Не мога да гo приспивам,след като го отбих

  • 484
  • 9
Пиша темата тук ,защото е свързана с кърменето голям процент.
Та моята мъка е следната.Преди седмица отбих моето мом4е ,поради комплексни при4ини.До това време при мен заспива6е единствено на гърда или в коли4ката.Нямал е проблем да остава при бабите си за следобеден сън,заспивал е без проблем и не се будел с рев.С баща си също.
Сега когато го отбивах спа 3 нощи при майка ми ,като през деня бяхме заедно,играхме ,разхождахме се...сетил се е два пъти за сукане ,но бързо му минава6е.Ве4ер е заспивал сам,лягал,завивал се и не е мърдал до сутринта.Докато се кърмехме става6е по 1000 пъти с рев за цица.
Основния проблем в момента е ,4е не мога да го приспя сега.За последното денонощия милото ми детенце е спало 3-4 4аса на пресекулки.Постоянно се буде6е и пла4е6е,аз го люлеех ,пеех песни4ки,но него го е страх като 4е ли да затвори о4и за да не избягам.Пла4е  ''мама,мама ,мама''.Ето едва до4акахме 7ч и го заведох изнемощял с присипнал глас да поспи при майка ми.Веднага щом си тръгнах е заспал,докато бях там само ме тръсеше.
Достигам до извода ,4е съм му  страхотен дразнител.Ужасно ми е мъ4но,безсилна съм .
Майка ми казва да съм го оставила няколко но6ти да поспи при нея ,но без да ме вижда през деня.Какво ще ме посъветвате?Аз съм най-лошата майка  Cry Cry Cry
Виж целия пост
# 1
Съвет не мога да ти дам, защото и аз обмислям отбиване и вероятно ще се сблъскам със същия проблем /при нас ситуацията със спането е същата/, но поне да се запиша за темата и аз да я следя  Rolling Eyes.
Виж целия пост
# 2
Твоето детенце е по-гоялмо и може би ще може6 да му обясни6,ако мога така да кажа.Пожелавам ти безпроблемно заспиване .
Виж целия пост
# 3
Изобщо не си лоша майка! Hug
Според мен проблема е в никнещите зъби-затова те търси, а и сукането го успокоява...нашият е същия /макар и вече на 2г, но останаха да излезнат кътниците ooooh!/
Оставих го с приспиване при баба и дядо /за сефте/ преди 3дни-събудил се 1 път, търсил ме, но без рев и след 10-ина мин заспал Shocked А вкъщи вечер е висяне на гърдите ми като пиявица Mr. Green
Просто разбират при кой са и какво може и какво не Peace
Мисля че до седмица нещата ще си влезнат в релси Wink
Успех! Hug
Виж целия пост
# 4
Мисля, че му трябва още време, за да свикне да не те свързва теб със сукането. Нека ако може баба му и татко му да спят с него още известно време. И опитай пак след седмица например.
Ако искаш прочети в темата на дългокърмещите, Деси пише там-тя отби малкия принудително от раз. И имаше същия проблем, детето спеше с баща си, и ако тя легнеше при тях се будеше. Но май вече отмина.
Само не си позволявай да се измъчваш или да се съмняваш в решението си, защото така само ще навредиш на себе си и на детето.
Всяка промяна е трудна, мисля, че просто е нужно време и търпение, както и малко помощ за да свикнете с новите си отношения Hug
Виж целия пост
# 5
Спирам да се обвинявам .Да разбирам ли,4е най-разумното решение е да го оставя при баба му беза да се виждаме ?  Confused
Виж целия пост
# 6
Остави го да спи с таткото (ако не искаш да го дадеш на бабата). Аз така махнах нощното кърмене). Първата вечер беше големия рев, а след това се събуди 1-2 пъти и до там. Сега спи цяла нощ на една ръка разстояние от мен.
Виж целия пост
# 7
Според мен си се виждайте през деня-нали няма проблем да си играете, да ходите на разходка, без да плаче за кърмене? Само приспиването и съня е хубаво да са при баба или при тате-просто защото малкото човече знае, че мама има мляко и когато мама е наоколо си го очаква и си го иска. Нека свикне с мисълта, че се заспива без мляко, да приеме, че това е нормалното положение и след това може да опиташ да си спиш с него. Първо следобед например, след това и вечер. Може да опиташ по-нататък да го приспи баба или татко и след това, както си спи да идеш и да го гушнеш.
Въобще-опитвай разни варианти, вярвам че ти сама ще намериш най-добрия Hug
Гушкай го повече тия дни, нека детенце да знае, че мама винаги ще го обича и винаги ще е наблизо!  Hug
Виж целия пост
# 8
Аз противно на всички бих те посъветвала бабата да дойде у вас.

Аз имах същия проблем - вечер се приспиваше с кърмене, но през деня беше немислимо по какъвто и да е начин - нито кърмене, нито носене на ръце, нищо.... В количката навън заспиваше без проблем, ходи на гледачка - там заспивала без проблем.  При мен проблема се реши след като свеки беше 3 седмици на гости и я слагаше да заспива сама в нейното си легло . След това не съм имала проблеми със заспиването й Peace Дори след отбиването вечер - след като си изпие млякото не винаги е заспала - слагам в леглото и до няколко минути е готова Peace
Виж целия пост
# 9
мам4ил ве4е е на бабин дом,майка ми няма как да дойде у нас,4е наглежда и стара баба.Днес се е държал страхотно.Два 4аса сън преди обед, два следобед и в 20ч изкъпан отново е заспал.  Crazy
А при мен пла4е,отидох за 5 мин д аму занеса багаж и запо4на хлен4енето,мънкането,не дава да се говори с мен .Стра6на ревност,не ме изпуска от о4и,страх го е да не замина,а замина ли в мигом ме прежалва  Mr. Green
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия