Rizatarun -хиперактивни деца

  • 12 717
  • 26
Здравейте ,ползвал ли е някой Rizatarun ,на моя син го изписаха,но трябва да го поръчаме от Германия ,интресуваме в кой град в Германия го има .Моля ви пишете
Виж целия пост
# 1
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=31498.0  Пиши в тази тема ! Надявам се да ти отговорят . Успех !
Виж целия пост
# 2
      Ето още една тема за Ризатаруна.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=225411.0
Виж целия пост
# 3
интресуваме в кой град в Германия го има .
Навсякъде!
Виж целия пост
# 4
Rizatarun-а се произвежда в град Равенсберг Германия,във Франция е известен със името Клирежил,в Испания си има трето име.Много внимавайте с този препарат той е по-скоро за дефицит на внимание.Активна съставка на лекарството е Дианол,като чисто химично вещество,приемайки го организма го трнсформира във Ацетилхолин,хормон,който е важен за концентрацията и достигайки до мозъка кара невроните да трептят по-бързо.Искай от лекаря,който ти го е изписал да ти обясни с какво помага за хиперактивноста,преди да ти го предлага като решение на проблема.
Виж целия пост
# 5
pri nas imenno tva e `e lipsva vnimanie ,trudno e da se raboti s nego,imenno poradi tazi pri4ina ,a znaete li dali moje da navredi.
Виж целия пост
# 6
При нашия гого имаше ефект относно концентрацията, но за сметка натова стана свръх активен. Ако детето е с хиперактивност може би трябва да се прилага внимателно.
Виж целия пост
# 7
При нас има хиперактивност,липса на внимание ,аутистични прояви,липсва говора като средство за комуникация, къде ли не сме ходили ,какво ли не сме изследвали и единственото което са ни казвали е работа с логопед и психолог,те пък от своя страна казват, че е трудно да се работи с него и единственото лечение което са ни назначавали досега е именно т'ва: Rizatarun и Tioridazin .длъжна съм да опитам ,Фори е почти на 6 години, а още неговори,напоследък все сънувам че ми говори а като се сабудя УВИ нищо само сън.
Виж целия пост
# 8
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=31498.msg4454558#msg4454558
ето още едно мнение за Ризатаруна.
      Логопедът и психолога могат да работят с детето и без то да приема медикаменти, зависи дали имат необходимия опит и разбира се желание да помогнат. Peace
Виж целия пост
# 9
За Ризатаруна
Става с рецепта изписана от проф.Райчев.Купували сме чрез познати които ходят или живеят в Германия.Това е лекарство което се продава без рецепта  по принцип там
В Германия нищо не се купува свободно без рецепта,дори обикновен аспирин.В  случая е важала заверената от тук рецепта на проф.Райчев.
Виж целия пост
# 10
Давам го на синът ни за стимулиране на речевите способности, разбира се по препоръка на специалист-детски невролог, който ни увери, че по-никакъв начин няма да му навреди, напротив само би могъл да му повлияе позитивно. Закупихме го от Германия, Мюнхен,  чрез рецепта, 60 ампули по 20мл. струват около 30 евро. Нашият проблем е следният: синът ни е на 3г. 5м. но е доста пасивен в речта си, разбира всичко, всеки ден допълваме нови думи в речника, но ги използва когато той реши, не повтаря, когато го караме да каже нещо. Също така не прави изречения, изключвайки тези с думите дай и искам...Ризатарун давам от преди 20 дена, рано е да споделя дали има някакъв положителен ефект от него, но е факт, че видим напредък определено има, и в любознателността, и във вербалната комуникация, доста често неясно изразена, но все пак важното е , че я има, в мисленето... Съветваха ме да започнем с логопед вместо с медикамент, но аз реших обратното, доверих се на специалист, а не на хорски съвети. За сега не бих могла да кажа, че медикаментът му действа възбуждащо или другояче негативно, детето си е все същото...спи нормално, храни се нормално, ежедневието му в детската градина и комуникацията с децата е все същата. Незнам дали се дължи на медикамента или на израстването му, но от както взема Ризатарун стана по-възприемчив и по-старателен към заниманията в детската градина, започнаха да го хвалят за някой неща, докато преди често ми отправяха реплики, че не проявявал интерес, че не искал да се занимава с това или онова, а правел каквото той си науми. Доста се отплеснах:) Чао и имайте повече доверие на днешната медицина и на специалистите, работещи в тази сфера! Чао за сега!
Виж целия пост
# 11
Съветваха ме да започнем с логопед вместо с медикамент, но аз реших обратното, доверих се на специалист, а не на хорски съвети.
Логопеда и Ризатаруна не са взаимно заменяеми! Най добрия вариант е да комбинирате лечението с Ризатарун със занимания с логопед! Не само че не са излишни, но в случая стават и по ефективни!!!
Виж целия пост
# 12
В коя клиника изписват това лекарство и ми е интересно след като се спре какво става.
Виж целия пост
# 13
dorothy в  България ни е исписвано от невролозите! след като се спре / по принцип се прави курс на лечение, не се приема непрекъснато/  извстно време детето си остава по концентрирано, после става по разсеяно / т.е състоянието без лекарство/. Ако е предизвикало някакви странични ефекти / превъзбуждане/ то и те спират!
Виж целия пост
# 14
Съветваха ме да започнем с логопед вместо с медикамент, но аз реших обратното, доверих се на специалист, а не на хорски съвети.
Логопеда и Ризатаруна не са взаимно заменяеми! Най добрия вариант е да комбинирате лечението с Ризатарун със занимания с логопед! Не само че не са излишни, но в случая стават и по ефективни!!!

изказването на Вени е много вярно, така че ако имате възможности послушайте съвета й и започнете занимания и с логопед
успех
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия