Паркета или тапетите-кое се поставя първо?

  • 3 154
  • 27
Здравейте, мили мами.Предстои ни обзавеждане на ново жилище и се чудим кое да сложим първо така, че ви моля за помощ.Благодаря предварително на всички  bouquet
Виж целия пост
# 1
Аз знам че отгоре на долу се работи в ново жилище,демек таван,стени и под...
Виж целия пост
# 2
Слага се първо паркета. При поставянето му се вдига много прах, при рязането. Тапетите ще се покрият с тънък слой прах и после става гадно. Ние сме на този етап също. Съпругът ми има строителна фирма и процедира така. Peace
Виж целия пост
# 3
Паркета определено....
Виж целия пост
# 4
Паркета!!!!!
Виж целия пост
# 5
И аз смятам, че е паркета, освен ако не си вземете такъв паркет, който е предварително лакиран и съответно след нареждането се пропуска процедурата с цикленето.
Виж целия пост
# 6
Ако ще слагате масивен паркет,първо е той,вдига се прах при цикленето.Ако е ламиниран,няма значение!Който и вариант да изберете,первазите ги оставете последни!
Виж целия пост
# 7
Много благодаря на всички за отговорите.И ние така мислехме, но аз реших все пак да се консултирам и с вас   bouquet
Виж целия пост
# 8
Аз знам че отгоре на долу се работи в ново жилище,демек таван,стени и под...

И аз така съм чувала!Значи тапети  и после паркет и первази !
Виж целия пост
# 9
Аз знам че отгоре на долу се работи в ново жилище,демек таван,стени и под...
И аз така съм чувала!Значи тапети  и после паркет и первази !
Peace
Ако има някакъв прах от циклене то той се маха много лесно с обикновенна четка за прах от магазина за левче. Ако паркета е ламиниран не е толкова проблемно кое първо ще направите. Едва ли ще останете очаровани ако естествения паркет в краищата на стаята попие от влагата на тапетното лепило и се поиздуе Sad
Виж целия пост
# 10
Преди 4 месеца правихме основен  ремонт,и при нас сложиха първо паркета,защото докато се реже се вдига много прах,и остава по тапетите
Виж целия пост
# 11
И ние така,паркета и после тапетите. Но все си е голямо чистне ooooh!
Виж целия пост
# 12
Ако паркета е ламиниран,първо тапетите. Ние правихме това упражнение преди месец. Первазите покриха краищата на тапетите и изглежда добре.Въпроса е да монтирате первазите след тапетите .   bouquet
Виж целия пост
# 13
Аз знам че отгоре на долу се работи в ново жилище,демек таван,стени и под...
И аз така съм чувала!Значи тапети  и после паркет и первази !
Peace
Ако има някакъв прах от циклене то той се маха много лесно с обикновенна четка за прах от магазина за левче. Ако паркета е ламиниран не е толкова проблемно кое първо ще направите. Едва ли ще останете очаровани ако естествения паркет в краищата на стаята попие от влагата на тапетното лепило и се поиздуе Sad


е хубава работа, какво лепило ще тече?
лепили ли сте тапети?

няма такова правило, на готов под лепя тапетите или някоя скъпа боя също

тапетите изобщо са предпоследни, преди первазите
Виж целия пост
# 14
е хубава работа, какво лепило ще тече?
Никъде не съм писала "да тече". Става въпрос за това , че тапетното лепило е водоразтворимо и влагата при съхненето му отива някъде.Колкото по ниска е влажността в помещението - толкова по-малка е вероятността да се надуе паркета.Дървото е жив материал. До някъде съм съгласна , че тапетите и боята могат да се поставят след паркета , зашото има и майстори мърлячи които не пазят , а няма гаранция на какъв ще попаднеш.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия