Кърмене и три дена "отпуск"-как мислите?

  • 406
  • 1
Случката е следната.Свекито се кани да си празнува рождиния ден във Виена-става дума вероятно за 3 дни, но аз предполагам,че всъщност са 3 нощувки. И съответно сме специално канени. Не е упоменавала изрично дали да присъстват децата или не, но някак си аз не и представям да тръгнем и с двете девойки-вечер например какво ще правим?
И големият въпрос е какво да правим с малкото сукалче/то всъщност е на 9 месеца и от една седмица вече се брои за захранено-2 вида пюре на ден/, ако решим да заминем само с татито?
Кърма мога да изцедя, евентуално достатъчно, но последните 3-4 пъти отказва да пие от шише. Това означава и да се цедя като луда поне по 5-6п ъти на ден във Виена.
Какво мислите вие?Бихте ли заминали на тази "почивки", няма ли опастност да се намали драстично кърмата?Имали ли сте подобни спираници временно на кърменето?
Виж целия пост
# 1
Неотдавна ми се наложи да не кърмя три дни заради лекарства.
Бебка беше тогава на 40 дни - хубавото е, че на тая възраст приема лесно и шише, и адаптирано мляко, щото аз не успях да изцедя достатъчно, за да е сто процента на кърма три дни.
Лошото пък е, че на толкоз крехка възраст има по-голям риск за объркване на засукването и отбиване, но не стана такова нещо. Устискахме успешно и вече десет дни сме пак изцяло на цица за моя огромна радост.
Както казваш при вас най-големият проблем сигурно ще е да излъжеш бебето да се храни по различен начин - просто трябва да го пробваш предварително дали ще се навие на шише. Може пък да стане номерът. Ако не, за мен лично винаги е супер вариант пътуване с децата. Аз не бих се колебала даже хич, сигурно ще е си изкарате страхотно и ще ви остане много готин спомен.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия