Как разбирате, че трябва да дохранвате?

  • 1 183
  • 16

Как разбирате, че трябва да дохранвате?

Мисля, че кърмата ми не и стига. Беба е на 3 месеца.
Не че нямам, но сякаш остава гладна и постоянно си яде ръката и плаче, като на гладно. И кърмата ми вече е много по-рядка.
Пробвах да я дохранвам. Ами не иска АМ. Не и харесва изобщо.
Пробвала съм Милумил HA, НАН HA, Friso HA
Всичките са хипоалергенни по съвет на педиатърката.

Въпросът ми е – как разбирате, че бебето е останало гладно?
И как да я излъжа да го прояде.. Да смесвам ли с кърма в началото ли или..?
Виж целия пост
# 1
да не би да са зъбки?знам че по принцип е мн. рано за това,но на една приятелка детето извади зъби-цели 2,почти 10 дни преди да навърши 4 месеца Thinking Rolling Eyes
Виж целия пост
# 2
Ако имаш желание да кърмиш още (както май дъщеричката ти предпочита да направиш Grinning), опитай да стимулираш лактацията си с по-често кърмене. Няма такова нещо "рядка кърма", вероятно си видяла предното мляко, което потича отначало - то е със светъл цвят, прозрачно, и утолява жаждата на детето. Когато бебето го изсуче, започва да тече по-мазното задно мляко, което засища. Повече можеш да научиш от Библиотеката на Кърмаческия форум  Hug
Виж целия пост
# 3

Благодаря за включването!
Изчела съм почти цялата библиотека в кърмаческия подфорум още докато бях бременна.

Имам желание да продължавам да кърмя - приятно ми е и ми се вижда лесно и удобно. Всеки път като плаче и предлагам да суче. Просто имам чувството, че шушулката плаче, защото е гладна и млякото не я засища. Мисля, че ще е по-спокойна, като я дохранвам, но тя пък не иска АМ и не мога да разбера дали е от това.

И понеже на една приятелка педиатъра и е казал да дохранва, защото бебето си яде пръстчето и значи, че е гладно. А моята дъщеричка, ще си изяде цялата ръка направо от 1-2 седмици и затова се чудех да не би пък кърмата да не я засища.
Виж целия пост
# 4



И понеже на една приятелка педиатъра и е казал да дохранва, защото бебето си яде пръстчето и значи, че е гладно. А моята дъщеричка, ще си изяде цялата ръка направо от 1-2 седмици и затова се чудех да не би пък кърмата да не я засища.


Мила,лапането на ръчичките е етап,през който всички бебета преминават Grinning Напълно нормално е,не е редно да се свързва задължително с глад.Моят си изяждаше ръцете по същия начин,въпреки че се хранеше добре и беше търкаляща се топка месо Grinning
Виж целия пост
# 5
Дъщеря ми на тази възраст непрекъснато си ядеше ръцете. Беше на АМ, на поискване, т.е. когато го правеше НЕ беше гладна. Не е признак, че детето е гадно, това е нормално за децата на тази възраст, учудвам се, че педиатър не го знае.

Ако искаш да кърми - кърми. Ако го правиш на поискване, няма начин да не й стига кърмата, ако я храниш под режим, тогава е възможно.

Твоето дете кога плаче? Непосредствено след хранене или?
Виж целия пост
# 6
Ама това не е признак на глад!
Признак на глад са сухи памперси и ненаддаване!
Хвърляй тия млека и си кърми  Hug
Виж целия пост
# 7
даа, знаех си, че трябва да ви попитам за това с яденето на ръчичките.   

Милото преди малко след опит да я дохранвам след кърмене, направи такава погнусена физиономия и повърна като на фонтан, цялата ме оля и мен и себе си – такова нещо не бях виждала!! .. Много ми стана жал – ще взема нещо да я повредя. Не посмях да я покана отново да се кърмим. Добре, че тя си примрънка след половин час, та яде и заспа.

Никол, моето дете плаче много често и по най-различни поводи. Просто аз търся причината и не я откривам. Много се сърди и разстройва дори само ако я помръдна, докато е гушната в мен.

Най-чест пример:

1.   Ядем
2.   Сменяме памперс, защото е направила голямата работа по време на ядене
3.   Докато и сменям памперса се заиграва с мен или с едни висящи играчки на комота.
4.   След като и омръзне с играчките за 10 - 15 минути, започва едно мрънкане и ако я взема на ръце, за да я разсея се разстройва и много трудно я успокоявам. Ако не я взема мрънкането се превръща в постепенно в плач.

След това вече целия ден не е в настроение и носене, игри, закачки я разсейват за малко, но цял ден не си е на кеф. Общо взето към 2-3-4 започва да се държи така до към 6 вечерта, когато я къпем. Дори почти не иска да яде през това време, камо ли да спи. Вчера плака като ужасена по време на къпане. Масажа и обличането след къпане са ми ад – защото тя много плаче и гледам бързо всичко да приключи, за да не я дразня.

И после пак рев, докато заспи към 7 – дори понякога не иска да яде, а заспива от умора гладна. Буди се към 12 през нощта и нощните кърмения през 2-3 часа минават безпроблемно в повечето случаи. Тогава си отяжда и отспива накуп.
 
Може както се усмихва, да се разплаче неудържимо. Да ви кажа честно с риск да ми се изсмеете една баба и бая и ми даде една вода да и измия личицето. Имаше временен ефект. Незнам вече.. та сега опитах с дохранване и този вариант отпада засега.

Забравих да кажа, че правихме микробиология на акото – в първата клиника казаха “бактерия клебсиела, но елате пак, защото сигурно има грешка”. Повторихме изследването в друга независима лаборатория – и хоп “няма бактериален растеж”. Все пак акото и е слузесто и зелено вече 15 дни, не съм видяла друг цвят! Ака през 2-3 часа.

Сори за дългия среднощен пост, но вече съм се видяла в чудо и умувам по цели дни и нощи какво и е, а и тя си плаче със големи сълзи.
Виж целия пост
# 8
Катя, чудесно те разбирам, моя син е същия мрънльо. Яде достатъчно много, но пак си е мрънльо. Щом ака на всяко ядене - яде достатъчно! Кърми си я, не дохранвай. Ще се надяваме като пораснат, да не са мрънльовци, ще ги гушкаме колкото искат. Друго решение не ми хрумва. Успех  Hug
Виж целия пост
# 9
Аз разбрах,че кърмата ми не стига като спрях да си усещам гърдите напрегнати така както преди.Бебка сучеше,но явно много малко,защото после наваксваше с чай.Когато дойде време за следващо кърмене,се изцедих за да видя дали имам кърмя.И с голям зор от двете гърди 30 грама.Тогава почнах с АМ.
Виж целия пост
# 10
Ако наистина е гладна, ще го яде. Може да я тормозят зъби, а може просто да й харесва да те тормози и да ти дъвче гърдите. За мен това е, меко казано, отвратително, но ако ти нямаш проблем с идеята - просто я остави както си е. Ако е истински гладна, изобщо няма да остави зъмнения за това какво иска.
Виж целия пост
# 11
Аз разбрах,че кърмата ми не стига като спрях да си усещам гърдите напрегнати така както преди.Бебка сучеше,но явно много малко,защото после наваксваше с чай.Когато дойде време за следващо кърмене,се изцедих за да видя дали имам кърмя.И с голям зор от двете гърди 30 грама.Тогава почнах с АМ.
Това, че не са ти напрегнати гърдите, не означава, че не произвеждат достаъчно - най-голямата заблуда и първи признак за посягане към АМ.. Да не говорим за цеденето - това пък е още по-малко фактор. Никога не съм изцеждала повече от 20 мл. и от двете, а дребния си наддаваше като за световно  Mr. Green
А това дали мрънка или не бебето си е въпрос и на характерче  Twisted Evil - е на, мойто още си е такова.. не очаквам и скоро да се промени  Crazy
Виж целия пост
# 12
Аз разбрах,че кърмата ми не стига като спрях да си усещам гърдите напрегнати така както преди.Бебка сучеше,но явно много малко,защото после наваксваше с чай.Когато дойде време за следващо кърмене,се изцедих за да видя дали имам кърмя.И с голям зор от двете гърди 30 грама.Тогава почнах с АМ.
Това, че не са ти напрегнати гърдите, не означава, че не произвеждат достаъчно - най-голямата заблуда и първи признак за посягане към АМ.. Да не говорим за цеденето - това пък е още по-малко фактор. Никога не съм изцеждала повече от 20 мл. и от двете, а дребния си наддаваше като за световно  Mr. Green
А това дали мрънка или не бебето си е въпрос и на характерче  Twisted Evil - е на, мойто още си е такова.. не очаквам и скоро да се промени  Crazy


Там беше проблема че мойто дете не наддаваше.
Виж целия пост
# 13
Ако наистина е гладна, ще го яде. Може да я тормозят зъби, а може просто да й харесва да те тормози и да ти дъвче гърдите. За мен това е, меко казано, отвратително, но ако ти нямаш проблем с идеята - просто я остави както си е. Ако е истински гладна, изобщо няма да остави зъмнения за това какво иска.
Peace
Виж целия пост
# 14

Здрасти пак,

Днес се изцедих през деня – ами то нищо нямало.. 20-30 грама се събра.
И малката днес пак гладува..
Цял ден е изпила 2 пъти по 40 грама Аптамил (това го купихме днес и пи с голям зор, с много голям) и два пъти по 20-30 грама кърма. Почти не суче. Пълен ужас.. Незнам какво да правя – премерих я. За един месец е качила само 360 грама. Много е малко това. Ясно е че гладува.

Вечерта като я приспах хапнах, починах си и тогава ми слезе кърмата. Изцедих към 100 гр. Изпи го от шише спейки без да се събуди. Досега не бях я хранила от шише.
Мисля, че отказва да суче. През деня въобще яде нищожни количества.

Ще попитам  в кърмаческия какво да правя.

Кате, но тя не иска да и да ми “дъвче гърдите”.. Просто се дърпа, защото не потича веднага и много се нерви и плачка. Не че иска да ме тормози детето – просто е нервничка, и аз съм така, то кой ли не е в днешно време..
 Rolling Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия