уред за икономия на ток

  • 6 524
  • 24
Здравейте ,някой ползвал ли е уред за икономия на ток!
Искам информация от хора ,които са го ползвали.Как се инсталира,как действа и струва ли се да се закупи и от каде.?
Виж целия пост
# 1
Ще следя темата Laughing.Аз нямам инфо,но живо се интересувам.
Виж целия пост
# 2
Това за което питаш е незаконно. Използвайки такъв уред, ти ставаш престъпник.
Моля някой от модераторите да заключи темата.
Виж целия пост
# 3
За първи път чувам за такъв уред. Преди да заключите темата, може ли някой да ми обясни/покаже за какво става дума? newsm78
Виж целия пост
# 4
Доколкото знам, това е уред, който не "краде" ел.енергия, а само я трасформира по някакъв си начин и така намалява консумацията /реално/. Не става дума за магнитите по електромерите. Ще потърся информация.
Виж целия пост
# 5
Ей това изрових:
http://a149515.obiavi.portal.bg/Ikonomia_Na_Tok_-_Patentovan_Ure … _I_Promishle.html
Виж целия пост
# 6
Не съм много сигурна в действието на този уред  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 7
Виж ти! Никога не е късно да научиш нещо... Rolling Eyes
Виж целия пост
# 8
След поставянето му, твоят електромер започва да отчита по-малко отколкото сте използвали ...
Виж целия пост
# 9
След поставянето му, твоят електромер започва да отчита по-малко отколкото сте използвали ...

Нямам представа какъв е принципът на действие, но както разбрах, не се поставя на електромера, а на ел.уреда. Не рекламирам въпросното изделие, просто споделям информация, на която попаднах случайно.
Виж целия пост
# 10
Това за което питаш е незаконно. Използвайки такъв уред, ти ставаш престъпник.
Моля някой от модераторите да заключи темата.

Има съвсем занонен и легален уред за намаляване на консумацията чрез намаляване на реактивните съставки.
Пердполагам че за тоя "уред" се говори.
Ефекта е много малък, ще доведе до около 10% намаляване на отчитането на уреди който ползват ел. двигатели - перални, миялни прахосмукачки и прочие, и то не на тези от "А" клас, в които се "вгражда" въпросния уред.

За крушки, бойлери, нагреватели и прочие ( най големите консуматори) забрави... така че аз специално се отказах.
Виж целия пост
# 11
Аз не говоря за този уред а за едни които ги продават на черно да лъжеш електромера.
Колкото за горе посочения уред, мисля, че икономията ще е около 5 % при условие, че реактивното движение което може да се използва е пренебрижимо малко ... (съдейки по уреди у нас)
Виж целия пост
# 12
По скоро май ръчкат в самия електромер.
При нас сега настана голям цирк като изнесоха всички електромери.
Оня ден съседа ми рева че имал сметка от 180 лева, а досега плащаше 30-40...Познай как е ставало това.

Виж целия пост
# 13
хахаха доста хора реваха ...
незнам до колко са податливи новите електромери, но чувам, че и за тях има джаджи ....
Виж целия пост
# 14
Да ... имало лек срещу около 500 лева....
Не е истина каква е идиотщина в тая държава.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия