Болки и заплашващ аборт на 21 г.с.

  • 3 730
  • 9
Здравейте, мили мамчета! Много се радвам, че този форум съществува.Искам и аз да споделя за моя проблем и ако има някой с подобен нека сподели. На 26 год. съм и това ми е първа и много желана бременност. Бебчето е на 23 г.с. Преди седмица постъпих в болница с установена в последствие диагноза - "заплашващ аборт". Бях шокирана и много уплашена. В продължение на 5 дни бях на инжекции - сутрин и вечер. Сега още 5 дни съм в болничен - в домашна обстановка. От утре продължавам да ходя на работа, но все още съм много притеснена, защото тези спонтанни болки не отшумяват. Появява се остра болка ниско долу в корема и изчезва след време. Понякога се задържа по-дълго време една тъпа болка-поносима, която по принцип е вляво. Пия Но-шпа и Магнерот. Продължавам и с Фолиевата киселина. Страхувам се за бебчо, а ходих и на 3-измерен видеозон, където ми казаха че няма видими проблеми и всичко е наред. И изследванията ми са добри. Но тези болки ме притесняват. Ако има някой с подобен проблем , нека да даде съветче. Благодаря ви предварително! Късмет и успех на всички настоящи и бъдещи мамчета!
Виж целия пост
# 1
Привет!
Гинекологът, който те следи какво казва?
Поискай си още болнични и лежи в къщи.

Виж целия пост
# 2
Моят съвет към теб е никаква работа.Удължи си болничния/имаш право на това/ и си почивай повечко,пий си лекарствата и всичко ще завърши добре Peace.Горе главата,но почивка му е майката.
Даже,ако можеш изобщо недей да ходиш на работа,взимай си болнични и това е.

Успех ти желая  Hug.
Виж целия пост
# 3
Категорично смятам, че не трябва да ходиш на работа въобще! Даже не трябва да ти идва такава мисъл, вземи си болничен и си остани вкъщи, ако трябва до края на бременността. Пази се много и мисли ПРЕДИ ВСИЧКО за теб и бъдещото ти бебе! Желая ти успех  Hug
Виж целия пост
# 4
аз бях в 12г.с.когато постапих в болница с кървене,5дни ми биха инжекции,с ниска плацента съм и с контракции,пия нош-па и магнерич,в 15г.с.спрях хапчетата за 2дни и веднага се появи кървенето отново,почнах ги пак и от тогава не съм ги спирала,другата седмица съм на 4измерен видеозон и се надявам да се е вдигнала вече плацентата защото преди 2седмици последно ме гледаха на обикновен и нямаше подобрение,а корема си ми става доста често корав от контракциите,и не ти ли казаха какви са причините за тези болки?
Виж целия пост
# 5
да забравих да ти кажа че аз от тогава не ходя на работа,съветвам те да постапиш по същия начин
Виж целия пост
# 6
Естествено , че не трябва и да си помисляш за работа.От личен опит горчив , точно в 23 г. с . ще ти щажа , че и аз като теб преди две години смятах, че работата няма да ми попречи и не спазвах постелечния режим и си платих цената за вироглавството си.Така , че моя съвет е вземай болничен и лягай в кащи. Naughty
Виж целия пост
# 7
Категорично смятам, че не трябва да ходиш на работа въобще! Даже не трябва да ти идва такава мисъл, вземи си болничен и си остани вкъщи, ако трябва до края на бременността. Пази се много и мисли ПРЕДИ ВСИЧКО за теб и бъдещото ти бебе! Желая ти успех  Hug
подкрепям казаното от  fever   Peace
Виж целия пост
# 8
Благодаря ви много за съветите. От понеделник съм на работа и гледам уж да не се претоварвам много, но е невъзможно. Засега крепя положението, но ако забележа че имам по-силни болки ще си взема болничен. Проблема е че дори и вкъщи не се залежавам. Но явно трябва да свикна с новото положение за доброто на бебчо. Ходих на триизмерен видеозон в Плевен и там също ми казаха че бебчо е добре. Не мога тогава да си обясня от къде идват тези болки и защо. Ако някой познава добър специалист в Плевен - ще съм много благодарна. Преди 2 вечери такава  криза пак направих- то бяха страшни болки, но не както при постъпването ми в болницата. Незнам какво да правя, тревожа се, а изселдванията и прегледите показват че всичко е наред. Явно трябва малко да се успокоя, че съм много много нервна и неспокойна и ужасно избухлива  Sad
Дано по-бързо отмине всичко и отново да се върна към нормалния ми начин на живот, доколкото може да се нарече такъв. А съм толкова щастлива, че най-накрая ще си имаме бебче, но с тия болки не мога да се нарадвам на бремеността си. Ще се радвам някой да ми сподели нещичко. Още веднъж благодаря на всички!
Виж целия пост
# 9
Категорично смятам, че не трябва да ходиш на работа въобще! Даже не трябва да ти идва такава мисъл, вземи си болничен и си остани вкъщи, ако трябва до края на бременността. Пази се много и мисли ПРЕДИ ВСИЧКО за теб и бъдещото ти бебе! Желая ти успех  Hug
подкрепям,никаква работа и постоянно лекарско наблюдение
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия