Столче за кола

  • 1 255
  • 17
Здравейте всички,
предстои ни купуване на столче за кола и ми се струва практично да е от комбинираните 1-3 гр, харесах ето този модел - ползва коланите на автомобила
http://mal4o.com/product_info.php?cPath=42_119&products_id=5 … 93d320856e1fb807f
Имате ли впечатления за него ?   Или други предложения ?
Ще съм благодарна да споделите с мен, за да избера нещо подходящо за малката принцеса, надявам се и на разумна цена.
Благодаря на всички, които ще се включат  Hug
Виж целия пост
# 1
Струва ми се, че този модел няма колани към самото столче  Thinking Аз взех скоро това http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=745 и съм доволна.  Peace
Виж целия пост
# 2
Здравей!Аз също съм се ориентирала към такова. Племенницата ми е с него,сестра ми каза че е удобно! Peace
Виж целия пост
# 3
Става въпрос за столчета със съвсем различно предназначение. Това на CAM е за група 0-1, а това на Chicco е за група 1-3, за това е и без колани.
Виж целия пост
# 4
да, точно събирам отзиви за Chicco  1-3 , но ако има и по-добри идеи  нямам нищо против да ги прочета Hug
Виж целия пост
# 5
За 6-месечно бебе мислиш ли, че коланите на колата са достатъчни?
Виж целия пост
# 6
започнах темата с предстои ни -  ще имаме още 2-3месеца да си ползваме нашето столче   
Виж целия пост
# 7
по-принцип по-хубаво е да има възможно най-до късно колани самото столче, а не да ползва тези на колата за детето. Също така по-сигурни са столчетата предназначени само за една група, а не комбинираните....при все , че е по-изгодно, аз бих избрала по-голямата сигурност и бих вложила малко още пари и да си купя 9-18 кг...което и направих, въпреки, че в началото и аз бях харесала мах 3, сега сме с кей1Х плюс...
но също така по принцип до годинка децата трьбва да се возят с гръб към движението, имай го предвид....
Виж целия пост
# 8
По принцип столчетата,при които се ползват коланите на колата са по-удачни при деца над 15 кг.Също и височината е от значение,зацото коланът може да минава пред лицето на детето ,ако е по-ниско.
Виж целия пост
# 9
наистина, много ви благодаря за информацията   Hug
Виж целия пост
# 10
По принцип столчетата,при които се ползват коланите на колата са по-удачни при деца над 15 кг.Също и височината е от значение,зацото коланът може да минава пред лицето на детето ,ако е по-ниско.
напълно съм съгласна
ние купихме столче когато малката беше на 1 г
вече 5-ти месец го ползваме и коланите от самото столче не мога да й закопчея- тя просто не дава и не стои вътре вързана.
За мен беше много важно да има колани самото столче ( нашето е дори до 36 кг и има колани )- но сега са ми абсолютно излишни
Виж целия пост
# 11
ДА ПРАВИ СА ПО ГОРЕ МАЙКИТЕ, НО НИЕ ПОЛЗВАМЕ ТАКОВА ИСЪМ МНОГО ДОВОЛНА,НО ДЕТЕТО Е НА 4 ГОД. КАТО ГО КУПИХМЕ ТАКА ЧЕ ЗА ПО МАЛКО ДЕТЕ ТРЯБВА ПО МАЛКОТО СТОЛЧЕ СЪС СОБСТВЕНИ КОЛАНИ
Виж целия пост
# 12
Столчето което си харесала е добро, но не за вас - много сте малки.
Столчето от типа CAM 0-1 e добър вариант. Синът ми е почти на 3 ползва подобно вече 2,5 г., което е доста. Не може да искаш да изкараш с 1 стол до 36 кг.
Ето "-" според мен:
- няма собствени колани;
Никога не съм позволявала детето ми да не е вързано в стола, което се оказва честа пракрика возят ги в столчета но не вързани. 
- няма възможност да поляга стола. За мен това бе определящо дори сега когато купих нов стол за баткото. Само  Макси Кози и КАМ предлагат тази възможноист КАМ е със собствени колани но не ми хареса модела и материята а и нямa тест от ADAC
- вие сте малки и е хубаво до 1 г. да се вози обратно на движението. затова стол 0-1 е много добър, разликата с група 1 е може да се монтива в 2те посоки.
Виж целия пост
# 13
....Никога не съм позволявала детето ми да не е вързано в стола, което се оказва честа пракрика возят ги в столчета но не вързани.  [/i]


значи просто детето ти е послушно-радвай се.
При мен е АБСУРД да я вържа - колкото и да се опитвам не става !
Слагам я в стола , вързвам я и в момента в който се обърна  , започва да ги дърпа , да става , да вика- ужасно е !
Детето ми е на 1г 4 м ( вече 4 месеца се возим със столче ) но стои вързана не - повече от 5 мин
Знам - ще кажете - ами ако съм по настоятелна - да я оставя да реве вътре и до следващите пъти ще е свикнала...
да ама нЪц- адски буйна е , тя просто не стои седнала а за вързване и дума да не става.  Cry Cry
Виж целия пост
# 14
poli - според мен проблема ви е , че не си свикнала детето от самото начало на стол...моя от двумесечен е в столче и никога, никога не го отвързвам или вадя от стола, докато сме в движение...на дълъг път като му омръзне реве, крещи и т.н....- няма мърдане, общо взето си знае обаче, че това е неговото място. А и дори аз, седяща отзад до него си слагам колан, за да знае, че така трябва да е в колата и това важи за всички, не само за него....общо взето обича да си се вози....

Може би стола не й е удобен на дъщеря ти..., аз съм забелязала, че от както сменихме столчето (че и колата), малкия се вози с доста по-голямо удоволствие, като минем покрай нея прочва едни викове - Колата, Колатааа....

И това не е до послушно дете, моето е от малко с шило в гащите....просто е свикнал, че така се вози в колата и толкова...

Не знам не бих го отвързала каквито и панаири да ми прави, само като си представя, че в този момент може да се случи нещо...дори и да е лека катастрофа, не ми се мисли какво може да стане с едно седящо отвързано малко дете....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия