Разбихме си касичката, какво да правим с монетите?

  • 5 847
  • 37
Касичката ни се препълни и решихме да ги внесем по сметката, но се оказа, че искат такса, затова, че са монети. Банката е ЦКБ.
Някой внасял ли е и къде, съгласна съм и на разумна такса, примерно % от сумата, която внасям, а не твърдо 5 лв., независимо дали са 5 или 500 лв.  Rolling Eyes

П.П. Разделени са по видове и са в отделни пликчета.

Виж целия пост
# 1
Нашата касичка се отваря отдолу Simple Smile и вече няколко пъти като я напълним вадим монетите и ги уедрявам в някой магазин Mr. Green и си купуваме нещо за дома.
Виж целия пост
# 2
И на мен ми искаха такса в ЦКБ като им внасяхме монети. Нормално е да ти я искат, 5 лв. не е и много - брои се ръчно. Ако не ти се плаща - по 10 лв в някой магазин си сменяй.
Виж целия пост
# 3
beru6ka, искаме да ги внесем в "Студена вода", за там са си нарочени, ако ида с плика ще ми се зарадват  Mr. Green

... Нормално е да ти я искат ...

Да, ще си платя, но % от сумата, все пак не е едно и също да преброят 20 лв. на монети и 200 лв.

Сега в страницата на "Пиреус" видях, че искат 1% от сумата, утре ще пробваме, да не се окаже само реклама  Laughing
Виж целия пост
# 4
Внеси ги в "Студена вода", Данъчното, Топлофикация или пр доставчик. Нямат право да ти взимат такса - това са български пари и отказа да ги приемат е противозаконен  Twisted Evil А след като ЦКБ и Пиреус искат такса за прием на монети, много ми е интересно ако реша да си платя вноската по кредит с тях как ще реагират... Защото тук вече не могат да си измислят такса.
Виж целия пост
# 5
Има две гишета в БНБ, на които се уедряват стотинки. Не се взимат никакви такси. Обърнете си стотинките в левове там, пък си ги внесете после където искате.
Виж целия пост
# 6
... много ми е интересно ако реша да си платя вноската по кредит с тях как ще реагират... Защото тук вече не могат да си измислят такса.

Няма проблем, но + таксата  Laughing
 
Има две гишета в БНБ, на които се уедряват стотинки ...

Мерси  Hug проверихме го и в сайта, утре ще действаме  Grinning
Виж целия пост
# 7
Има две гишета в БНБ, на които се уедряват стотинки. Не се взимат никакви такси. Обърнете си стотинките в левове там, пък си ги внесете после където искате.
Точно така се прави! В БНБ няма да ви върнат със сигурност.
Виж целия пост
# 8
Монети обменям в селските магазини. Много често пътуваме. И много се радват като им изсипя торбичка с жълти монети. Зарязват всички клиенти и почват да ги броят. Вече 3-4 пъти съм го правила. В такива магазини имат нужда от дребни монети, защото наоколо няма други търговски обекти и защото пенсионерите не са склонни да оставят 2-3-5 ст. от рестото си.
Виж целия пост
# 9
Винаги съм ги обменяла в супермаркета до нас ... Даже много ми се радват  Laughing

Банките са гадове по принцип ! На мен скоро ми поискаха такса от 20 ЕВРО защото си внасях пари по сметката  Sick
Виж целия пост
# 10
*SV* и  Pipinka, каква сума най-много сте обменяли?
Виж целия пост
# 11
Нашата касичка се отваря отдолу Simple Smile и вече няколко пъти като я напълним вадим монетите и ги уедрявам ...

Уедрявам ги обаче с парички от моя или на половинката портфейл, а монетите ги ползвам за кафемашината в моята работа  Mr. Green.
Виж целия пост
# 12
" Разбихме си касичката, какво да правим с монетите? "
Дайте ми ги ! Mr. Green
А сега сериозно.
Винаги съм ги обменяла в супермаркета до нас ... Даже много ми се радват  Laughing
Банките са гадове по принцип ! На мен скоро ми поискаха такса от 20 ЕВРО защото си внасях пари по сметката  Sick
Peace
Виж целия пост
# 13
Всеки сериозен търговец би се зардавал много на някаква част от монетите.
Това е, което ми идва наум Hug
Виж целия пост
# 14
БНБ
Даже си мисля, че все още обръщат от старите банкноти (тези, от преди деноминацията).
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия