Нощно напикаване

  • 1 686
  • 12
Здравейте, синът ми ще навърши 3 годинки на 8 декември, а още се напикава нощем. Още от пролетта махнах памперса изобщо, но сега стана студено и отново му го сложих като спи. Знам че не е правилно, но какво ми остава... Rolling Eyes Дайте ми съвет  Praynig
Виж целия пост
# 1
Нощното напикаване при деца се повлиява добре от лечение чрез акупунктура и билки, като единственото изключение е, когато има незатворени прешлени в  долната част на гръбнака. Като причина Китайската медицина счита слабост на системата бъбреци - пикочен мехур.
Виж целия пост
# 2
Аз съм имала същия проблем като малка. Причината беше незатворен прешлен на гръбнака (около кръста). Дълго време ме водиха на нагревки, акупунктура, ограничаваха ми течностите след 16 часа. Прилагаха ми и разни бабини методи, които вече едва помня. Всичко това може и да е оказвало някакво подобрение, но в никакъв случай не ме е излекувало напълно. Заболяването изчезна едва в пубертета (на 12 години), когато израснах и тогава явно прешлените се затвориха.
Не знам, дали в момента медицината е напреднала по този въпрос, защото когато майка ми ме е гледала и памперси не е имало.
Успех!
Виж целия пост
# 3
Според мен още не може да се говори,че детето има проблем.То още няма 3год.Смятам ,че за тая възраст е нормално да се изпуска понякога нощем.Мойта дъщеря навърши 3г. на 27.11. и аз още и слагам нощем памперс.Повечето пъти се събужда суха,но се случва и да го е напишала.
Виж целия пост
# 4
Според мен още не може да се говори,че детето има проблем.То още няма 3год.Смятам ,че за тая възраст е нормално да се изпуска понякога нощем.Мойта дъщеря навърши 3г. на 27.11. и аз още и слагам нощем памперс.Повечето пъти се събужда суха,но се случва и да го е напишала.

 Peace  и аз мисля че е рано да се говори за проблем с напикаването  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 5
Радва ме факта , че смятате че това не е проблем. Много рядко е сух нощем, но ще имам търщението до пролетта и после ще му мисля. А възможно ли е да има някакъв наследствен фактор -  баща му го е имал?
Благодаря ви за отговорите, аз съм от скоро във форума!

 smile3525
Виж целия пост
# 6
Моето дете е на 6 но всяка вечер се напишква водих го на лекар в Пирогов на оролог но ефект от лечението няма иначе му няма нищо
Виж целия пост
# 7
Най-вероятно в архива на форума има доста теми за ноюното напикаване.
Аз бях ученичка пикла. На какви ли лечения не ме подложиха, ефект никакъв, само си отмина. Не бих препоръчала никое мое лечение на никое детенце, честно.

За сега спасението е да намалиш количеството течности известно време преди лягане. И да ставаш да го изпишкваш.
Виж целия пост
# 8
Здравейте!Бих казала че и моят син имаше такъв проблем.Той сега е на 7 години,но когато беше на 5,5-6 започна да се  нощем.До тази възраст е нямал проблем.Макар да съм лекар,не съм специалистка в тази област.Водих до по педиатри,правиха му изследвания,нисто не се установи.Но както се появи изведнъж,така и изчезна този проблем.Много често освен на проблеми в пикочо-половата система,това се дължи на стрес.,особено при по-емоционалните деца.Ние с баща му сме разведени и предполагам че това се отрази по някакъв начин.Пък и в периода на напикаване се налози да му се направи операция.Така че при нас това беше причината.Сега се напишква много рядко и то,забелязала съм,когато е много разстроен или съм му се скарала по-сериозно.Предполагам че с времето това сте отшуми напълно.Но всякакви сиропи и капки нямат никакъв ефект,пък и не са безвредни.
Виж целия пост
# 9
И аз мисля, че е твърде рано да се говори за проблем с напикаването. Peace
Иначе аз съм имала проблем с последния прешлен, който е бил по-ниско и се е получавало притискане на пикочния мехур нощем. Искали са да ме оперират, но нашите намериха навремето един мануален терапевт в Златарица, който ми измести прешлена с масаж - и проблемът се реши моментално. Grinning

Възможно е да има някаква наследственост, защото и леля ми се подложи на "масаж" заедно с мен заради друг проблемен прешлен. Thinking
Виж целия пост
# 10
И аз като малка имах същия проблем.По какви ли не лекари ,екстрасенси и билкари не ме водиха и нищо. Сама си го израснах към 12-13 годишна.Постепенно взех да прескачам напикаванията и после изобщо спрях. Така, че не се притесняваи, понякога е и на психична основа или мързел.
Виж целия пост
# 11
Може и по наследство да си е присвоил напишкването щом татито е имал този проблем. Но е още малък за да се притесняваш толкова.
Виж целия пост
# 12
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=99824.0
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия