцето беше залепнало. И на двете очи се слагат капки нали?
Виж целия пост
# 4
И на двете очи се слагат капки нали?

Да.

Ако се заразиш и ти, защото много често така става, не ползвай капките на детето, а си вземи отделно шишенце.
Виж целия пост
# 5
И отделни кърпи за лице за всеки от семейството Peace
Виж целия пост
# 6
Да, отделни кърпи си ползваме по принцип. Благодаря ви.  bouquet
Виж целия пост
# 7
И на дъщеря ми така и стана. Тя е на две години. Личната ни изписа Максотрол. Ама дали е за конюктивит newsm78. Не сме ходили на преглед, ами по тел. изписа капките.
Виж целия пост
# 8
До 2-3 дни ще има ефект и окото ще се оправи,но ти не спирай веднага капките.Слагай ги поне още 3 дни.На моята дъщеря и изписаха Макситрол-казаха ми че за дете са най-добри.
Виж целия пост
# 9
Ние тъкмо приключихме с конюктивит. Според мен детето трябва да се види от лекар, за да се прецени какви капки да се използват. Капките се слагат и на двете очи, независимо, че едното може и да не е възпалено. Лекаря трябва да каже и колко дни да се слагат, защото обикновено на 1-2 ден очите се успокояват и ако се спрат капките, пак се възпаляват.  Знам, че без консултация може да се ползва само Офталмосептонекс. На нас ни предписаха Гаразон за очите плюс капки за нос. Лайката действа успокояващо на кожата около очичките и с нея се почистват гурелчетата и секретите, за да му олекне на детето.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия