Второ нормално раждане - по-лесно?

  • 9 139
  • 38
Искам да попитам мамите с две дечица, които са родили нормално, дали е било по-лесно от първото.
Мит ли е, че второто "излиза" по-бързо? Или всичко си е до ген и ако първия път се мъчиш и втория ще е така, независимо, че през родовите канали е минало вече едно човече?
Естествено всяко раждане е строго индивидуално и неповторимо, но все пак?
Виждате по лентичките защо ме интересува това...
Виж целия пост
# 1
Не бих казала, че е по -лесно или по -бързо,
но все пак при мен бяха минали 13г. от първото раждане.
Виж целия пост
# 2
За лесното-не бих казала,но при мен второто излезе по бързо от първото.Голямата си дъщеричка я родих за 8h,а малката за 3h.Но пък от първото раждане нямах никакви болежки,а със второто възстановяването беше много бавно и мъчно.Вярно е,че всяко раждане си е индивидyално.
Виж целия пост
# 3
При мен беше лесно, влезнах в болницата в 16.35ч, с 4 см разкритие и родих в 18.35ч.  с 2 напъна (дето се вика додее напънеш и то се родило). При второто контракциите до 7 см не ме боляха, до като при първото още на 3 см много ме боляха. Според мен 2рото раждане е по-лесно.
Виж целия пост
# 4
И двете ми раждания бяха бих казала безболезнени Първото за 5 часа а второто за 4 Разликата между децата ми е 3 години Може би затова и втория път родих бързичко newsm44
Виж целия пост
# 5
При мен второто беше определено много по - леко и бързо - само за 2 часа, от които към 40 минути максимум силни болки. Първото бяше към 5 часа.
Иначе пак толкова си боля, ама за по - кратко  Wink И самото раждане втория път стана с буквално 4 напъна. Дори епизиотомия нямам, дори не се разкъса старата (първия път бая шев и кройка имаше). Възстанових се много по - бързо (освен, че килограмите много по - бавно свалям).
Разликата между децата е 5,5 години. Родиха се с почти еднакви тегло и ръст и двамата.
Виж целия пост
# 6
Определено за мен второто раждане беше по-лесно и по-бързо, въпреки сравнително голямата разлика между децата ми  Peace Първото ми раждане продължи 8 часа от началото на контракциите до края, имах и епизиотомия. При второто ми раждане ме приеха без контракции, но с 4 см разкритие, включиха ми система и след 45 минути родих, нямах епизиотомия и съответно се възстанових много по-бързо от първия път  Peace
Виж целия пост
# 7
Моето второ раждане определено беше по лесно,хем бебето беше по голямо 3.900 кг,а баткото беше 3.600..
Та си мисля ако рода трето сигурно ще мине кат по магистрала... Joy Joy
Желая ти леко и безпролемно раздане.. Hug
Виж целия пост
# 8
второто раждане беше доста по-бързо от първото, и имах само 2-3 шева, а при първото цял месец не можех да си седна на задника.
За сметка на това пък при второто свиването на матката беше доста по- болезнено.
Като правило смятам,че второто е по-лесно
Желая ти леко раждане и здраво бебе! newsm10
Виж целия пост
# 9
При мен беше по-леко,въпреки разликата.

За сметка на това пък при второто свиването на матката беше доста по- болезнено.
 newsm10
И при мен така.
Виж целия пост
# 10
При мен второто беше много по-леко и продължи в пъти по-кратко!
Виж целия пост
# 11
Незнам дали бе по-лесно...Но излезе по-бързо и болеше повече! И все пак...раждането,което ми е на сърце е именно второто ми раждане! Пожелавам го на всеки!
Виж целия пост
# 12
Второто беше по-бързо от първото.За болкте бих казала че са си същите.Но както е казала една мама по-горе, болките от свиването на матката са много болезнени при второто.
Виж целия пост
# 13
Второто раждане беше по леко и по безболезнено.Само,че болеше повече ,при прибирането на матката.
Надяам се и третото да бъде леко като второто  Peace

Виж целия пост
# 14
Уха, ами че да, особено ако е с епидурална упойка!  Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия