Афективно-респираторен гърч

  • 3 328
  • 4
Здравейте всички!

Бих искала да попитам майки, чийто деца имат този проблем - какво правите по време на афективно-респираторен пристъп? Опитвате ли да овладеете ситуацията, така че гърчът да бъде предотвратен? Как поставиха диагноза на детето ви?....И още толкова много въпроси имам!!!

От 6 месеца живея в кошмар  Cry - на 1 год. и 1 месец синът ми направи първия си гърч след удар по главата! Дори не успя да се разплаче, побледня, лицето му се изкриви в гримаса, телцето му се изпъна и всичко се вдърви, обърна очички, спря да диша и така около минута! Няма да обяснявам за притеснението и всичко останало, тези които са го преживели знаят какво е! След това изплака!

Надявах се да е първи и последен, но уви до вчера вече са 10! Всеки път детето "умира" в ръцете ми. Последните вече са през 2-3 дни, 2 от тях съвсем без причинно според мен. Общо взето ги прави от всичко - болка, по-силно чукване, когато е сънен, от радост!

Направихме ЕЕГ - има вълни на възбудимост, които не може да се каже на какво се дължат!

Благодяря на Цвети, която ми даде координати на Доц. Узунова, скоро ще пътуваме за преглед!

Моля ви споделете вашия опит!!!
Виж целия пост
# 1
Познато ми е това състояние. И двете ми деца получаваха такива гърчове. Израстват се до към 4-5 годинки. Това което при моите деца действа най-добре е по време на такъв гърч да духна в лицето на детето. Може също да го разтръскаш, да го плеснеш - нещо което да го сепне. Обикновено след годинката започват да се появяват. С големия умирах всеки път щом получеше гърч. Хвърляла съм по улиците чанти и багажи за да го свестявам. С малкия тръгнахме по лекари и изследвания защото още щом се роди се захласваше и посиняваше. Правихме ЕЕГ, трансфонтанелна ехография, ходихме по невролози и какво ли не още. Накрая една лекарка от педиатрията ми каза: "Такова ти е детето, майче, свиквай! "Обслужващия персонал" (т.е аз и баща му #Shocked) винаги да е спокоен и усмихнат,  да изпълнява нуждите на детето търпеливо но на мига. Да не се оставя детето да се изнервя. " Това правим и познай къде ни се е качил.  smile3537Но пък рядко получава гърчове.
Виж целия пост
# 2
За съжаление на пълно те разбирам какво изпитваш в момента и ужаса който изживяваш всеки път. Дано с времето всичко отмине и не се налага д а стигате до лекарства защото ние вече близо  10год. пием такива.Слава богу няма пристъпи но  ужасът и страхът дане се повтори никога няма да изчезне,
Виж целия пост
# 3
Лошото при него е че изобщо не започва да плаче само отваря уста уж да поеме въздух и толкова, гърча е на лице!
Не му действа нито подухването, нито разтърсването, всеки път бъркам в устата, защото първия път беше си обърнал езика и сега някак по навик го правя, но както и да се опитвам да го накарам да диша не става докато пристъпа не отмине!
Всичк лекари с които се консултирах тук във Варна ми казват че е прекалено емоционален и изживява всичко твърде дълбоко. Да го пазя от силни вълнения и емоции, от удари та дори и нищожни, особено в областта на главата, да не го събирам с деца, за да се дразни, да му се говори тихо и спокойно, обстановката да е приятна и т.н и познайте - от вчера непрекъснато се стяга целия и то съвсем съзнателно и скърца със зъби, честно да си призная днес ми идваше да го напердаша!
Разира много добре какво прави, обяснявам че ме плаши, че не бива да тормози по този начин и той ме гледа в очите и ми показва как може да се вдърви целия! Не вярах че дете на такава възраст може да започне да се контролира така - е вече разбирам че всичко е възможно!
На 12-и сме на преглед и се надявам да не е нещо по-страшно от афективно-респираторен гърч!
А как ще тръгне на ясла, след като в групата са около 30 и повече деца?!
Виж целия пост
# 4
nuby, и аз се притеснявах когато трябваше големия да тръгне на градина и предупреждавах госпожите. Ако трябва да им се вярва при тях той не получаваше такива гърчове. Според тях защото там знае че няма кой да му обърне внимание и не си позволява да "прави фасони". Склонна съм да им вярвам защото виждам как децата ми са съвсем различни в градината и в къщи.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия