Завишени тромбоцити,моля за съвет... :(

  • 185 881
  • 218
Здравейте момичета,много ще бъда благодарна на всяка една от вас ,ако ми дадете съвет или ако знаете нещо повече за завишените тромбоцити в кръвтта  Sad Границата е около 400,а моите са около 650 ,ходих на хаметолог вчера и ми каза, че най-вероятно е възпалителен процес  и ми изписа хапчета (които са доста скъпи ) за да може да свалим тромбицитите!!!,но не трябва ли и възпалението да се лекува???Незнам много съм объркана и притеснена какво ли означава всичко това... Cry
благодаря на всички предварително Hug
Виж целия пост
# 1
а имаш ли оплаквания-може да ти е физиологична тромбоцитозата  http://www.infotel.bg/rubrics/medicin/83650010.htm
Виж целия пост
# 2
Иди при друг лекар. Аман от лекари дето първо дават лекарства после търсят диагнозата. Свекърва ми има проблеми със съсирването на кръвта и си прави редовно изследване на протрумбиновото време. Това е времето за съсирване на кръвта. Завишените тромбоцити са знак че кръвта ти се съсирва по-бързо от нормалното и може да се образува тромб някъде. На свекърва ми затова й дават да пие всеки ден по 1 аспирин и още някакви лекарства за да й регулират съсирването. Защото пък ако прекалено й се забави съсирването може да прокърви някъде и да не може да спре. Значи тези лекарства дето са ти ги дали виж да нямат странично действие свързано с кървенето и си следи състоянието.
Успех!
Виж целия пост
# 3
Много ви благодаря ,че ми пишете.....
Д-ра ми изписа някакво френско лекарство което е за разреждане на кръвтта,май се казваше танакан(нещо като гинкобилоба) и било като цяло на билкова основа,само дето само то струва 50лв някъде Sick,а другото е за главата,защото ме боли всеки божи ден вече,казва се милгамма и също така ми каза да не пия вече аналгин,а диалгин..... Mr. Green
Според д-ра всичко това идва от възпалителен процес ,аз преди съм имала възпаление на яйчника,но скоро не ме е болял ,поне щях да си обърна внимание,всяка от нас поне един път в месеца сигурно я понаболва,но аз все си мисля ,че си е нормално ,щото нали когато си в овулация пак те понаболва... newsm78
решила съм накрая на седмицата да отида на гинеколок и другата седмица евентуално ако намеря лекар да отида във Варна.
само незнам как  и до кога ще издържа всеки божи ден да се тъпча с лекарства  Sad  за главата,направо като ме заболи ми блокирва цялото тяло и не мога да работя,затова и пия хапчета постоянно,за мен това не е нормално всеки божи ден да ме боли глава......
Ако някоя от вас е чувала за лекар във варна -Хематолог и ми пише ще й бъда много благодарна  Hug
Виж целия пост
# 4
Завишени тромбоцити може да се получат като вторична реакция от много неща - например хронично възпаление, артрит, дефицит на желязо и т.н. Главата те боли, тъй като тромбоцитите се слепват и затрудняват микроциркулацията и не достига достатъчно кислород в малките кръвоносни съдове. Тези симптоми могат да се обклечат с 1 аспирин протект на ден - но той не бива да се взима с други разреждащи кръвта лекарства , затова питай лекаря си.  Може да има и други симптоми - например смущения в зрението, шум в ушите, лесна умора.
Високите тромбоцити може да са и от свръхпроизводство от страна на костния мозък, нарича се есенциална тромбоцитемия и е изключително рядко заболяване. Ако имаш стари кръвни изследвания виж там как са били тромбоц.
Най-добре отиди и на друг хематолог , мога да ти препоръчам д-р Геров, работи в Терапията във Варна, има частен кабинет под синия пазар , ако искаш тел. ми пиши на лични.
Виж целия пост
# 5
Yee ,много ти благодаря за изчерпателния отговор , съжалявам че не съм писала от няколко дни ,но съм на работа до късно и нямам много време,но утре почивам и заминаваме за Варна,имаме уговорка с една лекарка ,която работи в терапията ,казва се д-р Желязкова , препоръчаха ми я едни приятели от Бургас.
Дано всичко да е наред  Sad
Ще ви пиша да ви кажа какво е станало
 Hug
Виж целия пост
# 6
Знам я д-р Желязкова, мисля , че по-добър вариант е д-р Геров (те са колеги), но ти си решаваш. Стискам палци всичко да е наред! Пиши после!
Виж целия пост
# 7
Здравейте ,днес ходих на лекар при д-р Желязкова,направихме ехография на коремните органи,тъй като завишените тромбоцити са най-вероятно в резултат на възпалителен процес,но при ехографията се оказа че всичко е наред,и сега трябва да направя още едно изследване ,което най-вероятно ще стане догодина,просто нямам възможност по-рано Whistling
Според докторката,завишените тромбицити нямат нищо общо с моето главоболие  newsm78,каза че трябва да отида на невролог,не че не съм ходила преди няколко години(и скенер правихме и ЕЕГ) ,но сега пак трябва да отида,и незнам вече много съм объркана,накрая ще спра да ходя по лекари и ще чакам от самосебе си да се оправят нещата,дано да стане бебето,май това ще е най-добрият лек в случая,аз не виждам друго лечение  Wink
А за д-р Герчев не го познавам,аз отидох с уговорка при тази лекарка защото никой друг не познавам,все пак аз не съм от Варна.Едни приятели ми казаха за д-р Желязкова и ми казаха че е много добра и работела в екип с д-р Герчева,която е началник на отделението....оф не знам не ми се иска да мисля вече за това щото се депресирам още повече,да не говорим днес какви ги видях в това отделение направо незнаех къде се намирам......... Sick
Всеки д-р казва различно,единия казва имаш мигрена,другия казва не е мигрена,незнам на кого да вярвам.....
Много ви благодаря за отговорите  Hug
Виж целия пост
# 8
а как си с кръвното,анемия имаш ли?може да имаш и стеснение на кръвоносните съдове,неправилно оросяване и оттам главоболие.може да направиш и доплер,но трябва да отдеш на невролог
Виж целия пост
# 9
Главоболието много вероятно се дължи на завишените тромбоцити. Както и да е. Да, отделението е ужасно, но това е медицината в Б-я в 21 век  #Cussing out  Не спирай да ходиш при доктори, просто трябва да намериш точния човек (лекар). Трябва да се изясни това от къде е. Успех!
Виж целия пост
# 10
Здравейте отново,тъй като нямам никакво свободно време до края на годината,няма да мога да направя другото изследване за да изключим възпалителния процес,а също така с д-р Желязкова се разбрахме да се видим след Нова Година за да пуснем пак кръв и да ме изпрати тя на невролог   Mr. Green
Анемия нямам поне така казват излесдванията.....
Спооред другия д-р,който ходих  тук в Шумен,може би нямам орусяване на мозъка и затова ми става така зле,големи кризи имам някой път в смисъл,силно главоболие,едни петна ми се появяват около очите и повръщане Sick,държи ме по няколко часа и после ме отпуска?????????????Незнам на какво може да се дължи това,направо???
Ще видим,аз няма да се откажа за сега от прегледите ,ама то писва по някое време от всичко...
ще ви пиша ако имам някакъв резултат от всичко...
прегръщам ви всички  Hug
Виж целия пост
# 11
докъде стигнахте с изследванията си.Имате ли някакви резултати,доказана ли е диагноза.
Виж целия пост
# 12
ами за сега направих един куп изследвания и всичко се оказа ок,нямам си и на идея от къде може да са завишени
утре пак съм на лекар във Варна за вторичен преглед ,и пак май ще ми пуска кръвна картина да видим как са
остана само на невролог да отида но ще видим лекарката ще прецени
ще пиша пак
 Hug
Виж целия пост
# 13
Още ли са завишени тромб.? Пиши какво  стана.
Виж целия пост
# 14
здравей Yee,ами сега тромбоцитите са около 500 ,малко по-ниски са,но според докторката,главоболието няма нищо общо с тромбоцитите и ми даде направление за невролог,и сега почвам пак да ходя по  лекари  Cry
Тромбоцитите ще ги следим на всеки 3 месеца ,така каза лекарката

Благодаря че се интересуваш  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия