Гонартроза?

  • 59 559
  • 17
Здравейте!
Въпроса ми е свързан с тази ужасна болес, която след дълго стоене пред компютъра и четене разбрах, че няма лечение  Cry Майка ми страда от нея и вече е в последния й стадии и е подложена на нечовешки болки. Дори когато е легнала болката продължава. От доста време не е спала за по дълго от 1 час наведнъж, а в повечето случай спи полуседнала, защото така болката е малко по-поносима. Вече и обезболяващите не й помагат. Лекарите с които се е консултирала не й предлагат операция за смяна на коленни стави. Пила е всевъзможни лекарства от типа на Артростоп, Флексен и др., които уж да облекчат положението, но ефекта е никакъв  Sad.
Моля ви да споделите опит, ако имате такъв! Също така и не отказвам съвет дори и само за обезболяващо. До сега е пила аулин на прах, но вече не й помага.
Виж целия пост
# 1
Съжалявам за страданията на майка ти. Пробвали ли сте някаква физиотерапия? Защо не потърсиш алтернативено лечение?
За обезболяващите има едни хапчета кокстрал мисля че се казваха. Съдържат същото като аулина и нимезила, но 30 хапчета струват 5 лв. и ми ги похвалиха.
Виж целия пост
# 2
Поставянето на изкуствена става ще облекчи страданието й. НЯма лечение, физиотерапията е ефективна- няколко пъти годишно. Хондроптотектор някаквъ също е добре да приема. Не е редно да се предписват лекарства така, има лекари за тази работа.
Виж целия пост
# 3
Съжалявам за страданията на майка ти. Пробвали ли сте някаква физиотерапия? Защо не потърсиш алтернативено лечение?
За обезболяващите има едни хапчета кокстрал мисля че се казваха. Съдържат същото като аулина и нимезила, но 30 хапчета струват 5 лв. и ми ги похвалиха.

колкото и странно да звучи тя от физиотерапията се влиши. Там освен упражнения й правеха магнит, радар и още нещо, но от радара получи възпаление на вените и за малко и тромбофлибит да си докара.
Кокстрала го взехме но нали е Марко тотев, 5 мин слид като изпи първото хапче и получи такава страшна хрема, а на него пише че това е най-сигурния признак за непоносимост към лекарството така че и с него не става


Поставянето на изкуствена става ще облекчи страданието й. НЯма лечение, физиотерапията е ефективна- няколко пъти годишно. Хондроптотектор някаквъ също е добре да приема. Не е редно да се предписват лекарства така, има лекари за тази работа.

а може ли да питама какво е Хондроптотектор  newsm78 а за изкуствена става сме мислили даже сме готови веднага да платим за такава операция, но досега никой лекар не е предложил подобно нещо и не смятат че ще има ефект
благодаря за съветите
Виж целия пост
# 4
Ами то си има противопоказнаия за някои процедури, какато и за физиотерапията изобщо. Хондроптотектори сега видях, че пие. Щом не й предлагат ендоптотезиране, може би има защо- не се наемам да коментирам. Има и още нещо, което с еприлага при гонартроза- дълбока рентгенова терапия. С ортопед консултирана ли е?
Виж целия пост
# 5
Ами то си има противопоказнаия за някои процедури, какато и за физиотерапията изобщо. Хондроптотектори сега видях, че пие. Щом не й предлагат ендоптотезиране, може би има защо- не се наемам да коментирам. Има и още нещо, което с еприлага при гонартроза- дълбока рентгенова терапия. С ортопед консултирана ли е?

Ами да , консултирана е и то с няколко, но явно тези на които попада в Пловдив /а уж са със слава на специалисти/ не й обръщат достатъчно внимание ли или и аз незнам какво точно е. Даже единия й бше казал че оправяне няма и да се приготви и за количка   Sad
Виж целия пост
# 6
Потърсете мнение извън Пловдив в такъв случай. Успех!
Виж целия пост
# 7
Гонартрозата е болезнено и тежко протичащо заболяване. За да помогнете на майка си се обърнете към д-р Христо Аврамов от МЦ"Кичук Париж" в гр.Пловдив ул."Георги Кондолов" №43 а
Може да помислите за поставяне на вътрешноставни инжекции "Хиалган" или "Остенил". Цената на една инжекция беше от порядъка на 80-90 лв.
Освен това е много важно майка ви да има силата и желанието да подобри състоянието си. Само толкова - подобряване , но не и излекуване. Силата на духа , лекува тялото , т.е. изолирайки стреса , болката , страха , се повишава имунитета и организма преодолява заболяването.
Пчелното млечице облекчава  болката. Приема се в продължение на 2 месеца , по 100 мг. дневно.
Може също да се консултирате и с лекар- хомеопат.
Виж целия пост
# 8
Здравейте!От няколко години имам проблеми с крака(гонартроза)и вчера бях при проф.Владимиров(София).Направиха ми ренген и се установи,че нямам никакъв хрущял и се налага да ми сложат изкуствена колянна става. .Засега няма да се подлагам на операция,ще изчакам болките да станат нетърпипи.Пия Фелоран хапчета за болката,засега ми помагат.
http://www.puls.bg/forum/viewtopic.php?f=38&t=4491в този линк има доста информация за това заболяване и възможностите за лечение.



Виж целия пост
# 9
Ендопротезирането е единственото решение за това заболяване. Различните препарати могат да облегчат болката, но временно и без да лекуват самата болест. След поставянето на изкуствена става болка няма... Потърсете специалисти от София - Военна болница, Пирогов, Исул. Не чакайте болката да стане нетърпима, защото смисъл от това няма...
Виж целия пост
# 10
Поставянето на изкуствена става ще облекчи страданието й. НЯма лечение, физиотерапията е ефективна- няколко пъти годишно. Хондроптотектор някаквъ също е добре да приема. Не е редно да се предписват лекарства така, има лекари за тази работа.



Естествено.Самолечението не е решение на въпроса.След като лекарствата не са помогнало,да опита с 2-3 курса физиотерапия.На ако хрущялът е изконсумиран тотално,единственото решение е поставяне на изкуствена става.Възстановяването е бързо,а и болките ще спрат.Ще се подобри качеството й на живот.
Виж целия пост
# 11
Здравейте,аз съм на 28 години,от три години ме болят колената.Доктора ми каза че имам изхабен хрущял.Първо беше единия крак,постепенно започна да ме боли и другия.Не можех да ходя от болка,вечер не можех да спя.Живея в чужбина и не бях доволна от медицината.Заминах си за България,и доктора ми изписа ОСТЕНИЛ.След като ми ми би тези инжекции ,и с комбинация от физиотерапия, след десетина дни болките изчезнаха за една година. PraynigСега пак ме болят,пак не мога да спя вечер от болка. В Кипър съм, няма да си ходя в България,питах за тези инжекции но ги няма.Има ХИАЛГАН имате ли някаква информация за тях.Доктора тук в Кипър ми каза че са за изхабени стави.Ще ми помогнат ли тези инжекции,или да си заминавам за България да си бия ОСТЕНИЛ.Не знам какво да правя,много съм притеснена. :о:
Виж целия пост
# 12
Здравейте,аз съм на 28 години,от три години ме болят колената.Доктора ми каза че имам изхабен хрущял.Първо беше единия крак,постепенно започна да ме боли и другия.Не можех да ходя от болка,вечер не можех да спя.Живея в чужбина и не бях доволна от медицината.Заминах си за България,и доктора ми изписа ОСТЕНИЛ.След като ми ми би тези инжекции ,и с комбинация от физиотерапия, след десетина дни болките изчезнаха за една година. PraynigСега пак ме болят,пак не мога да спя вечер от болка. В Кипър съм, няма да си ходя в България,питах за тези инжекции но ги няма.Има ХИАЛГАН имате ли някаква информация за тях.Доктора тук в Кипър ми каза че са за изхабени стави.Ще ми помогнат ли тези инжекции,или да си заминавам за България да си бия ОСТЕНИЛ.Не знам какво да правя,много съм притеснена. :о:
Здравей, много е лошо това със твоите колена, но не се отчайвай. Има много по-добър вариант на хиалуроновата киселина, при това не е на инжекции а са таблетки които се приемат през устата. Още повече че така отиват до всички стави, а не само до износената. Това е по-добър вариант. Няма да има нужда и да лежиш в болница, докато ти върви курса със инжекциите, пък и те са ужасно болезнени. Пиши ми на лични, и ще ти обясня как да си ги купиш тези таблетки от Кипър, няма нужда да си идваш в България.
Виж целия пост
# 13
Същия проблем, приемам добавки с глюкозамин, хондроитин, МСМ, вит.С и пия и гел капсули хиалуронова киселина. Освен, че спомагат за възстановяване на ставния хрущял и  имат аналгетично и противовъзпалително действие, укрепват и имунната система, възстановяват и еластичността на кожата, хидратират я, косата и ноктите се заздравяват - това са т.нар. им странични ефекти  Simple Smile. От три месеца ги пия и се чувствам по-добре.
Виж целия пост
# 14
Ето още малко инфо по въпроса:

Какво лечение трябва да се предприема за гонартрозата?


Лечението е много важно. То трябва да започне колкото е възможно по-рано. Освен групата на нестероидните и противовъзпалителни средства, чиято задача е да овладеят болката и възпалението, те са чисто симптоматични средства, вече навлиза и нова тенденция, която е базисна терапия. Това всъщност представлява хондопротекцията. Като водещ препарат в момента в България и на световно ниво можем да споменем хранителните добавки, които представляват една уникална комбинация от двата най-основни, най-важни елемента на ставния хрущял, а именно хиалуроновата киселина и глюкозамина. Глюкозаминът е най-важната, най-основната съставка на всеки един елемент от ставния хрущял. Без глюкозамин ставният хрущял е абсолютно невъзможно да съществува.

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия