Различни грамажи при новия Аптамил

  • 2 909
  • 15
На кутията на новия Аптамил (ние сме на №2), има съвсем различни грамажи от тези на стария. Така например за 8 месечно бебе дават по 150 мл....?? Някой знае ли защо и давате ли по тази схема, защото мойта бебка си е лакома и макар да няма навършени още осем месеца, тези количества определено не й стигат?!
Виж целия пост
# 1
и аз си задавам същия въпрос и даже мислех да пусна същата тема. Дребо е на 6 месеца и до сега по съвет на педиатърката ни бяхме на Aptamil1, но след като навърши 6 минахме на А2 и видях че е с нови опаковки и на тях пише съвсем различни грамажи.Ние тъкмо минахме на 150мл и 5 лъжички, а сега според новите грамажи трябва да ядем толкова чак след 8 месец.
Виж целия пост
# 2
А ти даваш ли му на бебето новите грамажи? Вероятно има някакъв смисъл в това, ама.... да хванат да го обяснят. Да не говорим, че вкусовите качества на новия са отврат. Прилича ми на трици.
Виж целия пост
# 3
оф да ти кажа честно ние нещо не можем да си нагласим режима че сега се учим да не ядем нощем и за сега (от два дни)му давам пак по 4 лъжички ама незнам как ще продължим. А иначе не съм го опитвала на вкус ама и незнам какъв е бил вкуса на старата двойка Thinking
Виж целия пост
# 4
Незнам  и аз. Моята по начало си беше на Аптамил, защото нямах още в началото почти кърма. Но доста наддаваше и имам чувството, че тоя я напомпа така. Откакто се е родила това вече е 3или4-то вдигане на цените и се чудя дали да не взема да го сменя с някое друго. И без това вносителите почват да ме дразнят, а и не виждам някаква разлика освен, че както ти казах я помпаше безумно като беше само на АМ.
Виж целия пост
# 5
Старите кутии на Аптамил бяха със завишени грамажи при указанията за приготвянето им.Никога не съм правила млякото по указанията, ами по количеството което определяше педиатърката.
Виж целия пост
# 6
и ние от самото начало сме на Aptamil, но не съм забелязала да го напомпва върви си съвсем в границите на нормалното. В началото ми качваше по килограм даже килограм и половина но след 4 месец започна по 200-300гр.. А колкото до смяната по принцип не е препоръчително,но вие до колкото разбрах сте на 8 месеца и скоро може да минете примерно на кис. мляко така че не виждам смисъл да се притесняваш. Party Hug Hug
Виж целия пост
# 7
Е да и аз такава някаква сметка си правя. А за килограмите - точно в началото и тя качваше по кило, кило и половина, после спря, но със захранването вече внасяш различни храни в менюто и млечните хранения не са толкова начесто. Както и да е. Мисълта ми беше, дали някой е чел немския текст върху опаковката, защото имам чувството, че в превода са поспестили това-онова. И кое налага новите мерни единици Confused
Виж целия пост
# 8
оф незнам май че трябва да питаме специалист все пак да не забравяме че ние не сме такива.А колкото до немския аз съм сларана с него ако някой разбира да го преведе Praynig
Виж целия пост
# 9
тези мл. са оринтеровъчни-ти давай колкото ти яде детето.напр.ние сме на милумил и моята принцеса от 2 седмици пие по180мл. през деня,а вечер 200мл,пюре и каша+плодово яде пак по 180мл.;преди това пиеше по 170мл.вечер,а през деня по 150мл-160мл.-и не само на тези млека пише така-и на НАН,и Фризолак,и на НУТРИЛОН пак е така...Моята препоръка,която съвсем не е задължителна е да даваш от 8 месец кис.млеко само за закуска,може и следобедна,но не като основно мляко.За този период си има милумил 3,аптамил 3 и т.н.,за справка-милумил 3-ка,600гр.,струва около 15лв.,а аптамил 3-ка,който е 800гр. струва около 24лв.,ти си решаваш според възможностите;във всички случай АМ е по-добрия вариант от кис.мляко поне до 1 год.
Виж целия пост
# 10
Аз никога не съм спазвала дадените примерни грамажи по месеци, защотот ми се струват доста завишени, а от друга страна пък броят на храненията по месеци понижени. Спазвам единствено указанията за дозировка спрямо вода:ам.
Виж целия пост
# 11
тези мл. са оринтеровъчни-ти давай колкото ти яде детето.напр.ние сме на милумил и моята принцеса от 2 седмици пие по180мл. през деня,а вечер 200мл,пюре и каша+плодово яде пак по 180мл.;преди това пиеше по 170мл.вечер,а през деня по 150мл-160мл.-и не само на тези млека пише така-и на НАН,и Фризолак,и на НУТРИЛОН пак е така...Моята препоръка,която съвсем не е задължителна е да даваш от 8 месец кис.млеко само за закуска,може и следобедна,но не като основно мляко.За този период си има милумил 3,аптамил 3 и т.н.,за справка-милумил 3-ка,600гр.,струва около 15лв.,а аптамил 3-ка,който е 800гр. струва около 24лв.,ти си решаваш според възможностите;във всички случай АМ е по-добрия вариант от кис.мляко поне до 1 год.
newsm10 newsm10 newsm10
Виж целия пост
# 12
Ние сме още на Аптамил1, но сменихме обикновеното с такова с повече витамини. Там грамажите са също различни, а и лъжичката е по- малка. ДА ви кажа , на старата кутия Аптамил1 май бяха завишени грамажите, защото моя бебчо не можеше да изпива предписаното количество, а в същото време наддаваше много. Както детето ви покаже. Говорих с една продавачка в специален за АМ магазин  тя потвърди, че грамажите на стария АМ са завишени, заради грешен превод. Явно някой ги е светнал по въпроса! newsm78
Виж целия пост
# 13
Ние също сме на Аптамил1 и когато почнах да му давам по указанията на кутията педито ми се скара че давам много.Междо другото ние наддавахме  поваче когато бяхме на кърма.Т.е. по 1,500 на месец, а от АМ по 900г.
Виж целия пост
# 14
На нас не ни и понася този Аптамил иначе си му давам по 4 лъжички -обшо готово АМ 130 мл, скъсва се да повръща Sad и от Милумила бяхне така но пък с стария нямаше проблем Crossing Arms
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия