Препоръчайте ми марка пералня??

  • 12 505
  • 94
Моля ви който има информация за марки и качество на автоматични перални да се включи и да ми помогне че на мен ми предстои точно такава покупка. Чудя се и знам че навремето /такава ни беше и старата пералня/ Горение са много здрави но дали са си запазили качеството или има и по добри марки.. newsm78 newsm78
Благодаря Ви предварително!!!  chef  bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 1
мине се, не мине и 1стр. време и айде пак таз тема.  Crazy Crazy Crazy
Сега всяка ще почне да хвали своето чудо.  ooooh!

Всичко е въпрос на късмет в покупката на нов уред.
Тъй, че отиваш, избираш на принципа на ала-бала, прекръстваш се, плюеш си 2 пъти в пазвата, завърташ се 3 пъти и айде - честита ти нова пералня.

Следващата моля, която иска съвет...
Виж целия пост
# 2
Цитат
Публикувано на: вторник, 04 декември 2007, 11:19Публикувана от: Шани 
Вмъкни Цитат
мине се, не мине и 1стр. време и айде пак таз тема.   
Сега всяка ще почне да хвали своето чудо. 

Всичко е въпрос на късмет в покупката на нов уред.
Тъй, че отиваш, избираш на принципа на ала-бала, прекръстваш се, плюеш си 2 пъти в пазвата, завърташ се 3 пъти и айде - честита ти нова пералня.

Следващата моля, която иска съвет...


  bouquet Joy
Виж целия пост
# 3
WHIRLPOOL - 6 -th sense/6есто 4увство/ 600лева - 6 години гаранция ?!!
някои не6то да каже
Виж целия пост
# 4
WHIRLPOOL - 6 -th sense/6есто 4увство/ 600лева - 6 години гаранция ?!!
някои не6то да каже

Що бееее
айде аз да кажа, купих си такава , гаранцията е новогодишна промоция, засега бачка безотказно, вече 2 седмици  hahaha без майтап.

Ама има около 100 милиона теми по въпроса, що не пускате търсачка  Hug
Виж целия пост
# 5
Аристон със сушилня,но е скъпичка - близо 1000 лв. Аз съм с такава и съм много доволна.
Виж целия пост
# 6
Аз съм с Горение с електронен дисплеи-работи страхотно,има много екстри и е супер безшумна.
Виж целия пост
# 7
Само не си купувай китайска.Иначе всичко е на късмет!
Виж целия пост
# 8
Само не си купувай китайска.

коя по-точно визираш?
Виж целия пост
# 9
Най-важното за мен  е пералнята да има по-високи обороти.Колкото по-високи обороти,толкова по-"сухо "пране.Важно е да има програма за всекидневно пране и за вълнени дрехи.Всичко останало наистина е късмет.Пожелавам ти такъв!
Виж целия пост
# 10
Ползвала съм AEG,DELONGHI и ARISTON.От последната марка съм много доволна!
Виж целия пост
# 11
Старата беше Fagor и съм много доволна от нея. Като си помисля колко много пране е изпрала, направо е герой. Сега си купихме Самсунг, но е по-шумна. Фагора е при свеки и продължава да се труди неуморно.

Дано да съм била полезна.
Виж целия пост
# 12
"Ролс-Ройса" разбира се при пералните е MIELE  . Не всеки обаче му е по джоба да даде 4000 лева за пералня с 5 годишна гаранция и затова в България малко хора знаят за тази марка. Имат представителство във София в бившия Полски център на бул Руски срещу ЦДНА и ако не за друго може да минете да си "изплакнете очичките" с нещо наистина заслужаващо си вниманието ви. Ето ви и линк към нов модел за да се види колко струва:
http://www.myshopping.com.au/SP--201447_Miele_W4466WPS_Front_Load_Washing_Machine bowuu


Виж целия пост
# 13
Боби199 - мерси, че ни отвори очите. Досега си тънехме в мрак и незнание... Flutter
Виж целия пост
# 14
Предлагат ли се в момента на пазара перални, които да не са с "казан от карборан"?
Виж целия пост
# 15
WHIRLPOOL
Виж целия пост
# 16
Не препоръчвам Аристон и Индезит. И от двете не съм доволна!
За мое огромно учудване една супер евтина перална-Беко, която си купих докато живеех на квартира, се оказа железна. Чак ми е жал, че я продадох.
Виж целия пост
# 17
Предлагат ли се в момента на пазара перални, които да не са с "казан от карборан"?

по-скоро НЕ, отколко ДА, за жалост.
Но не сприрай да търсиш...
Виж целия пост
# 18
Каква е разликата между карборан и инокс - предимства и недостатъци? И как да разбера моя барабан какъв е?
Виж целия пост
# 19

- неремонтируем и неръждавейка.

изводите - от теб самата...
Виж целия пост
# 20
Предлагат ли се в момента на пазара перални, които да не са с "казан от карборан"?

по-скоро НЕ, отколко ДА, за жалост.
Но не сприрай да търсиш...
Подозирах, че така ще ми отговориш, за жалост.
А дали няма да ми подскажеш къде да търся  Praynig
Виж целия пост
# 21
А как да проверя от инокс ли е? По тракането ли? Защото май-нямам магнитче... newsm78


- неремонтируем и неръждавейка.

изводите - от теб самата...
Виж целия пост
# 22
А, точно се ровех из старите теми и се чудех дали да пусна нова за казаните на пералните... И аз знам, че казанът не трябва да е от карборан, карботех и там други подобни. Но ми направи впечатление, че за някои модели перални не се казва какъв им е казанът (а на други си "признават", че е от карборан). В такъв случай какво да разбираме, и има ли някакъв признак, по който да познаем какъв е материалът?? Thinking
П.П. Харесахме един-два модела на Електролукс,( единият е този http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09025079 ) единственото двоумене идва от липсата на информация за казана...
Виж целия пост
# 23
А някъде откровено лъжат  Twisted Evil
Вчера отворих всички перални в Технополис и Техномаркет в Бургас и се оказа, че до една са с казани от карборан. А най-шокирана останах от факта, че комбинирата пералня+сушилня на Ariston също е с такъв казан  Shocked
лято!, тази която си дала също е с карборанов казан.
Виж целия пост
# 24
ами едно време, ако в комбинацията от букви и цифри, оказващи модела на дадена пералня съществуваше символа "X", то това автоматично означаваше, че казана е иноксов.
Сега не знам дали важи същото...

Ако уреда, на който сте хвърлили око, може да се види отдолу, то истината веднага лъсва. Ако е бял казана (или по-скоро леко жълтеникав), то това е карборан. Ако е сиво-лъскаво е инокс. Надигате и гледате, да шашкате консултантите  Laughing

bacio - идея си нямам, къде да търсиш.
Виж целия пост
# 25
bacio , докато търсех моята пералня попаднах на няколко  модела перални, които  пише че са с иноксов казан.Доколко е така.... Rolling Eyes
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09006005
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09008280
 Мисля че имаше и още 1-2 .Потърси.
Виж целия пост
# 26
Ох, ядосвам се вече! Толкова трудно си харесах марка, модел, а сега се оказва, че не ми отговаря на изискванията! Какво да очаквам, ако си взема тази на Електролукс, която била и тя с карборан - да се повреди след някоя и друга година, така ли? Confused А дали тези модели на Аристон, които е дала velmar, си заслужават, някой знае ли? Thinking
bacio, а ти по какво ги познаваш кой казан от какво е? Rolling Eyes
Виж целия пост
# 27
velmar, Благодаря за линковете   bouquet
Първата пише, че я има в Бургас, така че още утре ще я проверя и ще докладвам. В Технополис в описанието на една от пералните пишеше, че казана е иноксов, но като го погледнах, се оказа, че не е  Twisted Evil
лято!, както Шани е писала, като отвориш вратичката и надигнеш леко уплътнението, материала отдолу трябва да лъщи. Ако прилича на пожълтяла пластмаса, значи е карборан.
Мой познат, който се занимава с ремонт на перални, каза, че ако имам късмет, карборановият казан ще ме изкара 5 години максимум.
Разбира се, няма гаранция, че ако казанът е иноксов, няма да се повреди нещо друго  Wink
Виж целия пост
# 28
Благодаря, bacio! Вече и аз ще мога да познавам самичка кое какво е, а не да разчитам на разбиращи и не дотам консултанти в магазина... Успех с търсенето! Да се похвалиш после! Peace
Виж целия пост
# 29
Току що видях, че за първата пералня пише, че казанът е неръждаем, а това по-скоро значи, че е карборанов. Тъкмо се чудех, как съм я пропуснала. Втората я няма в Бургас, така че не мога да я проверя. Но ако някой я види, моля нека да ни светне.
лято! мерси, и ти да се похвалиш!
Виж целия пост
# 30
General Electric!  Peace Това е моята вярна помощница вече 5 години, работи безотказно засега, но дори и утре да спре няма да й се сърдя. Изпрала е перфектно всичко, каквото съм се сетила да набутам вътре. Беше скъпичка, малко над 1300лв., с електронен дисплей, но вече са доста по евтини предполагам.
Иначе за мен перфектните уреди /не само пералня/ са на Miele  Peace
Виж целия пост
# 31
Моята е Уирълпул и съм доволна. Peace
Виж целия пост
# 32
Намерих си магнит и моя барабан го лепи, но в Техномаркет са написали, че моя модел пералня е с казан от карборан.....къде е грешката?
Виж целия пост
# 33
А каква ти е пералнята?
Виж целия пост
# 34
АЕГ
Виж целия пост
# 35
Имах предвид кой модел е, да потърсим и по други сайтове какво пише за него Simple Smile Иначе последно като гледахме перални, ми направи впечатление, че на АЕГ всички изложени бяха с казани от карборан...
Виж целия пост
# 36
Имах предвид кой модел е, да потърсим и по други сайтове какво пише за него Simple Smile Иначе последно като гледахме перални, ми направи впечатление, че на АЕГ всички изложени бяха с казани от карборан...
Мда, и аз това проверих. Това е моят модел
Виж целия пост
# 37
Къде го лепиш?
Не ми се отваря страницата да видя модела.
Виж целия пост
# 38
Къде го лепиш?
Не ми се отваря страницата да видя модела.

Ами...къде...лепя по това, което се вижда като отворя люка...не се ли проверява така... newsm78

опитвам пак
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09011609
Виж целия пост
# 39
Горение и Аристон  препоръчвам с 2 ръце Peace
Виж целия пост
# 40
Сасано, ти говориш за барабана. По-нагоре сме обяснили как да провериш казана. Видях модела и понеже беше един от тези на които и аз се спрях, потвърждавам, че казана е от карборан.
Виж целия пост
# 41
Чак сега разбирам, че има казан и барабан..., аз не правя разлика... ooooh!
Виж целия пост
# 42
Чак сега разбирам, че има казан и барабан..., аз не правя разлика... ooooh!

 нищо, де... нали вече се научи  Laughing
Виж целия пост
# 43
Все пак няма как да разбера казана наистина ли е от карборан....по метода, който е описала Шани. Flutter
Виж целия пост
# 44
Все пак няма как да разбера казана наистина ли е от карборан....по метода, който е описала Шани. Flutter
Много е просто- като отвориш вратичката, повдигаш леко гуменото уплътнение и ако материала, който виждаш прилича на жълтеникава пластмаса, значи е карборан. Ако е същият като барабана-инокс.
Виж целия пост
# 45
Имам познат който работи в технополис-електролукс не ги правят в китай и тях препорачво,но ти вече може да си купила.ако не пиши на лични да ти кажа кой модел точно че сега не го помня.
Виж целия пост
# 46
днес си купих Whirlpool 6-th sense /6-то чувство/ утре ще  ни я докарат следобед  Simple Smile
със 6 години гаранция
Виж целия пост
# 47
Най-добрите перални, всеки знае, са на Миеле. Освен Миеле препоръчвам и Електролукс и Горение Peace
Виж целия пост
# 48
индезит
Виж целия пост
# 49
бихте ли ми препоръчали пералня със сушилня.зная че не е добро решение, но нямам място, а старата пералня се скапа.
Виж целия пост
# 50
преди месец си купихме LG и за сега съм доволна.Пере си,безшумна е ,има 1000 оборота,на което аз най много държах.
За използваните години какво да кажа.Така или иан4е за 15 год.брак това ми е 3 пералня,и като си направя сметката на има няма 5 години и подновяваме,не я чакаме да се развали.Незнам що тъй се случва,ама сега с последната,докато кажа на мъжа ми,че тая ръждясала,и той вика айде да ходим на магазина да купуваме.И аз кво сега да се тегля ли Joy
иначе: първата ми пералня беше Индезит-все още ми е тръпка,дадохме я на сестра ми
            втората Уърпул-със сушилня,уж я взехме заради сушилнята,че бях купила на детето едно ужасно дебело джинсово яке,и се оплаках на моя,че много трудно го суша,и той казва да ходим да вземаме пералня със сушилня.Ама честно да кажа за 5 год.да съм я ползвала 5 пъти.Дадохме я на свекърва ми ,за село,като ходят там да не пере на ръчна пералня Tired
            сега третата :ми кво да кажа.....доволна съм ,пере си......както всички други,само дето е по безшумна от предните 2.И има готин дизайн,когато я пусна мнооооо свети и дребосъка адски и се кефи.Има заключване за малки деца и др.екстри...естествено нова.....
Да се надявам след 5 год.да има друга Wink
Виж целия пост
# 51
Имаме Whirlpool от почти 5 години. За сега работи безотказно, но все имам усещането че може да пере и по-добре. Давам сума ти пари за прахове, но ако има петно от кал напр. не го изпира . Пак трябва да търкам на ръка.
Виж целия пост
# 52
мине се, не мине и 1стр. време и айде пак таз тема.  Crazy Crazy Crazy
Сега всяка ще почне да хвали своето чудо.  ooooh!

Всичко е въпрос на късмет в покупката на нов уред.
Тъй, че отиваш, избираш на принципа на ала-бала, прекръстваш се, плюеш си 2 пъти в пазвата, завърташ се 3 пъти и айде - честита ти нова пералня.

Следващата моля, която иска съвет...
Напоследък никой не произвежда нещо, което в последствие може да се окаже некачествено. Въпреки това е добре да избереш нещо, за което да се убедиш, че купуваш уред именно от марката , която е изписана на него, а не е произведен някъде си и носи само надпис с името на реномиран производител.
Виж целия пост
# 53
Имам вече 3 години"BRANDT MALICE AA"
Има програми за пране 30 мин - за 2 кг пране и 45 мин за 3 кг на 40°.
Така че не събирам по много пране и не пера с часове.А и е икономична.
Изпира чудесно!!!!
Някой да каже за тези перални с горен капак и при тях ли има барабан и казан,
че аз като отворя и си виждам само барабана и той си е от инокс? newsm78(може и глупости да говоря? hahaha)
Виж целия пост
# 54
Моята е Елит - произведена в Италия
Виж целия пост
# 55
А съм доволна от Горенье, но като гледам отговорите, май вече всички производители са напреднали и момичета са доволни от пералните си Peace
Виж целия пост
# 56
бихте ли ми препоръчали пералня със сушилня.зная че не е добро решение, но нямам място, а старата пералня се скапа.
Канди имат много добър такъв вариант и не беше много скъпа.
Виж целия пост
# 57
Някой да каже за тези перални с горен капак и при тях ли има барабан и казан,

естествено, че да.
Брандт е трудна за поддръжка марка в Бг.
Виж целия пост
# 58
Канди. Heart Eyes
12 години работи безотказно. Май не съм я оставяла по-вече от ден да мързелува.  bouquet
Виж целия пост
# 59
Аз съм доволна от Горенето, служи ми вярно 3-та година.
Виж целия пост
# 60
МАРИЯНКАА,в крайна сметка на какво се спря?
Виж целия пост
# 61
WHIRLPOOL - 6 -th sense/6есто 4увство/ 600лева - 6 години гаранция ?!!
някои не6то да каже

Казвам!
Много е шумно е "чуството" - от опит. Е служи вярно вече 4та година(моята е с малкото гаранция). Едан приятелка специално чака тези със 6годишната гаранция и успя да и е откачи барабана 2рия месец (била я претоварила Бла-бла сигурно с ризите на жъж й или с дедешките дрехи на новородено, пък и тя за първи път пере). 
Похвалиха ми Електролукса като безшумна ами и тя бръмчи повече от моята (взехме за майка ми).
Виж целия пост
# 62
А някой ще похвали ли марка пералня, която не е шумна? Не съм сигурна, но ми се струва, че напоследък всички се оплакват от шума им... Има ли такова чудо, което мърка тихичко? Rolling Eyes
Виж целия пост
# 63
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09024523

Ей това е моята пералня.Всичко добре,но очаквах да е по-безшумна.Незнам дали само така ми се струва,защото я пускам по-късно вечер или наистина малко в повече бръмчи.
Виж целия пост
# 64
Ето пак! Laughing То всъщност не е за смях, че и нашата нова пералня е Електролукс, и явно и тя ще е шумна (още не е пробвана)...
Освен това е някакъв не много популярен в БГ модел, Гугъл ми дава като резултат за нея само някакви централноевропейски сайтове. Ето я: http://www.ppelectronic.cz/zbozi/pracky/electrolux-ewf-10149w Някой да има отзиви за нея? Rolling Eyes
Виж целия пост
# 65
имам Indesit и съмдоволна, само дето е малко шумна
Виж целия пост
# 66
Имам стара Зануси/на поне 12год/ и още бачка безотказно/пу,да не и е уроки/.Само един път сменяхме ремък.
Виж целия пост
# 67
имам Indesit и съмдоволна, само дето е малко шумна

 И аз съм с индезит ,но не съм доволна изобщо. Хич не пере хубаво. Твоита по стар модел ли е или по нов,Че маи новите за нищо не стават.

Имам стара Зануси/на поне 12год/ и още бачка безотказно/пу,да не и е уроки/.Само един път сменяхме ремък.

И на маика ми е зануси и е на 12 години е  страхотна,а е купена втора употреба и още нищо не и е сменяно и дано да не се разваля скоро Wink
Виж целия пост
# 68
Канди е нашата. Но ако се направи статистика в Нашият дом, най-често те се повреждат  Crazy
Виж целия пост
# 69
Ето това е моята,води се Super Silent и наистина е доста безшумна:

http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09025539
Виж целия пост
# 70
имам Indesit и съмдоволна, само дето е малко шумна

и аз съм доволна, но не съм забелязала да е шумна
Виж целия пост
# 71
CANDY  Simple Smile
Виж целия пост
# 72
Само не и BRANDT. Иначе си е германска машина, че и скъпичка. Повредихме и уплътнителната гума. В сервиза казаха, че до няколко месеца ще доставят нова. Няколко месеца!!! Така и не дойде новата. Помолих да пратят някой техник, да завърти гумата със скъсаното нагоре за да не тече. "За това няма кой да дойде, дочуване". Сам си я разглобих и завъртях. Да живее БГ.
Виж целия пост
# 73
Само не и BRANDT. Иначе си е германска машина, че и скъпичка.

Не е ли френска?
Виж целия пост
# 74
някой ще даде ли информация за пералните с горно зареждане,че ние се спряхме на такава.тук ме убедихте че сушилнята трябва да е отделно и понеже нямам повече място -това е последното решение.спряхме се на следните модели- candi -1166 gold ,candi - 1266,ARISTON -AVTF 129,ARISTON -104,electrolux -10120,electrolux -9120.благодаря предварително.
Виж целия пост
# 75
candi -1166 gold ,candi - 1266  Peace
Виж целия пост
# 76
Някой има ли пералня Самсунг? Не знам защо, но мъжа ми се е насочил към тази марка, а тук почти не срещнах да я обсъждате  newsm78
Какво ви е мнението?  Thinking
Шани?   Whistling
Виж целия пост
# 77
Аристон със сушилня,но е скъпичка - близо 1000 лв. Аз съм с такава и съм много доволна.


Аз съм с такава вече 3години, а може и да повече Embarassed, и не е мръднала. И е безшумна, така се води. Мен също много ме убеждаваха, че не било хубаво да е комбинирана, но уви, а не я щадя.
Виж целия пост
# 78
Някой има ли пералня Самсунг? Не знам защо, но мъжа ми се е насочил към тази марка, а тук почти не срещнах да я обсъждате  newsm78
Какво ви е мнението?  Thinking
Шани?   Whistling
Майка ми си купи преди няколко месеца именно Самсунг.МНого е доволна.( а то всъщност  какво ли има  да е недоволен човек от една пералня Grinning-пере си и всичко е Ок докато не се повреди нещо).Аз вече прекратих с драмите на тема покупка- всичко е въпрос на късмет Peace
Харесайте си нещо и давайте смело.Късмет с покупката!
Виж целия пост
# 79
От 7г търкаляме един Индезит и съм много доволна.
Виж целия пост
# 80
Предлагат ли се в момента на пазара перални, които да не са с "казан от карборан"?

по-скоро НЕ, отколко ДА, за жалост.
Но не сприрай да търсиш...
Подозирах, че така ще ми отговориш, за жалост.
А дали няма да ми подскажеш къде да търся  Praynig

Моята е такава - казанът е от инокс, купена е лятото, може би още ги има моделът май се продаваше и в Техномаркет, аз го взех от едно магазинче, което продава уреди Горение в София - много точни са хората там. Обаче струва около 1000 лв. Оборотите стигат до 1800. И аз като теб търсех казан от инокс, и затова се спрях на този модел, защото старата ми се проби и направо я изхвърлих. Казаха ми обаче, че вече и Горение не правели новите си модели с инокс, а с карборан. Не ви ли прилича това на заговор? Демек - дайте да им продадем след 5-7 години нови уреди?
Виж целия пост
# 81
Дайте ми идея, моля, освен няколко модела на Канди, кои други марки правят по-плитки перални (по малко от 60 см.)
Виж целия пост
# 82
Дайте ми идея, моля, освен няколко модела на Канди, кои други марки правят по-плитки перални (по малко от 60 см.)
В шкаф ли ще я "вграждаш" или просто нямаш място? Друга такава съм виждала на Самсунг(47см и 55см) и на Аристон(55см).
Виж целия пост
# 83
За шкаф, да. Настръхва ми косата, като видя сложена пералня под плот. Ако си намеря тясна пералня, си решавам част от казуса с кухнята, защото вече няма да завися от модули и други оправдания на фирмите за кухненски мебели, като има кажа, че искам да има врата отпред.
Виж целия пост
# 84
За шкаф, да. Настръхва ми косата, като видя сложена пералня под плот. Ако си намеря тясна пералня, си решавам част от казуса с кухнята, защото вече няма да завися от модули и други оправдания на фирмите за кухненски мебели, като има кажа, че искам да има врата отпред.
И аз го мислих този варинат, но крайна сметка се отказах и сега ще си взимам пералня за вграждане. Много им е тесен барабана на тези тесните, не ми се мисли как ще мачка дрехите - въпреки че са за по 4-5кг  Confused
Виж целия пост
# 85
Не са толкова малки. Майка има такава и е 47 см.
Виж целия пост
# 86
Ами незнам, казвам си моите доводи да се откажа, при всеки "+" и "-" са разични. Тясната перланя (47см) и за вграждане имаха близо педя разлика в ширината на барабана. Канди не искам да си купувам, въпреки, че имат модел тясна пералня за 6кг и барабанът е по-издължен като че ли  Thinking
Виж целия пост
# 87
Майка ми  си купи   по -тясна пералня самсунг.Обаче е за по-малко кг. пране( мисля че 3.5 Thinking).Спомням си че имаше и LG тесни.Тя я сложи точно в кухнята под плота и се затваря чудесно с вратичка отпред PeaceЗащо не искаш да вземеш Канди-то?Аз   бих избрала нея от тези варианти.Фен съм на Самсунг като цяло, но за пералня...- бих се насочила към нещо друго- определено Rolling Eyes
Виж целия пост
# 88
Защо не искаш да вземеш Канди-то?Аз   бих избрала нея от тези варианти.

Не, че не искам, чудех се, дали имам други варианти. Маркетингово проучване  Whistling  Grinning
Виж целия пост
# 89
Дайте ми идея, моля, освен няколко модела на Канди, кои други марки правят по-плитки перални (по малко от 60 см.)
LG Peace
Виж целия пост
# 90
най- тесни и най- компактни, но и най- трудни за вграждане са пералните с горно отваряне, а м/у другото се говори и че са най- здрави
Виж целия пост
# 91
най- тесни и най- компактни, но и най- трудни за вграждане са пералните с горно отваряне, а м/у другото се говори и че са най- здрави
Че то има ли такова чудо, пералня за вграждане с горно отваряне  Rolling Eyes
Аз имам с горно, много е неудобна за ползване и не ме кефи. Искам си нормална с люк.
Виж целия пост
# 92
най- тесни и най- компактни, но и най- трудни за вграждане са пералните с горно отваряне, а м/у другото се говори и че са най- здрави
Да,най тесни са в поглед отпред,но не и плитки.Дълбочината им е като на нормалните перални ConfusedА,за здравината,мисля,че всичко е до късмет Wink

Че то има ли такова чудо, пералня за вграждане с горно отваряне  Rolling Eyes
Аз имам с горно, много е неудобна за ползване и не ме кефи. Искам си нормална с люк.
[/quote]


Абе може да се направи ......т.е.да се вгради...на свеки е такава и я сложихме под плота като плота е рязан и се отваря нагоре /като пералнята/моя идея беше това,щото нямаше къде да я наврем като правихме у тях кухнята и мислих-мислих и това измислих...аз пералня в банята не ща Winkи тъй стана,но аз не бих си направила в нас така....просто бих су купила както казваш с люк.....и мен тез перални нещоооо Thinking
Виж целия пост
# 93
Някой да има впечатление от пералня Candy 1280 D 16 S , 1200 оборота, 8 кг. newsm78
Виж целия пост
# 94
Така е , и аз четох, че пералните с горно зареждане са по-здрави, защото имат 2 опорни занитени точки - на казана или барабана, незнам вече се обърках  Mr. Green
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия