хомеопатия + зиртек?

  • 3 946
  • 4
От няколко дни кашляме много, хомеопатичката ни предписа лечение, а джипи -то ни препоръча да пием и зиртек. Понеже от скоро се лекуваме с хомеопатия, се чудя дали двете неща са съвместими.
Виж целия пост
# 1
по принцип не са съвместими. Зиртек е антихистаминов препарат - действието му е да подтиска реакцията на организма. но най-добре говори с хомеопата ви за това - той/тя знае най-добре състоянието на детето.
Виж целия пост
# 2
eki111, преди около 18-19м (май 2006) водих малкия ми син при проф. Иван Тодоров от ИСУЛ. Той изказа мнение, че детето ми е алергично и педиатърката също искаше да почнем Зиртек - най-доброто. На мен обаче не ми хареса идеята с антихистамин да подтискам алергия и се обърнах към хомеопатията за лечение. Резултата, след това време е, че детето почти спря да боледува, а когато това се случи е много по-леко и по-бързо минават нещата. Спряха и бронхиалните спазми, които ги бяхме навървили 3 доказани и поне 2 започващи и пресичени - изобщо - красота... Преди боледуваше всеки месец (от 2м до 1г1м) и пиеше АБ, след това около година - пак всеки месец, но леко и без АБ, а от юли 2007 - не е бил болен (като преди това април и юли - 2 спазъма). От 10-13 дни има сополи и днес нещо се е подрискал в ДГ и ще се обаждаме на хомеопатичката след малко.

Иначе педиатрите при всяка кашлица май дават и разни антиалергични сиропи, капки и т.н, с допускането, че може и да има алергична компонента в кашлицата. Поне такива са ми впечатленията и от нашата и от разговори с други майки.
Виж целия пост
# 3
Тина и ние бяхме на същото положение.От май до август всеки месец ми правеше спазъм.Бях пред дилема-помпичка или хомеопатия.Заложих на второто и слава богу от август до сега едно лекарство не сме изпили.Изключвам хомеопатичните.Наскоро ми направи херпангина и хомеопатката каза,че измъкнем ли я сега от това състояние без да направи спазъм сме се излекували.Успяхме и силно се надявам да не прибягваме отново до противоалергични капки и използването на помпичка.Вие откога сте на хомеопатично лечение и след колко време усети ефекта?В самото начало на хомеопатичното лечение ми направи спазъм,който излекувахме само с хомеопатия.На алерголожката хич не и се вярваше,но аз устисках и успяхме.
Виж целия пост
# 4
Тина и ние бяхме на същото положение.От май до август всеки месец ми правеше спазъм.Бях пред дилема-помпичка или хомеопатия.Заложих на второто и слава богу от август до сега едно лекарство не сме изпили.Изключвам хомеопатичните.Наскоро ми направи херпангина и хомеопатката каза,че измъкнем ли я сега от това състояние без да направи спазъм сме се излекували.Успяхме и силно се надявам да не прибягваме отново до противоалергични капки и използването на помпичка.Вие откога сте на хомеопатично лечение и след колко време усети ефекта?В самото начало на хомеопатичното лечение ми направи спазъм,който излекувахме само с хомеопатия.На алерголожката хич не и се вярваше,но аз устисках и успяхме.

На хомеопатия е от юни 2006. До юли 2007 си боледуваше пак на около 35 дни, но много леко минаваха болестите разни. Преди това за 11м изпи 6 АБ и докато се изчисти от алопатичното лечение явно отне  тези 13м. Сега от 1м влачи някакви сополи и за мен е направо някакво чудо, че още не се е разболял сериозно - преди след 4-5-6 дни сополи и ставаше лошо - АБ, възпалени уши - много пъти, бронхиалните спазми ... Сега само си бършем сополите, ходи си на ясла и така си вървят дните. Подхващам го от утре наново с лечение, че 9 дни бяхме извън София и имах по цял ден работа и майка ми го гледаше, а тя не обича да го лекува и го оставих така, като ако се влошеше щях да почвам лечение, но устиска без да се разболее, за разлика от мен  hahaha Joy - така ме тръшна синузита, че 24ч главоболие ... идеше ми да си пробия черепа, доде тръгна пустата му гной да излиза през носа.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия