Питанки за ново жилище

  • 651
  • 8
От разните теми за свекъри и свекърви съвсем се запалих за ново жилище.
Искам да ви питам какво се прави първо:
В банката ли да отида?
Или при кредитен консултант?
Или при брокер на имоти?
Или сама да търся?

Виж целия пост
# 1
Първо го обсъдете със съпруга си.
Виж целия пост
# 2
Първо го обсъдете със съпруга си.
Знам му мнението много добре.
Виж целия пост
# 3
Първо разгледайте обяви или отидете в агенция за недвижими имоти за да се ориентирате в цените и жилищата, които предлагат. След това в зависимост от цените се ориентирайте към банките .Хубаво е да знаете предвартелно горе-долу колко пари ви трябват, за да могат в банките да ви изготвят някакви предварителни предложения и да си кажат изискванията за доходи, документи и т.н.
Виж целия пост
# 4
Първо го обсъдете със съпруга си.
Joy hahaha Joy

Първо отиди в няколко банки. Т съседната тема препоръчваха Пираеус, Райфайсен, Пошенска.
Поискай среща с кредитен инспектор в банките.
След срещата ще знаеш на база на доходите каква сума можете да ползвате като кредит и какви документи са нужни.

След това ще си търсиш жилище за тази сума.
Като го намериш, обикновено искат някакво капаро. След това стартираш процедурата.
Казват, че за около месец е възможно да се усвои кредита.

Желая ти успех!
Виж целия пост
# 5
1. Разглеждате обявите - според района, големината на жилището, типа му и т.н. Виждате какви са средните цени на жилища (най-ниските и най-високите обикновено разсейват резултатите и не са близки до реалното). Хубаво е да идеш на реален оглед на 1-2 жилища за да свериш доколко това, което пише, ти изнася.
2. Отваряш  moitepari.bg и там преглеждаш какъв кредит би ви паснал (банка, условия и т.н.), прочиташ и за самите кредити
3. Избираш 2-3 банки, посещаваш ги лично. Там ще ви насочат към конкретен служител.

Като за начало това е добре. Ако си в по-специално положение (майчинство, срочен трудов договор, изпитателен срок  и т.н.) може да посетиш първо някоя друга банка преди да се втурнеш да оглeждаш жилища.

Виж целия пост
# 6
Първо трябва да разбереш с какви пари ще разполагаш и КАКВО и КЪДЕ може да се купи с тях.
После всичко останало.
Виж целия пост
# 7
Всички съвети,които са ти дали са много добри,аз бих добавила само вместо да ходиш сама по банки да се свържеш с кредитен консултант.Първо-за теб е безплатно/на него банката му плаща/ и второ-те са много добре ориентирани в коя банка какви са условията като лихви,документи и пр.
Виж целия пост
# 8
Всички съвети,които са ти дали са много добри,аз бих добавила само вместо да ходиш сама по банки да се свържеш с кредитен консултант.Първо-за теб е безплатно/на него банката му плаща/ и второ-те са много добре ориентирани в коя банка какви са условията като лихви,документи и пр.
и аз натам се бях насочила
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия