за храненето на 6-месечно бебе

  • 4 349
  • 11
Синът ми е на шест месеца. Захранен е от два месеца с пюрета и каши. Сам си направи режима на четирикратно хранене. Първото хранене е АМ, два часа след него давам пасирани плодове сурови или плодово пюре, след това пак АМ, на обед зеленчуково пюре и последното, четвъртото хранене, което е в пет или шест  часа вечерта  е АМ. После заспива и не мога да го събудя до два през нощта, когато се събужда доволен и готов за новия ден. Започват се едни игри. Но не за това ми е въпроса, нощното будене, вече разбрах, че няма да променим. За да не се натрупват едно след друго две немлечни хранения, спрях кашите. Но пък не е ли малко разнообразието, което му предлагам. Знам, че има майки, които на тази възраст още не са захранили, но той вече хапва зеленчукови и плодови пюрета, хапваше и каша, когато се хранеше петкратно. Сега кашата просто се принудих да я махна. На каква възраст трябва да намаля млечните хранения, въобще какво да правя, за да не е само пюрето на обедното хранене?
Виж целия пост
# 1
мога само да ти предложа да слагаш АМ в обедното пюре. просто още не съм много навътре с нещата ...
Виж целия пост
# 2
Кашата Е млечно хранене.
Синът ми е на 6м. и половина и се храни така : АМ, зеленчуково пюре (в което слагам АМ), каша (която е млечна и е с АМ), АМ за вечеря. От скоро въведох попара вместо сутрешното мляко, която на практика пак Е млечно хранене, защото е със сирене и масло.
Виж целия пост
# 3
Кашата Е млечно хранене.
Синът ми е на 6м. и половина и се храни така : АМ, зеленчуково пюре (в което слагам АМ), каша (която е млечна и е с АМ), АМ за вечеря. От скоро въведох попара вместо сутрешното мляко, която на практика пак Е млечно хранене, защото е със сирене и масло.
Така е, всъщност като се замисля той харесва само два вида каша млечна на Милупа ориз и царевица и елда на Хипп, която правя с АМ. Проблемът е, че след храненето със зеленчуковото пюре на обед, той всъщност има само още едно хранене, а кашата не е ли тежка храна за вечерта. Освен да я давам след плодовото пюре сутрин.
А за попара не е ли рано на 6,5 ?
Виж целия пост
# 4
Ми не знам дали е рано, щом на бебето не му е проблем, вкусна е, харесва му, няма реакции, значи е ОК.
Кашата се дава за следобедна закуска.
Виж целия пост
# 5
Калоян още яде сутрин и вечер АМ.
Попара още не давам,давала съм ,хареса я и яде,но сметнах че е по-добре АМ отколкото попара.
Попарата ще му я сложа за закуска след 1-2 седмици,т.е. като махна сутрешното АМ.
Опитай се по някакъв начин да се храните  поне към 20 часа,за да може да яде каша към 4-5.
А за разнообразие на менюто на  6 месеца е рано да се говори. Peace
Виж целия пост
# 6
Според мен бебето само си определя,може да даваш каша+плод сутрин, но не след пл.пюре, а на мястото на това хранене-просто ги редувай.Иначе и кашата е млечно хранене,но на тази възраст по-добре да вечеря АМ.И в обедното зеленчуково аз слагам една доза АМ с по-малко вода. Simple Smile
Виж целия пост
# 7
Здравейте!
Моята принцеса също е на 6 мес. и смятам да и дам за закуска попара, но се чудех как се прави...
Педиатърката ми каза да я правя със сухар и чай, но сега като се замисля само сухар ли, сирене и масло може ли и какво сирене се дава за 6 месечно, ....пасирате ли я попрата?
Виж целия пост
# 8
Аз я правя със сухар, сирене, масло и вода. Пасирам я за сега, не му харесва непасирана.
Виж целия пост
# 9
...а сиренето може ли да е краве?
Бях чела някъде из форума, че за първо мляко е подходящо козето, при сиренето сигурно пак така?
Виж целия пост
# 10
Козето сирене по магазините не е никак козе. Ако вземеш от село... става. Но то мирише малко странно.... аз лично не го харесвам. Кравето е ОК за целта. Обезсолено. Препоръчват козето мляко, защото имало сходен състав с кърмата.
Виж целия пост
# 11
и ние имахме същия проблем със спането до скоро(да чукна на дърво да не се връща)Дребо се събуждаше нощем между 2 и 4 и започваше една игра........Но си наложихме на волята и го оставихме 2-3 нощи подред да си пореве и не му дадох да яде и от тогава Praynigзапочна да си спи по цяла нощ.Случва се да  се събуди но си заспива почти веднага.Та сега и другия проблем храненията ни станаха 4, защото премахнахме нощното.Та и аз си мисля дали не са малко, но пък той де чувства добре и не търси по рано да яде така че си се успокоявам сама че няма проблем.Ние ядем така:8-АМ, 12-пюре(зеленчуково или месно),16-кисел или каша, 19.30-АМ. Та мисълта ми беше пробвай да го задържиш буден поне до 19h и може и да си нагодите режима.
Успех  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия