ЗА ОРИГВАНЕТО-ДОКОГА?

  • 7 475
  • 23
Понеже за нас оригването понякога е трудно се питам откога бебетата сами започват да се оригват...имам предвид без разнасяне и потупване по гърба от наша страна?а и килограмите нарастват и за мама е трудно да носи бебчо докато се оригне...моля тези които са минали по този път да споделят опит.
Виж целия пост
# 1
Габи вече не я оригваме след всяко хранене, но ако я сложа да легне и после я вдигна 2-3 пъти след ядене връща.
Оригването според мен се прави, защото още са малки и незнаят какво да направят ако се задавят.
Виж целия пост
# 2
Мишо се оригва самичък от самото начало- изправях го/и продължавам да го правя/ в полу-седнало наведно напред положение и до минутка-две си се оригва добре. Не съм го тупала и разнасяла никога Thinking ...
Виж целия пост
# 3
Още я оригвам ( 6 и 1/2 месеца) и смятам да продължавам.Просто като пораснат става малко по - лесно. Не е необходимо да ги тупкаш.Само ги изправяш и са готови.Успех и постоянство.
Виж целия пост
# 4
Спрях да оригвам бебка,като започнах да и давам твърда храна.
Виж целия пост
# 5
Koгато започне да седи бебето-тогава не е нужно да се разнасяте за оригването
Виж целия пост
# 6
Ами моята беба още я оригвам. И понеже яде и през нощта, ако не се оригне хубаво се буди нощем и я боли корема явно защото се свива и пищи нищо че е на 9 месеца. А по принцип се оригват децата за да се намалят коликите. И винаги съм се чудила на някои майки защо си оригват децата когато пият мляко , а когото пият вода - не? И още съм си учудена де. Grinning
Виж целия пост
# 7
При нас оригването беше един много труден процес...В крайна сметка ,когато започна да седи спрях и опитите да я оригвам....
Виж целия пост
# 8
Цитат на: Katusha
Мишо се оригва самичък от самото начало- изправях го/и продължавам да го правя/ в полу-седнало наведно напред положение и до минутка-две си се оригва добре. Не съм го тупала и разнасяла никога Thinking ...


И аз така.
Не виждам смисъл от разнасяне, потупване и т.н. сложни процедиури. Напълно достатъчно е, щом бебчето се наяде, да се вдигне правичко и да се подържи така няколко минутки (можеш само лекичко да го галиш по гръбчето).
В момента, в който децата се научат да седят е напълно достатъчно да останат в седнало положение още 5-10 мин. след ядене (същото важи и за възрастните - ако легнеш след хранене няма начин да не ти се повдигне).
Виж целия пост
# 9
аз мисля, че спрях с уригването когато Дияна почна да поема твърда храна. Уригването при бебетата е естествен процес. Я се питайте по същия лаком начин да се нагълтате с някаква течност + въздух да видим какво ще стане. Газираните напитки са най-добри за теста Simple Smile
Аз кърмех и гушках Дияна права. Тя мойта правеше и фонтани де ... много лакома беше. Основно уригвах когато кърмех, след това не.
Виж целия пост
# 10
Моята дъщеричка от самото начало,почти не се оригваше!
Разнасяхме я,потупвахме по гръбчето,но нищо.Най-много един път на ден да се оригне и то преди хранене Simple Smile !
Сега е на 6 месеца и половина и в момента в който я вдигна след хранене се оригва.
Виж целия пост
# 11
Моя много повръща и при нас оригването е задължително, най малко 2 пъти по време на храна, прекъсваме храната вдигаме го нагоре, надолу няколко пъти докато се оригне и продължаваме с храната. Въпреки, че и така повръща но май по малко. Аз мисля, че ако не повръща не е кой знай какъв проблем и да се пропуска от време на време.
Виж целия пост
# 12
След 3-я месец някъде Дени сам се уригва. #Milti  Само го вдигам и до 2-3 минутки е готов. Е, понякога се бави, но аз го чакам да се уригне и тогава го слагам да легне, щото иначе не съм спокойна - все си мисля, да не се задави. Confused
Виж целия пост
# 13
И ние трудно се оригваме, но започнаха да ни мъчат колики и аз я разнасям доста време след като се нахрани. В повечето случаи обаче не се оригва. Става по-лесно като я сложа да легне и след една минутка я вдигна, тогава връща малко и се оригва. Не знам дали е правилно, но после е спокойна.
Виж целия пост
# 14
един лесен начин от мен:
като се нахрани бебчето го оставете първо да полежи 5 минути, после седнете на леглото със скръстени крака, бебето е полулегнало във скута ви по корем като е стъпило на коленца и се опира на лактенца на горния кръстосан крак ........ уффф обяснението звучи направо ......... ми толкова ми е фантазията просто не можах да обясня май....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия