Раничка на маточната шийка

  • 7 027
  • 25
Откриха я при рутинен преглед, взеха цитонамазка-всичко е нормално, пап 1. Но това беше п реди 4 месеца, канех се да ходя да я горят, но все не намирах време-нали трябва да е няколко дни след цикъл , а в това време не успявах. Въпросите ми са:
Трябва ли нова цитонамазка?
Знаете ли лекар, който да отстранява проблема с лазер?
Ако да, моля за координати и цени?
Виж целия пост
# 1
имам приятелка с такъв проблем първо пи някакви лекарства и ако не и мине тогава и казаха че ще и я горят а на друга и минало без нищо но по добре се консултирай с лекар
Виж целия пост
# 2
Аз ходих в Торакс за същото,но беше преди няколко години и за съжаление не помня колко струваше,ако те интересува имам визитка-мога да ти дам телефон на клиниката,но като цяло мисля,че е доста скъпо там,ходила съм и за други прегледи и не съм много доволна.Събери още мнения:)
Виж целия пост
# 3
На колко си години? Раждала ли си? Има доста подобни въпроси, чиито отговори трябва да се вземат под внимание от лекаря, за да прецени какво да прави.

Аз съм горяла разничка при Д-р Димитрова в Майчин Дом, преди няколко години беше. Тя е една от най- добрите.
Разучи все пак още. Wink
Виж целия пост
# 4
На 31 г. съм, раждала съм преди 3 години в Майчин дом при д-р Диков. Разбрах че тази процедура с горенето може да се избегне,  може да се направи с лазерен нож? Ама как и какво е това, още съм в процес на проучване. Двоумя се дали да не си отида пак там, където е правена цитонамазката-при д-р Макуси? Имате ли мнение за него?
Преди десетина години още докато бях студентка имах  пак същия проблем и тогава я гориха, още си спомням миризмата на пърлено Sick и доста ме е страх, та ако има начин с лазер ще съм по-навита Cry
Виж целия пост
# 5
И аз имам раничка и то от доста време. Всяка година се влача по лекари с идеята да я горим, но все има нещо друго за оправяне преди това. И така все не успявам да стигна до нея. Сега изчаквам да минат 6м от раждането и пак се започвам. Личната ми лекарка ми препоръча да ида направо в Онкологията (Боже, даже като си я помисля, ме втриса). Там най-разбирали. Само дето, слава Богу, не знам от къде й е входа, пък камо ли при кой д-р да диа, какви пари да приготвя..... newsm78
Виж целия пост
# 6
При лазера пак мирише на опърлено.  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 7
При лазера пак мирише на опърлено.  Rolling Eyes



 newsm78Стига бе,на мен ми я гориха с лазер и нямаше никаква миризма!!!!
Виж целия пост
# 8
И аз имам раничка и то от доста време. Всяка година се влача по лекари с идеята да я горим, но все има нещо друго за оправяне преди това. И така все не успявам да стигна до нея. Сега изчаквам да минат 6м от раждането и пак се започвам. Личната ми лекарка ми препоръча да ида направо в Онкологията (Боже, даже като си я помисля, ме втриса). Там най-разбирали. Само дето, слава Богу, не знам от къде й е входа, пък камо ли при кой д-р да диа, какви пари да приготвя..... newsm78
Гита,аз имам координатите на д-р Ралчева.Все още не съм я посещавала,засега няма още нужда.Моята раничка е малка-по-малка от 1 стотинка каза гинеколога ми,и я намаза със Солкожин.След няколко дена ще ходя на преглед,да видим какво сме направили с лекарството Crazy

Ето:
Д-р Цветана Ралчева
Акушер-гинеколог, онколог
Завеждащ Профилактично отделение в Националния онкологичен институт
Кабинет: ул. "Бигла" 21А, кв. Лозенец
Тел.: 868-35-36, 0888-318967, 0899-682232, 971-48-98 в.315
Прием след записване по телефона 17-20 ч., в делничните дни.
Онкопрофилактика, колпоскопия, цитологична и микробиологична диагностика, електрокоагулации, мамологични консултации.
Виж целия пост
# 9

Много благодаря! А какви пари ще трябва да приготвя?
Виж целия пост
# 10
Гита,не знам.Не съм ходила.Мисля,че докторката работи с направления Thinking
Ето една тема за нея във форума.
Може да питаш момичетата на лични за паричките.И после да кажеш,за да знаем Laughing
Виж целия пост
# 11
Момичета, никоя не споменава за преглед с колпоскоп. Това ми прави моя гинеколог, за да установи дали има изменение на клетките на шийката. Аз също първо бях 1 група цитонамазка, но имах открита такава раничка при гинекологичен преглед. Именно поради тази причина ми направи и колпоскопия. Това беше април месец. Според него това,  което е видял е изменение на шийката вследствие раждането на второто ми дете. Предложи след 6 месеца пак да ме прегледа и да види дали има някаква промяна. Преди седмица ходих. Цитонамазката която направих беше ПАП 2, тъй като към този момент имах Кандида. Пак колпоскопия - и пак няма нищо. Разбрах, че този преглед /колпоскопия/ се прави като се третира участъка с изменението на шийката с някаква киселина, гинеколога обстойно оглежда и отчита дали настъпват промени с клетките. Ако някоя от вас е правила подобно нещо ще бъда благодарна да сподели.
Виж целия пост
# 12
E, да. Редът е цитонамазка- колпоскопия- биопсия- горене.
Колпоскопията доколкото знам е оцветяване на шийката и така се виждат по- добре измененията.
Виж целия пост
# 13
В момента проучвам къде се прави с ехографски нож newsm78 май беше термина, ще споделя като открия повече инфо-мъжа ми работи във фирма за медицинска апаратура и сега проследяваме дирите на апаратите и лекарите които го правят. Тези дни трябва да си я направя, че доста забавих нещата Embarassed
Виж целия пост
# 14
Координати на д-р Славчев, водят го като един от най-добрите в тази точно област:тел:859-60-71, адресът на кабинета е в Стрелбище, ул."Костина".
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия